Connect with us

technologia

Apple udostępnia poprawkę dotyczącą zdjęć „zombie” na iPhone’ach

Published

on

Apple udostępnia poprawkę dotyczącą zdjęć „zombie” na iPhone’ach

Apple ma „dość poważny” problem ze swoimi iPhone’ami, ale ma nadzieję, że właśnie wydana poprawka naprawi sytuację. Problem i tyle 9 do 5Mac: Użytkownicy zgłaszają, że zdjęcia, które usunęli, niektóre nawet lata temu, nieoczekiwanie pojawiają się ponownie. Użytkownicy twierdzą, że niespodziewane obrazy pojawiły się w bibliotekach zdjęć ich telefonów po aktualizacji do iOS 17.5 w zeszłym tygodniu i nie są to obrazy, które iPhone’y tymczasowo przechowują w folderze Ostatnio usunięte przez 30 dni po naciśnięciu przez użytkownika przycisku „Usuń”. (Co najmniej powiedział jeden z użytkowników że stare zdjęcia pojawiły się nawet na sprzedawanym przez nich iPadzie, chociaż 9to5Mac twierdzi, że istnieją powody, by sądzić, że „to twierdzenie nie jest prawdziwe”).

W poniedziałek Apple udostępniło poprawkę „rzadkiego problemu, w wyniku którego zdjęcia, które uległy uszkodzeniu w bazie danych, mogły ponownie pojawiać się w bibliotece Zdjęć, nawet jeśli zostały usunięte” – ale gigant technologiczny nie mówi nic więcej. „Jest to oczywiście problem związany z ochroną danych” – zauważa krawędź. „Rodzi to uzasadnione pytania dotyczące tego, w jaki sposób Apple przechowuje dane zdjęć i czy właściciele iPhone’a naprawdę mogą ufać, że usunięte dane faktycznie zostaną usunięte”. Apple jak dotąd nie wypowiadał się na temat przyczyny i dokładnych kroków, jakie należy podjąć, aby naprawić błąd .


Forbesa próbuje odgadnąć przyczynę problemu i stwierdza, że ​​być może „kliknięcie przycisku Usuń nie nadpisuje danych tworzących obraz, a jedynie je rozdziela. Te pliki danych zostałyby nadpisane tylko wtedy, gdy potrzebna była ta część pamięci, i dlatego mogły pozostać ukryte do tego czasu. Coś w iOS 17.5 przywróciło go do życia.”

Poniżej znajduje się ciąg dalszy tej historii

READ  Emoji otrzymują odświeżenie, nowe dodatki w związku z rosnącym wykorzystaniem do pracyPortal dodaje, że występowanie takich błędów jest rzeczą normalną, jednak niepokojące jest względne milczenie Apple w sprawie zdjęć „zombie”. Firma wielokrotnie prosiła o komentarz, ale bezskutecznie. „Niepokojące jest to, że dopóki Apple będzie milczeć, nie mamy pojęcia, jak daleko sięga ten błąd” – czytamy. „Ignorując prośby o publiczny komentarz w tej sprawie, Apple nie daje pewności, że coś takiego się więcej nie powtórzy”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *