Connect with us

Zabawa

Armia brytyjska pomaga w usuwaniu zaległości powodowanych przez wirusy

Published

on

Nastroje wśród pozostawionych jeźdźców okazały się w dużej mierze optymistyczne, zwłaszcza w porównaniu z ich złością na początku tego tygodnia z powodu sytuacji i braku udogodnień.

Wirus został oskarżony o ponad 1,7 miliona potwierdzonych zgonów na całym świecie. W piątek Wielka Brytania odnotowała dodatkowe 570 zgonów związanych z wirusami, przynosząc w sumie 70 195, co jest drugim co do wielkości ofiarą śmiertelną w Europie po Włoszech.

W sobotę Wielka Brytania rozszerzyła ostrzejsze ograniczenia na dodatkowe obszary, ponieważ władze próbują ograniczyć rozprzestrzenianie się nowego wariantu. W ciągu ostatnich dwóch dni w Wielkiej Brytanii odnotowano dwa najwyższe dzienne wskaźniki infekcji – nieco poniżej 40 000. To podsyca obawy, że ukochana krajowa służba zdrowia wkrótce stanie w obliczu poważnych problemów z wydajnością w swoich szpitalach i że tysiące ludzi umrze z powodu wirusa.

W przesłaniu wideo do narodu Johnson powiedział, że Boże Narodzenie „nie dotyczy prezentów, masła z indyka czy brandy”, ale nadziei w postaci szczepionek przeciwko koronawirusowi i opracowywania innych szczepionek.

„Wiemy, że w przyszłe Święta Bożego Narodzenia będą ludzie, których kochamy, którzy będą przeżywać następne Święta właśnie dlatego, że złożyliśmy ofiarę i nie obchodziliśmy tych świąt tak jak zwykle” – powiedział premier.

Johnson powiedział w czwartek, że ponad 800 000 ludzi w Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, która została opracowana przez amerykańską firmę farmaceutyczną Pfizer i niemiecką firmę biotechnologiczną BioNTech. Wielka Brytania była pierwszym krajem na świecie, który zatwierdził szczepionkę, rozpoczynając szczepienia pracowników służby zdrowia i osób powyżej 80 roku życia 8 grudnia.

___

Śledź relację AP dotyczącą pandemii koronawirusa na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic i https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccines i https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

READ  MK2 osiąga ogromną sprzedaż dzięki nowemu filmowi Joachima Triera; Odsłania pierwsze zdjęcie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *