Connect with us

technologia

Aspirujący fotografowie: przewodnik po wschodzących gwiazdach świata

Published

on

Sztuka
|

8 godzin temu

|

Autorstwa: Holly Hay, Sophie Gladstone

Aspirujący fotografowie: wschodzące gwiazdy świata

Przedstawiamy katalog tapet aspirujących fotografów z całego świata. Odkryj tutaj najbardziej ekscytujące młode talenty w międzynarodowej fotografii

W Wallpaper * gromadzimy najlepsze talenty z naszych filarów, od najbardziej znanych nazwisk w branży po nowych absolwentów. W tej kolumnie przedstawiamy wschodzących fotografów, którzy ustanowili praktykę i są zauważeni przez tych, którzy przyczyniają się do społeczności fotograficznej. Artyści ci wykazują nie tylko odważne zaangażowanie w swoje medium, ale także chęć do eksperymentowania, przekraczania granic i robienia fal w branży.

Cieszymy się, że możemy zaprezentować tę stale ewoluującą listę aspirujących fotografów jako odzwierciedlenie tego, kto zdefiniuje i na nowo zdefiniuje krajobraz fotografii w nadchodzących latach.

Aspirujący fotografowie: na których należy uważać

Joanna Wzorek

Joannie Wzorek, Bliźnięta, 2019

Twórczość londyńskiej Joanny Wzorek celebruje jej polskie dziedzictwo i łączy sztukę, politykę, historię i kulturę w jej ekspresyjnych i abstrakcyjnych kompozycjach. Ostatnio samodzielnie wydała zin zatytułowany Lato, pożegnanie jako hołd dla ich ojczyzny. Dzięki wyzwalającym aktom i żywym kolorom Wzorek zamieniła wspomnienia z dzieciństwa z polskiego lata w coś, co można by uznać za pocztówkę. Choć jest absolwentką London College of Fashion, estetyka Wzorek łączy się z modą i dokumentem, a obrazy odbijają się rykoszetem, by Cię powitać, pełne spontanicznych eksplozji kolorów. W ostatnim wywiadzie dla Wallpaper* Wzorek opisała swoją praktykę w trzech słowach: „empatia, intymność i człowieczeństwo”.

Chieska Fortuna Smith

Zdjęcie z sesji zdjęciowej w numerze Wallpaper* z lipca 2021 r. (W * 267). Trencz, 2500 £; Torba, 4700 £; Buty, cena na zapytanie, wszystko od Diora. Rajstopy, 13 £, od Calzedonia. Zdjęcia: Chieska Fortune Smith. Moda: Jason Hughes.

Chieska Fortune Smith urodziła się w Baltimore, a obecnie mieszka w Londynie. Po ukończeniu studiów międzynarodowych i historii sztuki japońskiej na Uniwersytecie Maryland, Fortune Smith przez osiem lat mieszkała w Japonii, gdzie eksperymentowała z fotografią uliczną i zaczęła utrzymywać bliskie, osobiste relacje między rodziną i przyjaciółmi. Chieska jest głównie samoukiem i wyjaśnia, że ​​jej twórczość „zakorzeniona jest w klasycznej ponadczasowości i opowieściach. Kiedy patrzysz na jedno z moich zdjęć, niekoniecznie chcę, żebyś był w stanie dokładnie określić, kiedy zostały zrobione”. Chieska Fortune Smith niedawno opowiadała o swojej sesji zdjęciowej do naszego numeru z marca 2021 r., w którym na nowo odkrywa przyszłość piękna w naszym świecie po Covid-19.

READ  W Mapach Google możesz zobaczyć skoki COVID-19 w pobliżu w regionach oznaczonych kolorami

Mahmoud Mfinanga

Mahmud Mfinanga, Noguchi

Mahmoud Mfinanga to multidyscyplinarny artysta, który urodził się w Detroit, a obecnie mieszka między Brooklynem a Los Angeles. W szczególności założył Emmazed, platformę dla projektów opartych na społeczności, aby wzmocnić pozycję artystów i promować przejrzystość, która stale rośnie w ciągu ostatnich ośmiu lat. Mfinanga jest równie znakomitym ankieterem, jak fotograf i dyrektor artystyczny, i tworzy odświeżające obrazy z jasnością i otwartością. Na Brooklynie koncentruje się na pracy z lokalnymi projektami artystycznymi i fotograficznymi prowadzonymi przez lokalną społeczność, jednocześnie budując imponujące prace fotograficzne wokół samochodów.

Wody Liama ​​Sielski

Woda Liama ​​Sielskiego, Inwersja A

Liam Sielski Waters, absolwent London College of Communication, wykorzystuje fotorealistyczne renderingi 3D do zacierania granic ludzkiej tożsamości w dobie technologii i globalizacji. Z eksperymentalnym i ambitnym spojrzeniem na możliwości fotografii Sielski Waters tworzy dzieła sztuki, które „oscylują między światem realnym a cyfrowym”. Artystka i projektantka pracuje obecnie nad projektem, który bada idee płci i binarnych struktur za pomocą abstrakcyjnych martwych natur i rzeźb, ujmuje i redefiniuje symbole i elementy rzeczy, które kojarzą nam się z płcią.

Romain Duquesne

Romain Duquesne, Publiczna demonstracja umiejętności fizycznych

Dorastając na wsi w Australii Zachodniej, fotografia była dla urodzonego w Belgii Romaina Duquesne’a niezbędnym eskapizmem. Pochodzący z Londynu artysta porusza się między projektami komercyjnymi a osobistymi i tworzy współczesne narracje, które poruszają takie tematy, jak władza, napięcie, ironia i absurd. Duquesne regularnie współpracuje z Wallpaper * i często ściśle współpracuje z naszym dyrektorem ds. mody Jasonem Hughesem, ostatnio przy wydaniu z okazji 25-lecia w październiku 2021 r. W 2020 r. Duquesne opublikowała samodzielnie Cześć cześć!, delikatnie odkrywając performance współczesnej męskości z przemyślanymi metaforami i humorem. Praktyka Duquesne’a oferuje świeży społeczny komentarz o wyrazistej estetyce. §

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *