Connect with us

technologia

Apple macOS Big Sur jest już dostępny do pobrania

Published

on

Najnowszy i najlepszy Apple Pulpit systemu operacyjnego, macOS Big Sur, jest wreszcie dostępny do użytku publicznego – w samą porę nowe komputery Mac.

Big Sur jest w fazie beta od WWDC i wprowadza szereg zmian estetycznych, aby zmodernizować system operacyjny Apple. I oczywiście Apple porzucił stary pseudonim OS X, który był używany przez prawie dwie dekady. macOS lepiej pasuje do nazewnictwa pozostałej części oferty oprogramowania firmy.

Wśród znaczących zmian interfejs użytkownika wygląda znacznie bardziej Podobne do iOS w jego symbolach i użyciu folii. Jest centrum sterowania, które naśladuje to na urządzeniach mobilnych. To samo dotyczy nowego centrum powiadomień. Możesz nawet używać widżetów w stylu iOS.

Być może najważniejszą zmianą jest jednak obsługa nowych procesorów Apple opartych na architekturze ARM, w tym potężny chip M1 w nowym Macbook Air, Macbook Pro, i Mac Mini. To prawda, ludzie, którzy kupują te komputery, nie muszą aktualizować.

Możesz pobrać aktualizację z Mac App Store właśnie Najpierw upewnij się, że masz kompatybilny laptop. Więcej informacji na temat zmian w Big Sur można znaleźć w poście firmy Apple Tutaj.

Aby uzyskać więcej wiadomości i recenzji dotyczących sprzętu, gadżetów i sprzętu, zobacz Podłączono
Świergot i
Flipboard.

Opublikowano 13 listopada 2020 r. – 05:20 UTC

READ  Chmura szansą dla polskich firm
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *