Connect with us

Nauka

Australia dociera do finału po oszałamiającym powrocie piosenkarza Sheldona Rileya w Turynie

Published

on

Australijski piosenkarz Sheldon Riley zarezerwował miejsce w finale Konkursu Piosenki Eurowizji w ten weekend, który odbywa się we włoskim Turynie.

Podczas gdy rywalizacja o największe muzyczne wyróżnienie w Europie nabiera tempa, 20 półfinalistów, w tym Australia, zmierza teraz do finału, aby zmierzyć się z tak zwaną „Wielką Piątką” – Francją, Niemcami, Hiszpanią, Wielką Brytanią i Włochami. jak również na Ukrainę.

Sheldon Riley występuje dla Australii w Konkursie Piosenki Eurowizji w PalaOlimpico w Turynie we Włoszech.Kredyt:Nathan Reinds / EBU

Zapewnienie sobie miejsca w półfinałowym zwycięstwie oznacza, że ​​muzyka i występ Rileya zyskały poparcie zarówno profesjonalnych jury z rywalizujących krajów, które oceniają swoich konkurentów, jak i „teległosującej” publiczności telewizyjnej, która oglądała w piątek (AEST) .

Punkty publiczności i jury są łączone, aby wybrać 35 półfinalistów z 20. Grecja, Szwajcaria, Armenia, Islandia, Litwa, Portugalia, Norwegia, Ukraina, Mołdawia i Holandia awansowały do ​​finału po pierwszym półfinale.

Drugi półfinał zaprowadził do finału Belgię, Czechy, Azerbejdżan, Polskę, Finlandię, Estonię, Szwecję, Rumunię i Serbię, a także Australię. A Izrael, Gruzja, Malta, San Marino, Cypr, Irlandia, Macedonia Północna i Czarnogóra zostały odesłane do domu.

Tabela liderów Eurowizji jest przedmiotem wielkich spekulacji w tygodniach, dniach i godzinach poprzedzających konkurs. A eksperci przeczesują każdy kadr pokazów prób generalnych, które można obejrzeć online, szukając wskazówek lub słabości.

Amanda Georgiadi Tenfjord z Grecji na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022.

Amanda Georgiadi Tenfjord z Grecji na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022.Kredyt:Nathan Reinds / EBU

Pod względem konkurencji oczywiste jest, że Ukraina ma znaczną przewagę nad innymi konkurującymi krajami. Ale w czołówce są też Włochy, Szwecja, Grecja, Polska i po raz pierwszy od wielu lat Wielka Brytania.

Mahmood i Blanco z Włoch, śpiewają brividi, mają ogromną moc sceniczną. Cornelia Jakobs ze Szwecji śpiewa trzymaj mnie bliżejnosi pieczęć kraju, który sześciokrotnie wygrał Eurowizję. Amanda Georgiadi Tenfjord z Grecji śpiewa umrzeć razemna próbie schodził na uboczu, kierowany dobrą muzyką i świetnym głosem, podczas gdy Polak Ochman śpiewając Rzekato dynamiczna i klasyka Eurowizji.

READ  Ostateczna premiera rakiety SpaceX w 2020 roku, która przyniesie dźwiękowe boomy na środkową Florydę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *