Connect with us

Zabawa

Arnold Schwarzenegger odwiedza Auschwitz jako przesłanie przeciwko nienawiści

Published

on

Przysiągł wrócić i powiedział: „Wrócę”

treść artykułu

OŚWIECIM, Polska – Ikona filmu Arnold Schwarzenegger odwiedził w środę teren nazistowskiego obozu zagłady w Auschwitz i spotkał się z ocalałym z Holokaustu oraz synem ocalałych z Holokaustu, aby przekazać wiadomość przeciwko uprzedzeniom i nienawiści.

reklama 2

treść artykułu

Aktor „Terminatora” i były gubernator Kalifornii zwiedził koszary, wieże strażnicze i pozostałości komór gazowych uważanych za dowód niemieckiej eksterminacji Żydów i innych osób podczas II wojny światowej.

treść artykułu

Spotkał też kobietę, która jako trzyletnie dziecko była poddawana eksperymentom przez znanego nazistowskiego lekarza Josefa Mengele.

„To historia, która musi pozostać przy życiu, to historia, którą musimy opowiadać w kółko” – powiedział po wizycie na terenie obozu zagłady, w dawnej synagodze, w której obecnie mieści się fundacja Centrum Żydowskie Auschwitz.

READ  We wcześniejszych planach Michaela Jacksona, aby przed śmiercią otworzyć w Polsce słowiański park rozrywki „Świat dzieciństwa”

Stał obok Simona Bergsona, który urodził się po wojnie jako ocalały z Auschwitz i wspomniał o własnej historii rodzinnej.

Aktor i były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger odwiedza były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau niedaleko Oświęcimia 28 września 2022 r.
Aktor i były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger odwiedza były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau niedaleko Oświęcimia 28 września 2022 r. Fot. Jakub Porzycki /Agencja Gazeta przez REUTERS

„Byłem synem człowieka, który walczył w wojnie nazistowskiej i był żołnierzem” – powiedział 75-letni Schwarzenegger.

reklama 3

treść artykułu

Powiedział, że on i Bergson, którzy są w tym samym wieku, są zjednoczeni w swojej pracy.

„Walczmy razem z uprzedzeniami i po prostu zakończmy je raz na zawsze” – powiedział Schwarzenegger.

Jego wizyta w południowej Polsce, która w czasie II wojny światowej była pod okupacją niemiecką, była jego pierwszą wizytą w ramach współpracy z Fundacją Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu, której misją jest zwalczanie nienawiści poprzez edukację.

W czerwcu otrzymał pierwszą nagrodę fundacji Fighting Hatred za stanowisko wobec nienawiści w mediach społecznościowych. Powiedział, że nie mógł uczestniczyć osobiście, ponieważ kręcił nowy serial akcji w Kanadzie i był w „bańce COVID”.

Po wizycie w Auschwitz przysiągł, że nie będzie to jego ostatnia.

– Wrócę – powiedział.

reklama 4

treść artykułu

Schwarzenegger, który pochodzi z Austrii, w przeszłości otwarcie mówił o swoim ojcu, Gustavie Schwarzeneggerze, będącym nazistowskim żołnierzem podczas wojny.

W nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych w marcu powiedział Rosjanom, że okłamano ich w sprawie wojny na Ukrainie i oskarżył prezydenta Władimira Putina o poświęcenie rosyjskich żołnierzy dla własnych ambicji.

W tym filmie ożywił bolesne wspomnienia o tym, jak okłamano jego własnego ojca w bitwie i jak wrócił do Austrii jako fizycznie i emocjonalnie złamany mężczyzna po tym, jak został ranny w Leningradzie.

READ  Netflix przedstawia strategię Europy Środkowo-Wschodniej

Historycy szacują, że w czasie wojny w Auschwitz zginęło około 1,1 mln osób. Około 1 miliona z nich było Żydami. Zginęło tam ok. 75 tys. Polaków, a także Romów, jeńców rosyjskich i innych.

    Wyświetlacz 1

Uwagi

Postmedia stara się utrzymać żywe, ale cywilizowane forum do dyskusji i zachęca wszystkich czytelników do dzielenia się swoimi opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, gdy otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, pojawi się aktualizacja w wątku komentarzy, który obserwujesz, lub gdy użytkownik, którego obserwujesz, obserwuje komentarze. Odwiedź naszą Wytyczne dla społeczności aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat dostosowywania swojego E-mail ustawienia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.