Connect with us

Świat

Andrew Tate i jego brat mają zostać umieszczeni w areszcie domowym

Published

on

  • Roberta Plummera
  • wiadomości BBC

podpis wideo,

Obejrzyj: Moment, w którym Andrew Tate i jego brat zostają zwolnieni z więzienia

Kontrowersyjny influencer mediów społecznościowych Andrew Tate i jego brat Tristan powinni zostać umieszczeni w areszcie domowym ze skutkiem natychmiastowym, orzekł rumuński sędzia.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Bukareszcie zastępuje ostatnie tymczasowe aresztowanie, które miało się zakończyć 29 kwietnia.

Zwolnione są również dwie współpracownice, Georgiana Naghel i Luana Radu.

Wszystkim czterem nakazano pozostanie w budynkach, w których mieszkają, chyba że mają sądowe pozwolenie na opuszczenie.

Rzeczniczka braci Tate powiedziała BBC, że bracia są „w ekstazie”.

Bracia przebywają w więzieniu od grudnia i prowadzone jest śledztwo w sprawie zarzutów o gwałt, handel ludźmi i utworzenie zorganizowanej grupy przestępczej. Obaj zaprzeczyli popełnieniu przestępstwa.

Prawnicy pana Tate’a argumentowali, że przetrzymywanie go w areszcie prewencyjnym, gdy dostępne są inne możliwości prawne, takie jak areszt domowy, jest niepotrzebnie surowe.

Wyciekłe dokumenty sądowe, do których dotarła BBC, zawierały oświadczenia rzekomych ofiar, które twierdziły, że były zmuszane do zarabiania 10 000 euro (8800 funtów) miesięcznie na platformach społecznościowych pod groźbami przemocy fizycznej.

Dokumenty sądowe opisywały również wykorzystywanie długu jako „formy przymusu psychologicznego”.

Od czasu rozpoczęcia śledztwa w kwietniu ubiegłego roku prokuratorzy zidentyfikowali sześć kobiet jako ofiary.

Jednak braciom ani dwóm rumuńskim współpracownikom, których razem z nimi aresztowano, nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów.

W 2016 roku Tate, brytyjsko-amerykański były kickboxer, został usunięty z brytyjskiego programu telewizyjnego Big Brother za wideo, na którym widać, jak atakuje kobietę.

Stał się sławny w Internecie, gdy Twitter zbanował go za stwierdzenie, że kobiety powinny „wziąć odpowiedzialność”, jeśli padły ofiarą napaści seksualnej. Teraz jest przywrócony.

Mimo zakazów w mediach społecznościowych, zyskał popularność, zwłaszcza wśród młodych mężczyzn, promując hiper-męski, ultra-luksusowy styl życia.

READ  Czego Xi i Putin chcą od wspólnego spotkania
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *