Bayern pokonał Benfikę i zakwalifikował się do Ligi Mistrzów w 1/8 finału

MONACHIUM (AP) – Po dwóch tygodniach bez trenera i katastrofalnej porażce Bayern Monachium powraca do swoich zwykłych triumfów.

Mistrzowie Niemiec zapewnili sobie miejsce w 1/8 finału Ligi Mistrzów we wtorek, kiedy Robert Lewandowski strzelił hat-tricka, pokonując Benfikę 5:2 i tym samym przedłużając doskonały rekord Bayernu czterech zwycięstw w fazie grupowej. Lewandowski strzelił 81 bramek w karierze w swoim setnym meczu Ligi Mistrzów.

Mecz oznaczał powrót trenera Bayernu Juliana Nagelsmanna po czterech meczach wyjazdowych – w tym w rewanżu 4:0 z Benfiką w Portugalii – po pozytywnym teście na wirusa koronowego.

Podczas nieobecności Nagelsmanna, wcześniej niezawodna obrona Bayernu załamała się w przegranym 5:0 Pucharze DFB na Borussii Mönchengladbach w zeszłym tygodniu, co było najgorszym wynikiem klubu od ponad 40 lat.

Przeciwko Benfice były pewne oznaki tego zaniedbania, ponieważ słabi obrońcy Benfiki zdobyli gola, który był ledwo wykluczony z powodu spalonego. To się powtórzyło, gdy Bayern nie wykorzystał rzutu wolnego, w wyniku czego obrońca Benfiki Morato prowadził Bayern 2:0.

Na froncie potoczyło się jak zwykle, gdy ofensywny kwartet Bayernu z Lewandowskiego, Leroy Sané, Kingsley Coman i Serge Gnabry wspólnie rozmontowali Benfikę.

Coman po raz pierwszy zatańczył w polu karnym Benfiki obok dwóch obrońców, zanim odbił piłkę w 26. Sześć minut później polski napastnik był dostawcą, zabierając piłkę pod kątem prostym na jedną piętę dla Gnabry’ego.

Gol Morato i chybiony rzut karny Lewandowskiego, który strzelił swoje poprzednie siedem bramek, spowolniły postępy Bayernu przed przerwą. Krótko po przerwie Sané zdobył trzecią trzecią bramkę Bayernu potężnym wolejem po tym, jak Alphonso Davies stracił podanie od Joshuy Kimmicha. Czwarty przyszedł po kontrataku, w którym Sané Lewandowski szykował się do przekroczenia linii mety z chipem nad bramkarzem.

READ  Ukraińscy uchodźcy w Polsce otrzymują pomoc na traumę, której nie widać - zdrowie psychiczne.

Nawet jeśli Bayern miał grę pod kontrolą, a kwalifikacje miały zapewnione dwa mecze przed końcem, to w obronie był czas na więcej nerwów. Rezerwowy Benfiki, Darwin Nuñez, strzelił gola pocieszenia w 74. bramce, gdy defensywa Bayernu powoli zareagowała na kontratak. Lewandowski w końcu zdobył hat-tricka na 85. miejscu z kolejnym żetonem.

W drugim meczu w grupie Barcelona pokonała Dynamo Kijów 1:0.