Connect with us

Świat

„Biali” pracownicy federalni nie będą już uwzględniać dziedzictwa Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w nowym planie Bidena

Published

on

the administracji Bidena proponuje zmianę sposobu gromadzenia danych o pracownikach federalnych, która pozwoliłaby pracownikom identyfikować się jako obywatele Bliskiego Wschodu lub Afryki Północnej zamiast identyfikować się jako „biały”.

Biuro Zarządzania i Budżetu (OMB) ogłosiło w czwartek szereg proponowanych zmian w danych rasowych/etnicznych, które przechowuje od 1977 roku. OMB stwierdziło, że zmiany były uzasadnione, ponieważ zmieniły się preferencje ludzi w zakresie sposobu ich identyfikacji.

OMB stwierdziła w swojej propozycji, że w tym okresie nastąpiły „poważne zmiany społeczne, polityczne, gospodarcze i demograficzne w Stanach Zjednoczonych”, przytaczając następujące przykłady: rosnąca różnorodność rasowa i etniczna; rosnąca liczba osób identyfikujących się z więcej niż jedną rasą lub pochodzeniem etnicznym; oraz zmieniająca się imigracja i wzorzec migracji.

PENTAGON PROMUJE KRYTYCZNĄ TEORIĘ RAS, „SZALEŃSTWO” TOŻSAMOŚCI PŁCIOWEJ: RAPORT GOP

Administracja Bidena-Harrisa proponuje zmiany w sposobie gromadzenia danych rasowych/etnicznych na temat pracowników federalnych.
(Toni L. Sandys/The Washington Post za pośrednictwem Getty Images)

Jedna z tych zmian wpłynęłaby na obecny język, który wymaga od ludzi identyfikowania się jako „biały”, jeśli „pochodzą z jednego z rdzennych ludów Europy, Bliskiego Wschodu lub Afryki Północnej”. Ale proponowana poprawka do OMB mówi, że wielu wzywa do nowej kategorii, odrębnej od białych ludzi pochodzenia europejskiego.

„Mówcy opowiadali się za uznaniem i szacunkiem mieszkańców Bliskiego Wschodu lub Afryki Północnej (MENA) poprzez uczynienie ich nową i odrębną minimalną kategorią zgłaszania, biorąc pod uwagę, że na przykład wielu członków społeczności MENA nie dzieli tego samego życia doświadczenia jako biali ludzie pochodzenia europejskiego, nie identyfikują się jako biali i nie są postrzegani jako biali przez innych” – czytamy we wniosku OMB.

OMB powiedział również, że nowa kategoria „MENA” „uzna tę społeczność”.

DOM GŁOSUJE ZA OCHRONĄ PRACOWNIKÓW FEDERALNYCH PRZED PLANEM TRUMPA 2.0 „OCZYSZCZAĆ BAGNO”.

READ  Pokojowa Nagroda Nobla dla dziennikarzy Ressy i Muratowa. nagrodzony
Biuro Zarządzania i Budżetu, kierowane przez Shalandę Young, proponuje zmiany w sposobie gromadzenia danych o rasie i pochodzeniu etnicznym pracowników federalnych.  (AP Photo/J. Scott Applewhite)

Biuro Zarządzania i Budżetu, kierowane przez Shalandę Young, proponuje zmiany w sposobie gromadzenia danych o rasie i pochodzeniu etnicznym pracowników federalnych. (AP Photo/J. Scott Applewhite)

Celem wysiłków rządu w zakresie gromadzenia danych jest „zapewnienie porównywalności rasy i pochodzenia etnicznego w federalnych zbiorach danych oraz maksymalizacja jakości tych danych poprzez zapewnienie, że format, język i procedury gromadzenia danych są spójne i oparte na rygorystyczności”. na podstawie dowodów”.

OMB zaproponowała dalsze zmiany w sposobie gromadzenia i prezentacji danych, w tym wyszukiwanie informacji o rasie i pochodzeniu etnicznym w jednym pytaniu. Stwierdzono, że wiele osób myli te dwa terminy i zasugerowało pytanie o „rasę lub pochodzenie etniczne” pracowników federalnych.

DEMOKRACI STARAJĄ SIĘ OCHRONIĆ PRACOWNIKÓW FEDERALNYCH PRZED TYMCZASOWYM MOŻLIWYM POWROTEM TRUMPA W 2024 R.

Administracja prezydenta Bidena chce dać pracownikom federalnym więcej sposobów identyfikacji ich pochodzenia rasowego i etnicznego.

Administracja prezydenta Bidena chce dać pracownikom federalnym więcej sposobów identyfikacji ich pochodzenia rasowego i etnicznego.

OMB zaproponowała kilka innych zmian w brzmieniu, takich jak zastąpienie „Dalekiego Wschodu” „Azją Wschodnią” z definicji „Azji” i zakończenie używania terminów „większość” i „mniejszość”.

OMB powiedział, że te dwa ostatnie terminy „mogą być postrzegane przez niektórych jako pejoratywne i niepełne”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Propozycja nie jest ostateczna, a OMB prosi o publiczne przedstawienie tych pomysłów do połowy kwietnia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *