Connect with us

Nauka

Ares kupuje polski magazyn

Published

on

Pbb udzielił pożyczki w wysokości 115 mln euro na portfel logistyczny w Polsce przejęty przez Ares Management.

Pbb Deutsche Pfandbriefbank udzielił pożyczki inwestycyjnej w wysokości 115 mln EUR funduszowi zarządzanemu przez grupę nieruchomości Ares Management Corporation, finansując zakup portfela logistycznego w Polsce. Pbb działał jako organizator i jedyny wierzyciel w ramach kredytu.

Portfel składa się z czterech aktywów w głównych lokalizacjach logistycznych Polski północnej, środkowej i południowej – w Gdańsku, Sosnowcu, Poznaniu i Wrocławiu. Obejmuje łącznie 285 500 m2 powierzchni najmu brutto zajmowanej przez ponad 30 najemców, takich jak Rhenus, LPP i Gefco.

To druga transakcja pomiędzy Ares a Pbb w krótkim czasie. W czwartym kwartale 2020 r. Pbb udzielił średnioterminowego kredytu w wysokości 30 mln euro na zakup portfela logistycznego o powierzchni 83 200 m² w Hiszpanii.

Cieszymy się, że możemy wspierać Ares w przejęciach logistycznych w całej Europie. Zarówno Polska, jak i Hiszpania są ważnymi rynkami dla Pbb i nie możemy się doczekać dalszej współpracy z Ares w sektorze logistycznym w Polsce, Hiszpanii i poza nią.
Charles Balch, szef międzynarodowych klientów na Wielką Brytanię, EWG i USA w Pbb Deutsche Pfandbriefbank

READ  `` Wyzwanie Benadryl '': FDA wydaje ostrzeżenie, badając raporty dotyczące urazów i zgonów nastolatków związanych z TikTok
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *