Connect with us

Świat

Atak terrorystyczny w Indonezji na wyspie Celebes. Zginęło czterech mężczyzn. WIDEO

Published

on

Atak terrorystyczny w Lemban Tongoa na wyspie Celebes w Indonezji. Według władz w ataku zginęło czterech mężczyzn. „Dwóch mężczyzn zostało odciętych od głowy, jeden został zadźgany, a drugi spalony żywcem” – czytamy w komunikacie.

Atak terrorystyczny w Indonezji na wyspie Celebes. Ataku dokonała grupa ośmiu mężczyzn uzbrojonych w broń palną i maczety. Najprawdopodobniej byli to ludzie związani z islamską organizacją mudżahedinów we wschodniej Indonezji. Grupa utrzymuje bliskie kontakty z Państwem Islamskim (IS).

Napastnicy spalili łącznie pół tuzina domów w tym mieście. Policja powiedziała, że ​​w jednym z budynków, w których odbywała się rzeź, był dom modlitwy.

Atak terrorystyczny w Indonezji. Napastnicy zabili czterech mężczyzn

„Dwóch mężczyzn zostało odciętych od głowy, jeden został zadźgany, a drugi spalony żywcem” – czytamy w komunikacie.

Jak zaznaczył przewodniczący lokalnej społeczności, kościół w Lemban Tongoa nie uległ zniszczeniu. „Na szczęście usługi się skończyły i ludzie wrócili do domów, zanim pojawili się terroryści” – powiedział Rifan.

Zobacz też

Motywy ataku są nadal nieznane i nie dokonano żadnych aresztowań, powiedział stolica prowincji Palu na konferencji prasowej. „Uważamy jednak, że mogli być mudżahedinami. Reakcja naocznych świadków na zdjęcia mudżahedinów z naszych akt policyjnych pokazała, że ​​mogli to być oni” – argumentował Yoga Priyahutama, szef policji Central Celebes.

Central Celebes to prowincja o złożonej strukturze religijnej i etnicznej. W latach 1999-2000 doszło do krwawych starć między muzułmanami a chrześcijanami. W tym czasie zginęło ponad tysiąc osób, a dziesiątki tysięcy chrześcijan uciekło z Sulawesi na Jawę.

RadioZET.pl/ PAP / Reuters / english.alarabiya.net

READ  USA: Tajemniczy obiekt na pustyni
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *