Connect with us

technologia

Apple nie uwzględnił układu U1 w nowych AirPods Max

Published

on

Chip U1 został wprowadzony przez Apple w 2019 roku wraz z iPhonem 11 i od tego czasu jest oferowany tylko dla Apple Watch Series 6 i iPhone 12. Chociaż niektóre plotki sugerowały, że słuchawki nauszne Apple miałyby mieć układ U1, Apple wypuścił ten AirPods maks dziś bez swojego ultraszerokopasmowego układu.

Apple wspomina tylko, że podobnie jak inne modele AirPods, AirPods Max ma układ H1 w każdym nauszniku do odtwarzania dźwięku z komputera i innych inteligentnych funkcji. Jednak układ U1 nie jest wspomniany – nawet w przypadku AirPods Max Witryna internetowa specyfikacji technicznych. MacRumors twierdzi, że zostało potwierdzone, że AirPods Max nie mają układu U1 dla technologii ultraszerokopasmowej.

Wyciekły we wrześniu Powiedział Jon Prosser Chip U1 został dostarczony do kilku nowych urządzeń Apple, w tym Apple Watch Series 6, HomePod mini i AirPods Max. Chociaż miał rację Apple Watch Series 6 i HomePod mini, AirPods Max nie jest kompatybilny z UWB.

Osobom niezaznajomionym z tą technologią układ U1 umożliwia precyzyjne pozycjonowanie za pomocą radia Ultra Wideband (UWB). Innymi słowy, urządzenia obsługujące UWB mogą znać swoje dokładne położenie względem innych urządzeń w tym samym pomieszczeniu. Apple używa obecnie układu U1 z UWB, aby umożliwić szybsze udostępnianie AirDrop najbliższemu urządzeniu i umożliwić użytkownikom odblokowywanie samochodów bez wyjmowania iPhone’a z kieszeni.

HomePod mini wykorzystuje układ U1 do szybkiego przełączania między HomePod i iPhone, dzięki czemu użytkownicy mogą przełączać odtwarzane treści między iPhonem a HomePod mini jednym dotknięciem palca. Apple mógłby włączyć podobną funkcję dla AirPods Max, gdyby mieli układ U1, przygotowując go do nowego systemu Find My, który podobno ma wykonywać śledzenie UWB w przyszłości.

Tak jak Bloombergs Mark Gurman zasugerował na Twitterze, że Apple ma jeszcze bardziej ambitne plany dotyczące AirPods Max, ale niektóre funkcje zostały porzucone podczas opracowywania, aby produkt mógł być gotowy do 2020 roku – a układ U1 może być jedną z tych funkcji.

READ  Microsoft przywraca weteranów Halo, aby ponownie rozpocząć opóźnioną grę

AirPods Max są teraz dostępne dla zamówień w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, ale w przypadku szacunków wysyłki już od 3 do 14 tygodniw zależności od wybranego modelu. Słuchawki nauszne kosztują w USA 549 dolarów.

FTC: Używamy automatycznie generujących dochody linków afiliacyjnych. Jeszcze.


Aby uzyskać więcej wiadomości Apple, sprawdź 9to5Mac na YouTube:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *