Connect with us

Sport

Layla Moran, posłanka Lib Dem, wzywa Brytyjczyków do ochrony oblężonej społeczności LGBT + w Polsce

Published

on

Layla Moran, posłanka Lib Dem, wzywa Brytyjczyków do ochrony oblężonej społeczności LGBT + w Polsce

Wzywa się brytyjskie miasta połączone z polskimi strefami „wolnymi od LGBT”, aby porzuciły tę relację, aby pokazać swoje poparcie dla społeczności LGBT +.

Pół tuzina władz lokalnych w Wielkiej Brytanii ma oficjalne lub nieformalne umowy partnerskie z miastami w Wielkiej Brytanii Polska Jest to postrzegane przez działaczy na rzecz równości jako poddane znacznej presji, aby wdrożyć rezolucje dla osób LGBT +.

Rady są proszone o wystąpienie w obronie swoich polskich odpowiedników w nowej kampanii UE mającej na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się homofobii Liberalni Demokraci.

„Wydarzenia w Polsce powinny mieć wpływ na całą społeczność międzynarodową. Nazywanie LGBTQ + „ideologią” i tłumienie osób LGBTQ + jest oburzające ”- powiedział poseł Layla Morankto jest liderem.

„Wiele z tych miast jest partnerami z miastami w Wielkiej Brytanii. Nie możemy oglądać. Musimy chronić naszych bliźniaków i społeczności, które tam mieszkają. „

W zeszłym roku Burmistrz Edynburga zaapelował do swojego odpowiednika w Krakowie o potwierdzenie swojego sprzeciwu wobec homofobii po tym, jak region dołączył do rosnącej strefy „wolnej od LGBT”, która obejmuje obecnie około jednej trzeciej kraju.

Kilka miesięcy później irlandzkie miasto Fermoy ogłosiło, że zakończy partnerstwo z polskim miastem Nowa Dęba, a miasta partnerskie we Francji i Holandii również zerwały więzi ze swoimi polskimi odpowiednikami w proteście przeciwko strefom.

Jednak wiele angielskich miast nie wypowiedziało się jeszcze przeciwko homofobicznemu reżimowi w Polsce.

Może się to zmienić wraz z kampanią Lib Dem, w której wezwano władze Wielkiej Brytanii do zaproponowania wniosków rozpoczynających „formalną fazę dyplomacji” z ich polskimi miastami partnerskimi.

Regiony rozważające utworzenie „stref wolnych od LGBT” są zachęcane do zatrzymania się, a obszary, które odrzuciły takie propozycje, są mile widziane ze względu na przestrzeganie praw człowieka.

READ  South Range wyklucza Girarda z przygotowań do play-offów | Wiadomości, sport, praca

Posunięcie to zostało pochwalone przez Partię Nowoczesną, siostrzaną partię Lib Demsa w Polsce.

– powiedziała posłanka na Sejm Moniki Rosa Niezależny: „Cieszymy się z waszej inicjatywy konstruktywnej współpracy z miastami Polski w celu refleksji nad prawami człowieka, zwłaszcza prawami LGBT +.

„Ma to zasadnicze znaczenie dla zwalczania systematycznej dyskryminacji mniejszości w Polsce i promowania wartości europejskich na wszystkich szczeblach władzy”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *