Bayern Monachium w klubowym finale Pucharu Świata po deblu Lewandowskiego

Bayern Monachium dotarł do finału Pucharu Świata po tym, jak Robert Lewandowski w półfinałach w poniedziałkowych półfinałach wygrywał 2: 0 w każdej połowie z afrykańskim mistrzem Al Ahly.

Mistrzowie Europy zmierzą się w czwartkowym finale z Tigresem po tym, jak meksykański klub pokonał brazylijskich gigantów Palmeiras w drugim półfinale w niedzielę.

– To był bardzo dobry mecz i jesteśmy gotowi do finału – powiedział Lewandowski.

Dał Bayernowi prowadzenie w zaledwie 17 minutach na stadionie Ahmad Bin Ali, miejscu mistrzostw świata 2022 w Katarze.

Polska gwiazda precyzyjnie dośrodkowała Leroy Sane na cztery minuty przed gwizdkiem, aby zapewnić Bayernowi miejsce w finale.

Lewandowski, król strzelców Bundesligi, strzelił 29 bramek w 27 meczach klubowych w tym sezonie.

Bayern chce tylko zostać drugim zespołem po Barcelonie 2009, który zdobędzie wszystkie sześć tytułów mistrzowskich w kraju i za granicą w jednym sezonie.

Niemieccy giganci zdobyli trofea Bundesligi, Pucharu Niemiec, Ligi Mistrzów, Pucharu Niemiec i Superpuchar UEFA w 2020 roku.

– Chcemy w tym sezonie zdobyć kolejny tytuł – szósty – dodał Lewandowski.

„To są mistrzostwa świata, które są zawsze wyjątkowe.

„Mam nadzieję, że w finale zagramy jeszcze lepiej i będziemy mieli większe szanse na zdobycie gola.”

Mistrzowie Europy ukończyli 32 mecze Ahly’ego niepokonany we wszystkich rozgrywkach pod okiem jego urodzonego w RPA trenera Pitso Mosimane.

Zwycięzcy Afrykańskiej Ligi Mistrzów z trudem zbliżali się do bramki Bayernu, gdy Niemcy mieli 70 procent posiadania piłki.

Pomimo wysiłków dwóch obrońców, aby zablokować strzał, Lewandowski dał prowadzenie Bayernowi szybkim finiszem po podaniu Serge’a Gnabry’ego.

Polski napastnik mógł wyprowadzić wynik 2: 0 pod koniec pierwszej połowy, kiedy Joshua Kimmich pociągnął obronę, ale Lewandowski strzelił ponad poprzeczką.

READ  Polskie media państwowe skrytykowały relację z wielkiego marszu antyrządowego

Ahly nabrał pewności siebie na początku drugiej połowy i stworzył połowę szans, gdy liderzy Bundesligi wykazywali oznaki zmęczenia.

Obfite opady śniegu w Berlinie w sobotę oznaczały, że lot Bayernu do Doha był spóźniony o siedem godzin, a tempo Niemców spadło po wczesnej bramce Lewandowskiego.

Z myślą o czwartkowym finale w Al Rayyan, trener Bayernu Hansi Flick na ostatnie pół godziny zastąpił napastników Thomasa Muellera i Gnabry’ego.

To świeże nogi następcy Gnabry’ego, Sane’a, zrobiły miejsce na późne dośrodkowanie, po którym Lewandowski wrócił do domu, aby wygrać.