Connect with us

Zabawa

Polska Wiosenna Liga Golfa Kobiet przynosi mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu

Published

on

Polska Wiosenna Liga Golfa Kobiet przynosi mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu

POLSKA – Kiedy Karen Nichols siedem lat temu pracowała na polu golfowym Poland Spring, jedna z członkiń zadała proste pytanie: Czy wieczorami odbywały się ligi kobiet?

Nichols powiedziała, że ​​nie ma lig kobiet. Postanowiła więc to zmienić.

„Allan Menne był wtedy profesjonalistą, więc mu to odbiłem, a on powiedział: «Karen, to wspaniały pomysł, bardzo chciałbym to zrobić». Dlatego zimą pracowaliśmy nad planowaniem, a moim zadaniem była rekrutacja zawodników, a on miał uczyć w klinikach.

Kiedy Nichols i Menne połączyli siły, w 2015 roku narodziła się Wtorkowa Liga Kobiet Zmierzchu. Dziś jest lepiej znana jako Liga Śmiechu.

„Interesujące jest to, że jesteśmy już na szóstym roku. Pani, która to zasugerowała, nigdy się nie pojawiła, a ona jest tutaj członkiem. Nigdy nie wychodziła i nie grała” – powiedział Nichols. „A kiedy ją widzę, myślę, Michelle (Boucher), twoja liga jest szeroko otwarta”.

W pierwszym roku ligi zgłosiło się 36 zawodników, a Nichols – emerytowany nauczyciel – zwrócił się do innych emerytowanych nauczycieli, aby zagrali. Zapytała członkinie klasy, a nawet kobiety w sklepie spożywczym, czy są zainteresowane dołączeniem do ligi.

Susan Provost, jedna z emerytowanych nauczycieli grająca w lidze, pomyślała, że ​​dołączenie do ligi byłoby dobrym sposobem na nawiązanie kontaktów.

„Uczyłem z Karen, byłem jej szefem – jeśli ktokolwiek mógł nią kierować” – powiedział Provost ze śmiechem. „Opowiedziała mi o (lidze) i zdecydowałem się dołączyć”.

Według Nichols Jill McCann była „cenną rekrutką”, ponieważ jej mąż jest wieloletnim członkiem „Poland Spring”.

„Widywałem go prawie co tydzień i zapytał: «Co zamierzasz zrobić, aby sprowadzić tu Jill (do gry w golfa)?»” – powiedział Nichols. „Powiedziałem: «Nie wiem». Kontynuował: „Co będzie trzeba, aby wydostać stąd Jill?” Trwało to latami, aż w końcu, nie wiem, jak to się stało, powiedziała: „Chcę spróbować” i przynosi kilku przyjaciół.

READ  Ściśle mówiąc, Robert Rinder odnajduje rodzinę ukraińskiego partnera

Każdego roku liczba graczy rosła, a Nichols prawie osiągnęła swój cel, jakim było 100 kobiet grających danego wieczoru, a od zeszłego wtorku do udziału zapisało się 99 zawodniczek. Provost powiedziała, że ​​w ostatnich latach do ligi przyłączało się coraz więcej młodszych zawodników.

Gracze, którzy nie mieli dużego doświadczenia w golfie, zanim zaczęli grać w lidze, pobierali lekcje u Menne, a obecnie Johna Kinga, obecnego profesjonalisty.

Z lekcji przed rozpoczęciem gry w lidze skorzystała Jacqueline Giasson wraz z kilkoma znajomymi.

„Korzystaliśmy z klinik” – powiedział Giasson. „Ukończyliśmy zarówno kliniki, jak i prywatne lekcje.”

Członkowie ligi otrzymują zniżkę na opłaty za grę na polu golfowym i płacą 25 dolarów za dziewięć dołków i wózek golfowy. Standardowa runda z 9 dołkami i wózkiem kosztuje o zmierzchu 39 dolarów.

Jedną z głównych kwestii spornych, których Nichols chciał w tej lidze, było to, że gracze nie będą zobowiązani do gry co tydzień ani szukania zastępstwa. Chciała, aby była to dobra zabawa zarówno dla zwykłego gracza, jak i gracza wysoce konkurencyjnego.

„Ligi golfowe odstraszają ludzi, ponieważ są bardzo konkurencyjne, ale zaprojektowałem je tak, aby nie było żadnych zobowiązań” – powiedział Nichols. „Rodzina przed golfem. Jeśli coś wypadnie, zrób to, nie martw się o nas. Powiedziałam też, że będzie fajnie, ale wiele osób nie mogło w to uwierzyć. Powiedziałem: „Nie, to będą zabawne, małe gry i będzie fajnie.” W ten sposób staliśmy się Ligą Śmiechu. Większość ludzi jest dumna z tego imienia.

Gracze wybierają także swoich partnerów do gry, więc wysoce konkurencyjni gracze nie są grupowani z graczami, którzy chcą się po prostu dobrze bawić.

„(Karen) pozwala dobrze się bawić ludziom, którzy lubią rywalizację lub chcą zaczerpnąć świeżego powietrza” – powiedziała Giasson.

READ  Potomkowie szlachty polskiej uwięzieni w procedurze zwrotu majątku”

Giasson grała w lidze z trzema przyjaciółmi: Cathy Adamson, Sharon Davis i McCann. Cała czwórka stwierdziła, że ​​stanowią dla siebie konkurencję.

Nichols zbiera karty wyników wyłącznie od graczy, którzy chcą mieć zapis swoich wyników. Co tydzień odbywa się gra dnia, tak jak w ubiegły wtorek, w której prezentowana jest najlepsza piłka na pięciu dołkach według przesłanych wyników, a co tydzień zawsze dochodzi do przepychanek, ponieważ gracze preferują ten format.

„Chcę zdjąć z nich całą presję i upewnić się, że tempo gry będzie odpowiednie” – powiedział Nichols. „Miałem noce, podczas których wysyłałem 88 zawodników (na boisko) i aby sprowadzić tutaj tak wielu zawodników, muszę mieć możliwość odebrania piłki, pójścia z drużyną, wszystko będzie dobrze”.

Jedną z graczy, która jako nastolatka grała w golfa na wysokim poziomie, była Pat Maines, ale przestała grać w golfa, gdy zaczęła mieć dzieci, i nie grała regularnie w golfa aż do 60. roku życia.

„Chciałem się dobrze bawić” – powiedział Maines. „Zacząłem grać w golfa, gdy miałem 11 lat, a kiedy miałem 16 lat, wszyscy, którzy mnie znali, mówili, że muszę więcej ćwiczyć i możesz dołączyć (do tej ligi) lub cokolwiek innego, i możesz grać naprawdę dobrze. Więc przestałem grać i zacząłem grać ponownie dopiero 10 lat temu. Po przejściu na emeryturę zdecydowałem, że mogę grać, ale nie chcę rywalizować, ponieważ dlatego przestałem (w ogóle) grać w golfa, więc gram dla zabawy i dobrze się bawimy.

Podczas gdy Maines wróciła do rytmu na polu golfowym, czy jej gra z czasów, gdy była nastolatką, powróciła do formy?

„To nie tak, jest coraz gorzej” – zachichotał Maines. „Im więcej gram, tym jestem gorszy”.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Jeśli podałeś adres e-mail swojego konta, wyślemy Ci wiadomość e-mail z kodem resetującym.

” Poprzedni

Luke Antonacci kontynuuje rurociąg z Maine Nordiques do UMaine

Następny ”

Flanaganowie z Monmouth sprawiają, że klubowe mistrzostwa Springbrook stają się rodzinnym podbojem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *