Ash Barty wygrywa Adelaide International, a Simona Halep wygrywa Melbourne Summer Set 1 przed Australian Open | Wiadomości tenisowe

Barty przygotowuje się do pierwszej próby wygrania domowego Wielkiego Szlema po wcześniejszym triumfie we French Open i Wimbledonie. Simona Halep wygrała Melbourne Summer Set 1, zdobywając swój pierwszy tytuł od 2020 roku

Ostatnia aktualizacja: 01/09/22 10:17

Ash Barty zdobyła tytuł Adelaide International po raz drugi po zwycięstwie w 2020 roku

Światowy numer jeden Ash Barty był w niedzielnej formie, gdy Australijka Elena Rybakina nie przegrała 6:3 6:2 na Memorial Drive, aby wygrać Adelaide International i zdobyć 14. tytuł WTA w swojej karierze.

Barty, która wygrała turniej w 2020 roku, zdominowała 22-letnią siódmą drużynę z Kazachstanu i wygrała w nieco ponad godzinę, ponieważ jest w formie na nieco ponad tydzień przed rozpoczęciem Australian Open w Melbourne.

„Praca, którą wykonuję za kulisami z moim zespołem, daje mi najlepszą możliwą pozycję do grania dobrego tenisa w kółko, za każdym razem, gdy jesteśmy o to poproszeni” – powiedział Barty dziennikarzom. „Na pewno będę się dobrze czuł, kiedy przyjdę latem.

„Czuję się dobrze przed Australian Open, jak co roku. Każde przygotowanie jest wyjątkowe, każde przygotowanie jest inne.

Barty po raz pierwszy chce wygrać swój domowy Wielki Szlem

„Więc bierzemy to za to, co nadchodzi i czym jest, ruszajmy dalej, starajmy się robić wszystko, co w naszej mocy, przy każdej okazji, czy to tutaj, w Adelajdzie, czy w Melbourne”.

25-latek objął dowodzenie w połowie pierwszego seta po tym, jak w siódmym meczu musiał obronić dwa breakpointy i mimo podwójnego błędu wywalczył sobie drogę do zwycięstwa.

Faworytka gospodarzy wykorzystała błąd, który popełniła jej przeciwniczka po tym, jak ogłosiła faktycznego zwycięzcę, a Barty następnie trafił asa, aby utrzymać.

Kiedy Rybakina pokonała niepowodzenie w zamianie tego otwarcia, mistrzyni Wimbledonu bezlitośnie skorzystała z okazji, aby postawić się na zwycięskiej pozycji.

Barty zdobył własną szansę na breakpoint w następnej grze, którą natychmiast przekonwertowała. Stamtąd dowództwo objął Australijczyk.

Trudności Rybakiny wzrosły na początku drugiego seta, podwójny błąd dał Barty’emu kolejną przerwę w meczu otwarcia.

Barty, który nie stracił serwu od pierwszej rundy z Coco Gauff w pierwszej rundzie turnieju, strzelił siedem meczów z rzędu z kolejną przerwą i objął prowadzenie 4-0, zanim odniósł komfortową wygraną.

Halep triumfuje w Melbourne

Simona Halep zdobyła swój 23. tytuł w karierze

Była numer jeden na świecie, Simona Halep, wyprzedziła Veronikę Kudermetovą w setach z rzędu w niedzielnym finale pierwszego seta w Melbourne, aby zdobyć tytuł i dać sobie ogromny zastrzyk pewności siebie przed Australian Open.

Halep, która w zeszłym roku została wypchnięta z French Open, Wimbledonu i Igrzysk Olimpijskich w Tokio z powodu problemu z łydką, nie wykazała żadnych oznak problemu, pokonując Kudermetovą 6-2 6-3 w godzinę i 14 minut.

Kudermetova mocno rozpoczęła walkę i przełamała serw Halepa, aby w pierwszym secie objąć prowadzenie 2-1, ale dwukrotna zwycięzca Wielkiego Szlema zareagowała dobrze, cofając się w następnym meczu, a następnie dwukrotnie więcej, by wygrać pierwszego seta 6 . 2.

Halep był nękany przez kontuzje łydki i kolana w 2021 r.

Drugi set rozwijał się w podobny sposób, z Kudermetovą wyszła na prowadzenie, a Halep próbował wyrównać seta na 2-2. Halep przegrała 5-3 kilka gier później, a następnie utrzymała swój 23. tytuł w karierze.

„Naprawdę fajnie jest tu wrócić i grać przed sobą. Dziękuję za wsparcie” – powiedział Halep do tłumu na Rod Laver Arena, który od początku do końca kibicował Rumunowi. „Pomogłeś mi wygrać.”

W minioną niedzielę Amerykanka Amanda Anisimova zmagała się z kontuzją, pokonała Aliaksandrę Sasnovich 7-5, 1-6, 6-4 i zdobyła swój drugi tytuł WTA w rozgrywanym w tym samym czasie turnieju Melbourne Summer Set 2.

Anisimova wygrała pierwszego seta 7:5 po odreagowaniu po przerwie, ale miała problemy w drugim, kiedy Sasnovich dwukrotnie się złamał i objął prowadzenie 3:0.

Amanda Anisimova zdobyła drugi w swojej karierze indywidualny tytuł WTA

W secie 4-1 Anisimova zrobiła sobie przerwę medyczną, aby wyleczyć lewe udo i wróciła do gry ze źle sklejoną nogą.

Wyraźnie osłabiona kontuzją Anisimova była na skraju porażki, przegrywając drugiego seta i przegrywając 3:0 w trzecim.

„Dobrze jest rozpocząć rok w dobrym miejscu i zdobyć tytuł. Szczerze, nie mógłbym prosić o więcej” – powiedział Anisimova.

Świątek wycofuje się z imprezy w Sydney

Dziewiąta światowa Iga Świątek odwołała w przyszłym tygodniu Sydney Tennis Classic z powodu kontuzji żeber, powiedział w niedzielę 20-latek.

Polak Świątek, który zdobył tytuł French Open w 2020 roku, przegrał w sobotę z Bartym 6:2, 6:4 w półfinale Adelaide International.

Iga Świątek odeszła z Sydney Tennis Classic w przyszłym tygodniu

Świątek miał zmierzyć się ze zwycięzcą US Open Emmą Raducanu, która ma pełne pole najlepszych nazwisk i jest prowadzona przez Barty’ego, w rundzie otwierającej turniej WTA 500 w Sydney.

Australian Open, inauguracyjny Wielki Szlem roku, rozpocznie się 17 stycznia w Melbourne.

„Po intensywnym przedsezonie i turnieju w zeszłym tygodniu w Adelajdzie czuję, że moje ciało potrzebuje więcej czasu na regenerację przed Australian Open” – powiedział Świątek w oświadczeniu na Twitterze.

„Mam ból w dolnych żebrach, dlatego niestety zdecydowałem się wycofać z turnieju w Sydney.”