Connect with us

Świat

Australia Coronavirus: Więcej personelu wojskowego wysłanego do Sydney, ponieważ cały stan jest zablokowany

Published

on

Pojawia się, gdy kraj nadal z nimi walczy wysoce zakaźny wariant koronawirusa delta. W sobotę NSW zgłosiło 466 nowych przypadków przenoszonych lokalnie – rekord – podnosząc całkowitą liczbę infekcji w tym roku do 12 903.

Premier NSW Gladys Berejiklian nazwała go „najbardziej niepokojącym dniem” pandemii, dodając, że państwo „rzuciło na niego wszystko”.

„To jest dosłownie wojna” – powiedziała na konferencji prasowej tuż przed ogłoszeniem przez wicepremiera stanu, że NSW zainicjuje siedmiodniową blokadę, która rozpocznie się o 17:00 w sobotę.

Ustalenia dotyczące pobytu u rodziny mają zastosowanie w najbardziej zaludnionym stanie w kraju, a ludzie mogą wychodzić z domu tylko po to, by robić zakupy, uzyskać pomoc medyczną, wyprowadzać się z kimś na zewnątrz i pracować, gdy mieszkańcy są poza domem, mogą pracować z domu . Lekcje szkolne również zostały ponownie przeniesione do Internetu.

Sydney, stolica Nowej Południowej Walii, jest zamknięta od ponad siedmiu tygodni i prawdopodobnie zostaną one przedłużone; miały zakończyć się 28 sierpnia, ale rząd stanowy zapowiedział, że ograniczenia będą obowiązywać do września.

Według Reutera, australijski Departament Obrony poinformował w piątek, że otrzymał prośbę o dodatkowy personel, aby pomóc policji w egzekwowaniu nakazów kwarantanny w domu na najbardziej dotkniętych przedmieściach Sydney.

Ponad 500 pracowników wojskowych już pomaga policji w mieście liczącym około 5 milionów ludzi, w tym monitoruje działania w zakresie zgodności w hotelach i na lotniskach. Kolejnych 200 pracowników zostanie oddelegowanych od poniedziałku.

Będą częścią operacji Stay at Home, która również rozpoczyna się w poniedziałek, która wymaga, aby mieszkańcy znajdowali się w promieniu 5 kilometrów (około 3,1 mili) od ich domu, powiedział w sobotę Berejiklian.

Australia przedłuża blokadę Covid-19, ponieważ Sydney ma najwyższą dzienną liczbę przypadków

Kary za nieprzestrzeganie przepisów zostaną podwyższone, w tym grzywna w wysokości 5000 dolarów australijskich (ok.

Kary za uprawianie sportu w grupach powyżej dwóch osób i podróże do regionalnych części stanu również zostaną podwyższone do 3000 A$ (około 2200 USD).

READ  Umowa handlowa dotycząca Brexitu otrzymuje ostateczną zgodę Parlamentu Europejskiego

Zakazy nałożono również w innych dużych australijskich miastach – co najmniej 10 milionów ludzi w całym kraju jest teraz objętych ograniczeniami, co stanowi około 40% populacji kraju.

Australijski premier Scott Morrison jest pod ostrzałem za powolne wprowadzanie szczepionek, według Johns Hopkins University, ponieważ 19,65% populacji jest w pełni zaszczepionych. To znacznie mniej niż w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej – pomimo mniejszej populacji Australii.

Reuters przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *