Connect with us

Świat

Amerykańskie myśliwce F-22 przybywają do Zjednoczonych Emiratów Arabskich po atakach Huti

Published

on

Amerykańskie myśliwce F-22 przybywają do Zjednoczonych Emiratów Arabskich po atakach Huti

US Air Force F-22 Raptor ląduje na lotnisku wojskowym w Siauliai na Litwie 27 kwietnia 2016 r. REUTERS/Ints Kalnins/File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

DUBAJ, 13 lutego (Reuters) – Amerykańskie myśliwce F-22 przybyły w sobotę do bazy lotniczej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) po serii bezprecedensowych ataków myśliwców Houthi w Abu Zabi, podały w sobotę Siły Powietrzne USA.

W ostatnich tygodniach sprzymierzeni z Iranem Houthi przeprowadzili serię w dużej mierze nieudanych ataków na cele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które uruchomiły obronę powietrzną Emiratów i USA, a nawet widzieli stacjonujące tam wojska amerykańskie, które na krótko szukały schronienia.

Odrzutowce przybyły do ​​bazy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w ramach wielopłaszczyznowego pokazu wsparcia USA po serii ataków w styczniu, które zagroziły siłom amerykańskim i emirackim stacjonującym w obiekcie przyjmującym, czytamy w oświadczeniu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Amerykański sekretarz obrony, we współpracy z księciem Abu Zabi, Mohammedem Bin Zayedem Al Nahyanem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zarządził szybkie rozmieszczenie samolotów piątej generacji, podała w oświadczeniu Centrala Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Dołączy do szeregu połączonych, koalicyjnych i sojuszniczych i partnerskich sił powietrznych, które są już rozmieszczone w całym regionie.

Siły Powietrzne USA poinformowały, że lotnicy i F-22 zostaną rozmieszczone w 1. Skrzydle Myśliwskim, które ma siedzibę w Joint Base Langley-Eustis w Wirginii.

W zeszłym tygodniu amerykański generał nadzorujący operacje na Bliskim Wschodzie powiedział Reuterowi, że Stany Zjednoczone pomogą ZEA uzupełnić przechwytywacze, których używają do odpierania nadlatujących pocisków.

Niedawne ataki Huti uwypukliły wcześniej nieudane wysiłki ONZ zmierzające do zakończenia wojny w Jemenie, która toczyła się od 2015 roku przez Huti przeciwko koalicji wojskowej kierowanej przez Arabię ​​Saudyjską, która obejmuje Zjednoczone Emiraty Arabskie.

READ  Chińska metropolia Chengdu ponownie przedłuża blokadę Covid

Konflikt zabił dziesiątki tysięcy ludzi i wywołał kryzys humanitarny.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

relacje Hamada, Mohammeda i Saeeda Azhara; Edytowane przez Chizu Nomiyama

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *