Connect with us

technologia

Apple podobno planuje cięcia w produkcji iPhone’a, ale analitycy twierdzą, że ostatnia wyprzedaż akcji to „złota okazja do zakupu”.

Published

on

Akcje Apple Inc. są o ponad 16% poniżej swoich maksimów ze stycznia, ale jeden z analityków twierdzi, że inwestorzy powinni wykorzystać ten spadek, aby skorzystać ze „złotej okazji”.

Daniel Ives z Wedbusha dodał Apple AAPL,
-1,03%
Lista „najlepszych pomysłów” jego firmy w środę pokazała, że ​​firma może pozytywnie zaskoczyć Wall Street swoimi wynikami dla iPhone’a w tym roku podatkowym.

Akcje Apple spadły o 0,2% w środę rano. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrósł o 69,4%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average DJIA,
+ 1,13%
wzrósł o 28,6%.

Ives powiedział, że obawy o obniżki tegorocznej prognozy dla iPhone’a wywierają ostatnio presję na akcje, ale widzi szanse na wzrostowy trend. Chociaż konsensus FactSet przewiduje obecnie sprzedaż 224 milionów iPhone’ów w tym roku fiskalnym, Ives twierdzi, że biorąc pod uwagę duży popyt w Azji i dużą liczbę iPhone’ów na całym świecie gotowych do aktualizacji, firma sprzedaje ponad 240 milionów sztuk.

Zobacz też: Po raz pierwszy od czterech lat Apple przyćmiewa Samsunga jako czołowego sprzedawcę smartfonów, mówi Gartner

Napisał, że średnie ceny detaliczne powinny zyskać, ponieważ wydaje się, że Apple odniósł sukces w sprzedaży droższych modeli iPhone’a, takich jak iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max, podczas gdy iPhone 12 Mini „znacznie spada pod względem produkcji / popytu na całym świecie”. .

Nikkei Asia poinformował w środę, że Apple poszedł w górę dramatyczne cięcia w stosunku do poprzednich harmonogramów produkcji iPhone’a 12 Mini od grudnia z „stosunkowo łagodnymi” cięciami w innych modelach iPhone’a, także dlatego, że niektóre komponenty i części, które kiedyś były przeznaczone dla Mini, są konwertowane na droższe modele.

Nowe cele produkcyjne są nadal nieco powyżej dostaw Apple z tego samego okresu rok temu, czytamy w raporcie, powołując się na niektóre nienazwane źródła, że ​​cięcia zostały dokonane przez Apple po tym, jak firma mogła być szczególnie agresywna kilka miesięcy temu. komponenty w czasie, gdy brakowało niektórych.

READ  Poprawka Destiny 2 6.2.0.6 > Co nowego

Apple nie odpowiedział od razu na prośbę MarketWatch o komentarz.

Ives pozostaje optymistycznie nastawiony do perspektyw Apple’a na temat iPhone’a, argumentując, że „impreza supercycle” może być kontynuowana z iPhone’em 13, co jest oczekiwane jesienią w związku z optymistycznymi sygnałami dotyczącymi łańcucha dostaw. Ma „większą pewność, że iPhone 13 ma opcję 1 terabajta pamięci masowej, która jest dwukrotnie większa od obecnie największej pojemności na pamięć”, sugerując, że Apple może mieć więcej opcji cenowych.

Ma wyższą ocenę i cenę docelową 175 USD za akcje.

Nie przegap: Czy 5G kiedykolwiek sprosta oczekiwaniom?

Analitycy IDC w środę prognozują, że całkowita liczba wysyłek smartfonów może wzrosnąć o 5,5% w 2021 roku, napędzana przez większą dostępność urządzeń obsługujących 5G i „stłumiony popyt” na nowe telefony. IDC obliczyło, że w 2020 r. Dostawy smartfonów były o 5,9% niższe niż w poprzednim roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.