Connect with us

Sport

Arabia Saudyjska w 1/8 finału przed meczem z Meksykiem

Published

on

Al RAYYAN, Katar, 28 listopada (Reuters) – Argentyna, Meksyk i Polska mogły przewidywać wyjście z grupy C przed Arabią Saudyjską na Mistrzostwach Świata, ale Saudyjczycy są mocno w czołówce po miażdżącym zwycięstwie nad mieszanką Argentyńczyków przed środowym meczem z Meksykiem.

W dotychczasowych pięciu występach Arabia Saudyjska tylko raz zakwalifikowała się do 1/8 finału, debiutując na turnieju w 1994 roku.

W Katarze Polska prowadzi w grupie C z czterema punktami, o jeden przed Argentyną i Arabią Saudyjską, a Meksyk ma jeden punkt.

Jeśli Arabia Saudyjska chce awansować, musi pokonać Meksyk, niezależnie od wyniku meczu Polska – Argentyna.

Remis oznaczałby, że Polska musiałaby pokonać Argentynę, a porażka skomplikowałaby permutacje, ponieważ musieliby przegrać tylko jednym golem, mając nadzieję, że Polska wygra mecz z większą przewagą.

Arabia Saudyjska zaszokowała piłkarski świat, pokonując Argentynę 2:1 w pierwszym meczu grupowym, by w drugim przegrać z Polską 0:2.

– Nikt na świecie nie sądził, że możemy grać na takim poziomie. Tak, w Arabii Saudyjskiej dobrze znamy tych piłkarzy, ale są oni nieznani kibicom na całym świecie – powiedział saudyjski trener Herve Renard na konferencji prasowej po meczu z Polską.

„Wciąż żyjemy.”

Podobnie jak w dwóch pierwszych meczach, Saudyjczycy będą wspierani przez tysiące kibiców ze względu na łatwość dojazdu z Arabii Saudyjskiej do Kataru.

„Katar to Arabia Saudyjska, a Arabia Saudyjska to Katar. To jest nasz kraj, trybuny będą pełne” – powiedział Reuterowi fan Ismail Hobeish.

54-letni Renard zasugerował, że jego drużyna z taką samą energią i determinacją zmierzy się w kolejnym meczu w Lusail z Meksykiem.

„Potrzebujemy kibiców, aby tworzyli historię. Chcę znowu zielonego stadionu, może zagramy w białej koszulce, ale to nieważne, chcemy wsparcia kibiców” – dodał.

Nie będzie to jednak łatwe dla Arabii Saudyjskiej, ponieważ Meksyk również ma szanse awansować do 1/8 finału po raz ósmy z rzędu.

READ  Data, godzina i kanał telewizyjny do oglądania lub transmisji na żywo FIVB Volleyball Men's World Championship 2022 w USA

Meksyk musi pokonać Arabię ​​​​Saudyjską co najmniej trzema bramkami, podczas gdy Polska nie przegra z Argentyną. Od wyniku końcowego zależy, czy mistrzowie Copa America pokonają Polaków.

Meksyk zapamięta, że ​​nigdy nie przegrał z Arabią Saudyjską w ostatnich pięciu meczach i dwukrotnie wygrał Puchar Konfederacji FIFA, 5:0 i 5:1.

Meksykanie mają jednak problemy w ofensywie, aw pierwszych dwóch meczach z Polską i Argentyną nie strzelili gola. Będą zrozpaczeni, że to nie pierwszy raz, kiedy nie strzelili gola na mundialu.

„Tak długo, jak są szanse, zawsze musimy próbować” – powiedział trener reprezentacji Meksyku Tata Martino. „Arabia Saudyjska musi wygrać mecz i strzelić gole, podobnie jak my”.

Reportaż Shady’ego Amira; Montaż przez Hugh Lawsona

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *