Barty trzyma się na dystans i wyprzedza Azarenkę, aby dotrzeć do dzielnicy Miami

MIAMI – Ash Barty nie jest trudna do pokonania w żadnych okolicznościach, zwłaszcza gdy jest na linach.

Udowodniła to ponownie w poniedziałek.

Najlepszy zawodnik świata awansował do ćwierćfinału Miami Open i wygrał 14: 1, 1: 6, 6: 2 z 14-letnią Victorią Azarenka z Białorusi. Było to 17. zwycięstwo Barty’ego w ostatnich 20 meczach w trzech setach, dwa z tych dotychczasowych zwycięstw Australijczyka w turnieju.

– To fajna statystyka – powiedział Barty.

To też było fajne: mecz osiągnął maksymalny potencjał rozgrywek. Obecny mistrz Miami Open i obecny numer 1 na świecie w Barty spotkał kogoś, kto trzykrotnie zdobył tytuł w Miami i byłego numer 1 na świecie w Azarence.

W pierwszym secie wypadł Barty, w drugim Azarenka. Ale trzeci – jak to zwykle bywa – był cały Barty, który nawet po prawie dwóch godzinach spędzonych na polu w południowym upale i wilgoci na południowej Florydzie nigdy nie miał żadnych kłopotów.

„Chodzi o to, by walczyć” – powiedział Barty. „Chodzi o to, żeby się nie poddawać, nie poddawać się, niezależnie od tego, czy stracisz zdanie, czy dostaniesz przerwę, cokolwiek to jest. Myślę, że chodzi tylko o to, żeby spędzać czas i oderwałem się od boiska, aby upewnić się, że fizycznie dobrze się czuję, grając w tenisa. „

Kolejne zwycięstwo w trzech setach przypadło piątej Elinie Svitolina z Ukrainy, której pokonanie dziewiątej Petry Kvitovej z Czech zajęło prawie 2 1/2 godziny 2: 6, 7: 5, 7: 5, a Ty Bilet do zdobycia ćwierćfinały.

„Warunki nie były łatwe” – powiedziała Svitolina, która już osiągnęła swój najlepszy wynik w Miami, docierając do sąsiedztwa. „Próbowałem znaleźć sposób na przerzucenie dodatkowej piłki przez siatkę.”

Następnie Barty zmierzy się z Aryną Sabalenką (# 7), zwyciężczynią 6-1, 6-2 przeciwko Markecie Vondrousovej (# 19). W kwartale Svitolina zmierzy się z Anastasija Sevastovą z Łotwy. Sevastova wygrała 6: 1, 7: 5 z zawodniczką z dziką kartą Ana Konjuh z Chorwacji.

Naomi Osaka (Japonka), numer 2 kobiet, doprowadziła swoją passę do 23 meczów i wygrała 6: 3, 6: 3 z Elise Mertens (Belgia). Osaka nie grał od piątku po tym, jak dostali swój trzeci mecz i powiedział, że przestój był trudny.

„Szczerze mówiąc, nie przeszedłem wielu zmian w moim życiu, więc byłem nieco zszokowany tym, co mam robić” – powiedział Osaka.

Osaka zmarnował sześć setów, zanim ostatecznie ukończył Mertensa, aby wziąć udział w pierwszym secie. Zajęło jej pięć punktów przełamania, zanim mogła zarobić, aby awansować 2-1 w drugim. A później w tym zestawie Mertens potrzebowała przerwy medycznej, która trwała około 10 minut, podczas gdy opuściła boisko w celu leczenia obszaru poniżej jej prawego ramienia.

Mertens nie wygrał kolejnej gry; Osaka od niechcenia przeżuł banana i zjadł kilka porcji, czekając na powrót Mertensa. Potem przejechał resztę drogi.

Osaka zagra ze zwycięzcą meczu pomiędzy Jessicą Pegula (29 l.) Z USA i Marią Sakkari (23 l.) Z Grecji.

Wśród mężczyzn 26-letni Hubert Hurkacz z Polski rozgniewał szóstego rozstawionego Denisa Shapovalova z Kanady 6: 3, 7: 6 (6). Shapovalov był wyraźnie sfrustrowany kilkoma rozmowami skierowanymi w jedną stronę, a w drugą z technologią Hawk-Eye Live – systemem, który zastępuje sędziów liniowych na żywo kamerami.

„Przyzwyczajamy się do tego życia z jastrzębimi oczami” – powiedział Hurkacz. „Jest trochę inaczej”.

W pozostałych pojedynkach mężczyzn w trzeciej rundzie Argentyńczyk Diego Schwartzman (nr 5) pokonał 25-letniego Adriana Mannarino (Francja) 6: 1, 6: 4; Milos Raonic z Kanady z dwunastym rozstawieniem zwyciężył z 6-4, 7-5 przeciwko Ugo Humbertowi z Francji, zajmując 20. miejsce; a mistrz US Open 2014 Marin Cilic z Chorwacji pokonał Włocha Lorenzo Musettiego 6: 3, 6: 4.

Cilic zmierzy się następnie z czwartym Andriejem Rublowem z Rosji. Rublev pokonał Martona Fucsovicsa z Węgier 6-2, 6-1 i pokonał go po raz trzeci w ciągu ostatnich 22 dni. Nie obejmuje to nawet zwycięstwa nad Fucsovics w Katarze w tym czasie.

READ  Australian Open: Magda Linette oszałamia Karolinę Pliskovą | Aryna Sabalenka w półfinale w Melbourne | wiadomości tenisowe

Marton powiedział do mnie: „Nie chcę cię widzieć. Nie chcę cię widzieć – powiedział Rublow.