Connect with us

Zabawa

„#AnneFrank” i inne filmy upamiętniają Dzień Pamięci o Holokauście

Published

on

Dowiedzenie się, jak dzisiejsze młode pokolenie skoncentrowane na mediach społecznościowych można przedstawić Holokaustowi, jest złożone, ale film dokumentalny #AnneFrank: Parallel Stories zostanie wyemitowany 7 kwietnia o 22:30 w YesDocu oraz w YesVOD i StingTV Holocaust Remembrance Day (który trwa miejsce w czwartek tego roku) przedstawia historię Franka w sposób, który ją ożywia.

Film będzie pokazywany od 7 do 10 kwietnia w Teatrze Jerozolimskim oraz 8 kwietnia w Hajfie Kinematografii.

Zdobywczyni Oscara Helen Mirren opowiada historię życia Franka, korzystając z fragmentów, które czyta ze słynnego pamiętnika. Czytania Mirren, jednej z największych aktorek na świecie, są wzruszające i wciągające.

Film wyreżyserowany przez Sabinę Fedeli i Annę Migotto jest oprawiony w ramy wizyty w obozie Bergen-Belsen, gdzie młoda kobieta poznaje historię Franka podczas wizyty w grupie młodzieżowej i pisze o niej w mediach społecznościowych. Może to brzmieć jak sztuczka, ale jest skuteczne.

Film koncentruje się na młodości Anne i jej nadziei, pokazując jej zdjęcia i podkreślając szczegóły jej życia, takie jak fakt, że ściany sypialni w kryjówce jej rodziny przykryła zdjęciami gwiazd filmowych, holenderskiej rodziny królewskiej i łyżwiarki figurowej Sonji Henie. .

Historia Franka przeplata się z wywiadami z pięcioma ocalałymi z Holokaustu: Arianną Szörenyi, Sarah Lichtsztejn-Montard, Helgą Weiss oraz siostrami Andrą i Tatianą Bucci. Te kobiety, które podczas Holokaustu były mniej więcej w wieku Franka, dają wyobrażenie o tym, jaką kobietą mogłaby się stać, gdyby żyła.

Film dotyczy również warunków panujących w obozie Bergen-Belsen, gdzie Frank i jej siostra Margot zmarli na tyfus tuż przed końcem wojny. Podczas gdy film stara się udostępnić Holokaust młodym ludziom, nie stara się w żaden sposób ukryć horroru. Istnieją fragmenty filmowe przedstawiające wyzwolenie Bergen-Belsen przez Brytyjczyków, w tym materiał graficzny przedstawiający te oddziały zmuszające niemieckich mieszkańców miasta sąsiadującego z obozem do pochowania ciał Żydów, którzy tam zginęli, w masowych grobach, wśród których mogą być siostry Frank. Film został nakręcony w 2019 roku z okazji 90. urodzin Franka.

READ  Kiedy sezon 5 „Better Call Saul” pojawi się na Netflix?

Oprócz #AnneFrank dzień odbędą się projekcje innych filmów o tematyce Holokaustu, zarówno dramatycznych, jak i dokumentalnych.

The Jerusalem Cinematheque pokazuje #uploading_holocaust 7 kwietnia o 18:30, dokument Sagi Bornsteina i Udi Nira, który analizuje wycieczki uczniów do obozów koncentracyjnych w Polsce poprzez dziesiątki tysięcy filmów przesłanych na YouTube przez uczestników. To jest interesujące spojrzenie na to, co uczniowie wyciągają z tego izraelskiego rytuału przejścia.

Cellcom TV będzie mieć kanał Yad Vashem przez 48 godzin, który drugi rok z rzędu będzie zawierał obszerne zeznania osób, które przeżyły Holokaust. Pokazuje także dziesiątki filmów fabularnych i dokumentalnych o tematyce Holokaustu, w tym Lista Schindlera Stevena Spielberga, Poprzednie życie Avi Neshera oraz autobiograficzne filmy aktorki Gili Almagor, Lato Aviya i Pod drzewem Domim.

HOT8 przez cały dzień wyświetla serię filmów dokumentalnych o tematyce Holokaustu.

Muranów Chen Shelacha to przebłysk warszawskiej dzielnicy Muranów, która niegdyś była kwitnącym i ważnym ośrodkiem życia żydowskiego. W czasie II wojny światowej dzielnica została przekształcona w getto warszawskie, a po wojnie odbudowana. Mimo to do dziś w okolicy można odczuć wpływ dawnych duchów żydowskich, a niektórzy mieszkańcy uważają, że jest ona rzeczywiście nawiedzona. Muranov zostanie również pokazany w Tel Aviv Cinematheque 8 kwietnia.

Norymberga: Naziści przed sądem to nowe spojrzenie na proces, w którym omawiano i analizowano zbrodnie popełnione przez nazistów.

Dzień w Auschwitz przedstawia jeden dzień w tym obozie śmierci na podstawie zdjęć wykonanych przez nazistowskich fotografów i zawiera wywiady z ocalałymi, którzy rozpoznają się na zdjęciach.

Golda Maria przedstawia wywiad, który Patrick Sobelman przeprowadził ze swoją babcią Goldą Marią Tondovską na temat jej życia i tego, jak przeżyła Holokaust. W 2020 roku Patrick i jego syn Hugo zamieścili ten osobisty raport w filmie.

READ  Perkusista Cannibal Corpse nazywa „Breaking Culture” „śmiesznym”

KAN 11 pokazuje nowy dokument Romana Shumunova Bernshtein – Reise zum Licht 7 kwietnia o 21:15. To historia partyzanta imieniem Leonid Bernstein i jego niezwykłej historii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *