Connect with us

technologia

Asrock wyśle ​​ci zastępczą płytę główną, jeśli nie możesz usunąć naklejek z gniazd DIMM

Published

on

WTF?! Wszystko zaczęło się od postu na Reddicie, jak to często bywa z tymi rzeczami. Redditorowie udostępnili kilka krwawych zdjęć Asrock X670E Steel Legend z kawałkami naklejki przyklejonej do wnętrza gniazd pamięci, a komentatorzy szybko zdali sobie sprawę, że Asrock udekorował swoje płyty główne naklejką, która ich sparaliżowała.

Naklejka (na zdjęciu poniżej) jest ostrzeżeniem pod przykrywką instrukcji instalacji. Zawiera kilka tabel wskazujących, gdzie zainstalować pamięć, uwagę, że pierwsze uruchomienie po zresetowaniu CMOS może trochę potrwać, oraz kolejną tabelę zawierającą czasy uruchamiania związane z różnymi pojemnościami pamięci – do 400 sekund lub sześć i pół minuty dla cztery laski 32 GB.

W wątku na ten temat, zapalony Redditor Zalecana że naklejka była tam, aby uniemożliwić użytkownikom przyniesienie płyty głównej z powrotem do sklepu w celu jej wymiany z powodu długich czasów uruchamiania, myśląc, że jest uszkodzona. Zamiast tego użytkownicy wymieniają płytę, ponieważ nie mogą odkleić naklejki bez pozostawienia pozostałości w gniazdach DIMM.

W zeszłym tygodniu pierwsze zdjęcia naklejki rozpuszczającej się w deskach (Imprint) wywołał oburzenie na r/AMD i innych subredditach sprzętowych, ponieważ naklejka przykleja się bezpośrednio do gniazd DIMM. Jeśli pęknie, może pozostawić osad, który częściowo blokuje interfejs między kartami pamięci a płytą główną. Wygląda też okrutnie.

Dobrą wiadomością jest to, że problem jest niewielki. Asrock ogłoszony w zeszłym miesiącu rozwiązał problem długiego czasu uruchamiania z pomocą AMD i wypchnął zaktualizowany BIOS na linię montażową. Płyty ze zaktualizowanym BIOS-em nie wymagają ostrzeżenia i nie mają naklejki, więc to tylko kilka pierwszych, które zostały dostarczone.

Jeśli masz naklejkę i nie chcesz lub nie możesz wysłać swojej płyty w celu wymiany, istnieją sposoby samodzielnego usunięcia pozostałości naklejki. Jeśli naklejka nadal jest na desce, najpierw podgrzej ją suszarką do włosów, a następnie spróbuj ją odkleić czymś plastikowym, np. B. ze starą kartą podarunkową. Jeśli naklejka się rozpuściła, suszarka do włosów i trochę cierpliwości są prawdopodobnie nadal najlepszym rozwiązaniem. Możesz również wypróbować bawełniane waciki nasączone nieprzewodzącym detergentem na własne ryzyko.

READ  Nie wszystko w kolekcji Camper Xbox jest stworzone do użytku na zewnątrz

Biorąc pod uwagę, że Asrock jest z tym w porządku zastąpić płytę główną dla ciebie, równie dobrze możesz przyjąć ofertę. Możesz zabrać płytę z powrotem tam, gdzie ją położyłeś i powiedzieć, że jest problem z gniazdami pamięci.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.