Connect with us

Świat

Beryl sprowadza ulewne deszcze i powodzie do Illinois i Indiany – NBC Chicago

Published

on

Beryl sprowadza ulewne deszcze i powodzie do Illinois i Indiany – NBC Chicago

Pozostałości obecnego kryzysu tropikalnego Beryl przeniosła się na północ, w stronę Chicago, we wtorek wczesnym rankiem, niosąc ryzyko gwałtownych powodzi i ulewnych opadów w regionie aż do środy.

W poniedziałek rano Beryl dotarł na ląd w Teksasie jako huragan 1. kategorii, powodując przerwy w dostawie prądu, ulewne deszcze i ostrzeżenia przed tornadem w południowych Stanach Zjednoczonych. We wtorek rano stan Beryl, który o 5 rano został zdegradowany do stanu tropikalnej depresji, przeleciał nad Arkansas z wiatrem o prędkości 30 mil na godzinę – podał zespół NBC 5 Storm.

Oczekuje się, że pozostałości będą nadal przemieszczać się na północny wschód z prędkością 30 km na godzinę, powiedziała meteorolog NBC 5 Alicia Roman, że w niektórych częściach Chicago i północno-zachodniej Indiany około godziny 9 rano wystąpią ulewne deszcze.

Roman powiedział, że do popołudnia klasyfikacja Beryl może ponownie zostać obniżona do burzy subtropikalnej lub posttropikalnej. Niemniej jednak należy spodziewać się ulewnych opadów – powiedział Roman.

Roman powiedział, że najbardziej ucierpią południowe hrabstwa Chicago i część północno-zachodniej Indiany. Intensywne opady deszczu będą utrzymywać się przez cały dzień. Oczekuje się, że przelotne opady deszczu będą trwać przez całą noc i do środowego poranka – dodał Roman.

Według National Weather Service ostrzeżenie powodziowe obowiązuje w częściach hrabstw Cook, Grundy, Kankakee i Will w stanie Illinois oraz w hrabstwach Lake, Porter, Northern La Porte i Newton w stanie Indiana od wtorkowego popołudnia do 13:00 w środę. NWS ostrzega, że ​​w tych częściach opady mogą przekroczyć 1 cal na godzinę.

„Fale deszczu spowodują ulewne opady deszczu” NWS poinformowało na X, platformie znanej wcześniej jako Twitter„Niektóre pasma deszczu mogą wiązać się z ulewnymi deszczami i porywistymi wiatrami” – dodała NWS, co może prowadzić do zalania dróg, nisko położonych obszarów, pól i piwnic.

READ  Toczy się bitwa o magazyn broni w Sudanie, gdy płonie stacja paliw | komunikaty o konflikcie

Miasto Chicago również ostrzegło o szczątkach Beryl i wezwało mieszkańców, aby przygotowali się na możliwe powodzie i nadmierne opady deszczu, które potrwają do środy.

„Zachowujcie bezpieczeństwo, monitorujcie prognozę pogody i bądźcie gotowi do działania, jeśli nastąpi powódź” – napisano w programie X.

W północno-zachodniej Indianie i hrabstwach na południe od Chicago suma opadów może przekroczyć 4 cale, powiedział Roman. W mieście spodziewane są opady od 2,5 do 5 cm. Roman powiedział, że w hrabstwach położonych bardziej na północ nie należy spodziewać się tak dużych opadów deszczu.

NWS twierdzi, że ze względu na utrzymujące się opady deszczu i porywisty wiatr, które będą przewidywane do środowego poranka, istnieje duże ryzyko pływania na plażach jeziora Michigan we wtorek wieczorem.

Oczekuje się, że wysoka temperatura we wtorek wyniesie około 28 stopni – powiedział Roman, a w środę będzie nieco chłodniej. Roman powiedział, że w weekend temperatura będzie powoli rosła, osiągając maksymalnie 27 stopni i kilka 32 stopni.

Ta historia została zaktualizowana, aby odzwierciedlić fakt, że Beryl została sklasyfikowana jako depresja tropikalna od godziny 5 rano.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *