Connect with us

Świat

Bańka podróżnicza między Nową Zelandią a Australią pęka, gdy w Australii rośnie liczba infekcji Covid

Published

on

Sydney (CNN) – Wolna od kwarantanny podróż do Nowej Zelandii ze wszystkich stanów i terytoriów australijskich zostanie zawieszona, premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern i minister reagowania Covid-19 Chris Hipkins ogłosili 23 lipca.

Wiadomość pojawia się, gdy Australia nadal zmaga się z epidemią Covid, która rozprzestrzenia się na wiele stanów pomimo blokad.

„W związku z dużą przenośnością wariantu Delta i faktem, że istnieje teraz kilka skupisk społeczności, słuszne jest zatrzymanie Covid-19 poza Nową Zelandią” – powiedział Hipkins.

Od piątku o 23:59 (7:59 czasu EST) Australijczycy nie będą już mogli wjeżdżać do Nowej Zelandii bez kwarantanny przez co najmniej następne osiem tygodni.

Ardern powiedział, że decyzja nie została podjęta pochopnie, ale przy „wielu epidemiach i na różnych etapach powstrzymywania” blokowania trzech stanów australijskich „przypadki te zwiększają ryzyko zdrowotne dla Nowozelandczyków”.

Australijski stan Nowa Południowa Walia – siedziba Sydney – zgłosiła 136 nowych lokalnie nabytych przypadków Covid-19 w ciągu 24 godzin, podczas gdy Victoria – siedziba Melbourne – ogłosiła 14 nowych przypadków w tym samym okresie. Australia Południowa zgłosiła nowy przypadek.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​poprosi rząd federalny o przydzielenie większej ilości dawek szczepionek Pfizer dla stanu do stosowania w zachodnim i południowo-zachodnim Sydney, które są obecnie hotspotami wirusowymi.

Bez kwarantanny Wymiana Trans-Tasmana (zwykle określana jako a.) Bańka podróżna) rozpoczęła się w kwietniu między tymi dwoma krajami.

Około połowa populacji Australii, około 13 milionów ludzi, jest obecnie w jakiejś formie zablokowana, ponieważ kraj pracuje nad ograniczeniem rozprzestrzeniania się wysoce zakaźnego wariantu Delta w obliczu powolnego wprowadzania szczepień.

Ciągle zmieniające się przepisy różnią się w zależności od stanu w Australii. Ludzie, którzy łamią zasady blokowania – w tym człowiek, który… wymknął się z hotelowej kwarantanny z prześcieradłem i tym Dwóch nagich czcicieli słońca który twierdził, że ucieka przed jeleniem – grozi mu grzywna, aresztowanie, a nawet deportacja.

Tymczasem Australia obniżyła ostatnio o połowę limit przyjazdów międzynarodowych. Od 14 lipca do Australii może przylecieć około 3000 osób tygodniowo, w porównaniu z około 6000.

Według Departamentu Spraw Zagranicznych i Handlu około 34 000 Australijczyków utknęło w obcym kraju i nie może wrócić do domu.

Poprawka: We wcześniejszej wersji tego raportu szczegóły dotyczące międzynarodowego limitu przylotów zostały podane niepoprawnie. Historia została zaktualizowana o prawidłowe informacje.

READ  Koronawirus. Eskalacja epidemii w USA. „Jesteśmy u progu kryzysu”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *