Connect with us

Nauka

Arizona zgłasza 1527 nowych przypadków koronawirusa, dwa dodatkowe zgony

Published

on

PLIK – W ten piątek, 23 października 2020 r. Zdjęcie pliku, pielęgniarki zdrowia publicznego hrabstwa Salt Lake przyglądają się podczas testów na koronawirusa poza wydziałem zdrowia hrabstwa Salt Lake City w Salt Lake City. Gubernator Utah Gary Herbert i przedstawiciele służby zdrowia wielokrotnie apelowali o zachowanie dystansu społecznego i używanie masek w czwartek, 29 października 2020 r., W miarę jak szpitale zbliżały się do wdrożenia protokołów opieki kryzysowej pośród rekordowego wzrostu liczby koronawirusów. (Zdjęcie AP / Rick Bowmer, plik)

Jest to regularnie aktualizowana historia z najnowszymi informacjami o koronawirusie i jego wpływie w Arizonie i poza nią na niedzielę 1 listopada.

PHOENIX – w niedzielny poranek władze stanu Arizona zgłosiły 1527 nowych przypadków koronawirusa i dwa dodatkowe zgony.

Według Departamentu Zdrowia stanu Arizona, udokumentowane sumy w stanie wyniosły 247 473 zakażeń COVID-19 i 5 981 zgonów.

Kluczowe wskaźniki dotyczące dotkliwości pandemii w Arizonie spadły dramatycznie w porównaniu ze szczytami w okresie letnim, ale w tym miesiącu liczba przypadków i hospitalizacji wzrosła. Liczba zgonów jednak nie wzrosła.

To był siódmy raz w tym tygodniu z ponad 1000 przypadków w codziennym raporcie. Przed tym tygodniem ten poziom został osiągnięty tylko dwa razy w ciągu ostatnich pięciu tygodni.

Liczba potwierdzonych lub podejrzewanych pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 w Arizonie spadła o 14 z dnia na dzień do 875 w sobotę.

Liczba pacjentów z COVID-19 w łóżkach OIT wzrosła do 222, najwięcej od 10 września.

Liczba hospitalizacji pozostaje znacznie poniżej szczytów pandemicznych 3517 pacjentów hospitalizowanych i 970 pacjentów OIT, obie odnotowane 13 lipca.

Tygodniowy pozytywny wynik Arizony dla testów diagnostycznych COVID-19, wskaźnik tego, jak bardzo wirus rozprzestrzenia się w społeczności, osiąga najwyższy poziom od ponad dwóch miesięcy.

To było 9,7% dla 66103 testów zarejestrowanych w tym tygodniu, co byłoby najwyższe, ponieważ wyniósł 8% w tygodniu rozpoczynającym się 2 sierpnia.

READ  NASA zaprasza do świętowania Międzynarodowej Nocy Obserwacji Księżyca

W przypadku 85 875 testów zarejestrowanych w zeszłym tygodniu współczynnik pozytywności wyniósł 6%.

Pod koniec czerwca stopa ta wynosiła aż 20%.

Stawki tygodniowe opierają się na tym, kiedy próbki są pobierane, a nie kiedy są zgłaszane, więc odsetek za ostatnie tygodnie może się zmieniać, gdy laboratoria zajmują się testami, a wyniki są dokumentowane przez państwo.

Według danych, krocząca średnia z siedmiu dni nowo zgłoszonych przypadków przez stanowy wydział zdrowia wyniosła 1310,57 w sobotę śledzenie przez The Associated Press, najwyższy od 12 sierpnia i ponad dwukrotnie wyższy niż 480 od 1 października.

Jednak średnia siedmiodniowa nowo zgłaszanych zgonów jest prawie o połowę niższa niż na początku miesiąca. W sobotę było 15,71, po raz pierwszy od tygodnia 21 października było to 16.43.

Średnie z siedmiu dni pozostają znacznie poniżej szczytów, które wynosiły 3844 przypadków 6 lipca i 94 ofiar śmiertelnych 30 lipca.

Departamentu zdrowia stanu Arizona dzienne raporty obecny przypadek, śmierć i dane testowe po otrzymaniu przez państwo statystyk i ich potwierdzeniu, co może opóźnić się o kilka dni lub dłużej. Nie przedstawiają rzeczywistej aktywności w ciągu ostatnich 24 godzin.

Dane dotyczące hospitalizacji publikowane każdego ranka są przekazywane przez szpitale poprzedniego wieczoru.

Gdy sprawy gwałtownie wzrosły w czerwcu, władze lokalne w wielu częściach Arizony – w tym w całym hrabstwie Maricopa – wprowadziły wymagania dotyczące masek na twarz, a gubernator Doug Ducey wydał ogólnostanowe nakazy zamknięcia niektórych firm i ograniczenia obłożenia restauracji.

Rozprzestrzenianie się COVID-19 spowolniło po podjęciu tych kroków. Wszystkie hrabstwa Arizony od tego czasu osiągnęły wzorce ustanowione przez departament zdrowia, które pozwalają zamkniętym firmom na ponowne otwarcie z zastrzeżeniem ograniczeń wydajności i innych przepisów.

COVID-19, choroba wywoływana przez nowego koronawirusa, nie ma wpływu na niektóre osoby, a dla innych jest poważnie wyniszczająca lub śmiertelna. Zarażeni ludzie bez objawy – które obejmują między innymi kaszel, gorączkę i trudności w oddychaniu – mogą przenosić wirusa.

READ  Globalna liczba przypadków Covid sięga 496,2 miliona: Johns Hopkins University

Wszystkie artykuły, informacje i aktualizacje dotyczące koronawirusa z Wiadomości KTAR można znaleźć na stronie ktar.com/coronavirus.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.