Connect with us

Świat

Archie Battersbee: Brytyjski chłopiec umiera po pozostawieniu na podtrzymywaniu życia pod koniec długiej bitwy prawnej między rodzicami a lekarzami

Published

on

Archie zmarł o 12:15 czasu lokalnego w Royal London Hospital, kilka godzin po tym, jak lekarze przerwali sztuczne oddychanie, aby utrzymać go przy życiu, Dance powiedziała reporterom, dodając, że jest „tak dumna z bycia jego matką”.

„Taki piękny mały chłopiec i walczył do końca” – powiedziała.

Dance powiedziała, że ​​szpital dał jasno do zrozumienia, że ​​nie ma innych opcji i że aparaty podtrzymujące życie zostaną usunięte w sobotę rano.

12-latek jest w śpiączce, odkąd jego matka znalazła go nieprzytomnego w kwietniu. Według brytyjskiej agencji prasowej PA, utrzymywano go przy życiu dzięki kombinacji interwencji medycznych, w tym wentylacji i leczenia farmakologicznego.

Lekarze w końcu doszli do wniosku, że chłopiec jest „martwy mózg”, co skłoniło jego rodzinę do toczenia batalii prawnej o utrzymanie jego podtrzymywania życia w nadziei, że wyzdrowieje, donosi PA.

W ostatnich dniach rodzina zaproponowała Sądowi Najwyższemu, Sądowi Apelacyjnemu i Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka umieszczenie go w hospicjum na śmierć, mówi PA.

„Archie Battersbee zmarł w Royal London Hospital w sobotnie popołudnie po przerwaniu leczenia w wyniku orzeczeń sądowych dotyczących jego zdrowia” wyrażenie przeczytane przez Alistaira Chessera, głównego lekarza w Barts Health NHS Trust, w sobotę.

„Członkowie jego rodziny byli obecni przy łóżku, a nasze myśli i szczere kondolencje pozostają z nimi w tym trudnym czasie” – dodaje oświadczenie.

READ  Nowy premier Japonii Kishida ma wyboisty start w wyborach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.