Baraże do Mistrzostw Europy 2024: Finał Polski nie zmartwi Walii, mówi Robert Page

• Autorstwa Dafydda Pritcharda
  • BBC Sport Wales na stadionie Cardiff City

napisy do filmów, Walia nie boi się Polski i jest gotowa na drużynę mistrzostw Europy

Trener Robert Page uważa, że ​​Walia ma silniejszą pozycję na wtorkowy finał barażowy Euro 2024 z Polską, niż była w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022, które drużyna wygrała tą samą trasą.

Pokonali Ukrainę w finale barażowym i dotarli do Pucharu Świata, mimo że niektórzy gracze nie grają regularnie.

Zapytany, czy Walia jest w lepszej sytuacji teraz, gdy problem został rozwiązany, Page odpowiedział: „Powiedziałbym, że tak”.

Dodał: „Jesteśmy w dobrej sytuacji, ponieważ wszyscy dla nas grają.

„Przerwa w barażach o Puchar Świata [between the Austria semi-final in March and Ukraine final in June] nam odpowiadało, ponieważ mieliśmy doświadczonych zawodników, którzy nie grali w klubie, w Aaronie [Ramsey]w Gareth [Bale].

„Ta luka nam pomogła. Gdyby doszło do tego cztery lub pięć dni później, moglibyśmy mieć pewne kłopoty.

„Teraz jesteśmy w innej sytuacji, ponieważ mamy młodszy skład, sprawniejszy skład i mamy zawodników, którzy grają regularnie”.

Jednym z największych problemów Walii w ostatnich latach był brak regularnych treningów meczowych wśród zawodników na poziomie klubowym.

Był to jeden z powodów rozczarowującego występu Walii na mundialu, gdzie drużyna odpadła w fazie grupowej, a także swojej niekonsekwencji podczas eliminacji do Euro 2024.

Jednak biorąc pod uwagę fakt, że kilku zawodników, takich jak David Brooks i Kieffer Moore, zmieniło kluby w styczniowym oknie transferowym, Page ma teraz luksus wybierania spośród składu pełnego gotowych do gry zawodników.

Korzyści były widoczne w czwartek, kiedy Brooks otworzył wynik już w trzeciej minucie, podczas gdy tacy gracze jak Moore i Daniel James, którzy strzelili czwartego gola dla Walii, wskoczyli na ławkę rezerwowych.

„Wiemy, co mamy w szatni. To świetna grupa chłopaków i właściwie mieliśmy problem z wyborem” – powiedział Page.

„Mieliśmy najlepszy możliwy start. Musieliśmy poprawić kilka rzeczy w przerwie i w drugiej połowie byliśmy lepsi.

„Mógło być pięć lub sześć, ale przesłanie jest takie, że minęła już połowa meczu”.

„Teraz we wtorek przed nami ogromny wysiłek i nie możemy się doczekać.

„To będzie trudny mecz przeciwko Polsce i szanujemy ich postawę.

„Ale wiemy, że kiedy gramy swój najlepszy mecz, jak na przykład przeciwko Chorwacji, [who Wales beat 2-1 last October] a dziś wieczorem wynik pokaże się sam.

„Przeszliśmy przez wszystko, wiemy, co musimy zrobić, nie przeszkadza nam to. Próbowaliśmy już dużych turniejów i bardzo nam się to podobało”.

READ  Prezydent FIFA mówi, że dwuletnie mistrzostwa świata mogą rozwiązać kryzys migracyjny