Connect with us

technologia

Apple przyznaje, dlaczego utrzymuje iMessage poza Androidem

Published

on

Epic i Apple przygotowują się do walki o App Store w sądzie (Czy pamiętasz całą klęskę Fortnite?), więc w okresie poprzedzającym tę rozgrywkę obie strony przedstawiły dokumenty przedstawiające ich sprawy. W pliku opublikowanym przez Epic, w którym spędzili czas na usuwaniu wybitnych dyrektorów Apple, twierdzą, że Apple podjęło liczne kroki, aby włączyć ludzi do ich ekosystemu. Wyobrażam sobie, że zasugerowaliby, że jeśli urządzenia iOS są niedostępne poza App Store, Fortnite jest antykonkurencyjny itp. Jednak to wzmianki w wypowiedziach na temat iMessage zwróciły naszą uwagę na Androida.

W zgłoszeniu znajduje się cała sekcja (PDF) o iMessage io tym, jak Apple wykorzystywał go do zatrzymywania użytkowników w ich systemie. Aby pójść o krok dalej, menedżerowie Apple otwarcie przyznają, że pracują nad wersją iMessage na Androida, ale zdecydowali się na to, ponieważ mieli więcej do zyskania, utrzymując iMessage poza systemem operacyjnym Google.

Podczas odwołania Eddiego Cue, starszego wiceprezesa ds. Oprogramowania i usług internetowych, Cue powiedział, że w 2013 r. Planowano opracowanie iMessage dla Androida, który byłby „kompatybilny z platformą iOS, umożliwiając użytkownikom obu platform. dzięki czemu można bezproblemowo wymieniać wiadomości między sobą. „Dlaczego tak się nie stało?

Podczas zwolnienia z Craigiem Federighi, starszym wiceprezesem ds. Inżynierii oprogramowania, przyznał, że umieszczenie „iMessage na Androidzie byłoby prostym procesem usuwania [an] Przeszkoda dla rodzin iPhone’ów, które dają swoim dzieciom telefony z Androidem. „To dość zabawne, ale rozumiesz, co myśli Apple – telefony z Androidem są super przystępne cenowo i stanowią najlepszą opcję dla dzieci, pod warunkiem, że funkcje przesyłania wiadomości są odpowiednie i działają z telefonami rodziców. Robiąc bałagan w wiadomościach, gdy rodzina podzieliła systemy operacyjne, pomyślano, że po prostu poddadzą się i kupią wszystkie produkty Apple.

READ  AirPods Max może kosztować 549 USD - ale brakuje mu ważnej funkcji

Mając to na uwadze, mój chłopak Phil Schiller, obecnie członek Apple Fellow, zgodził się, że Android nie powinien otrzymywać iMessage, ale najwyraźniej bardziej oczywiste przyznał, że dzieje się tak, ponieważ chcą, aby ludzie przywiązali się do iOS. W odpowiedzi na e-mail od byłego pracownika Apple, który zasugerował, że „numer 1 jest trudny”. [reason] Opuszczenie aplikacji Apple Universe to iMessage. . . iMessage to poważna więź ”- powiedział Schiller.„ Przeniesienie iMessage na Androida przyniesie więcej szkody niż pożytku. Ten e-mail pokazuje, dlaczego. „

Po tych wszystkich rozmowach na przestrzeni lat o szansach pojawienia się iMessage na Androida i każdemu, kto zakładałby, że Apple by tego nie zrobił, ponieważ wiedzieli, że ludzie pozostaną na iPhone’ach, teraz wiemy, że tak właśnie jest.

// // reddit

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.