Connect with us

Nauka

Amazon pomaga Ukraińcom zdobyć nowe umiejętności i rozpocząć karierę techniczną

Published

on

Od wybuchu wojny na Ukrainie ponad 7,5 miliona ludzi opuściło swoje domy w poszukiwaniu bezpieczeństwa i stabilności w sąsiednich krajach. Ukraińcy, którzy szukali schronienia w innych krajach i ci, którzy pozostają w kraju, stoją przed wyzwaniami, które większość ludzi może sobie tylko wyobrazić – separacją rodzinną, porzuceniem kariery zawodowej, barierami językowymi i przeszkodami prawnymi. Wielu Ukraińców, od osób z ugruntowaną karierą zawodową po osoby dopiero rozpoczynające pracę w branży technologicznej, szuka programów szkoleniowych, które pomogą im rozpocząć karierę w nowych krajach. Przetwarzanie w chmurze to szybko rozwijająca się branża, a wiele firm i organizacji przechodzących do chmury potrzebuje pracowników przeszkolonych w chmurze.

Aby pomóc Ukraińcom rozpocząć lub rozwinąć karierę w branży technologicznej, uruchomiono Amazon Web Services (AWS). Umiejętności IT 4U, bezpłatna, kompleksowa inicjatywa rozwoju siły roboczej, mająca na celu zapewnienie Ukraińcom na całym świecie szkolenia umiejętności i usług wsparcia kariery w chmurze AWS. Dostęp do IT Skills 4U można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej dostępnej w języku ukraińskim, polskim i angielskim, na której studenci mogą znaleźć szkolenia, możliwości certyfikacji AWS oraz profesjonalne usługi wsparcia. Kursy i zasoby dla pracowników są przeznaczone dla osób na każdym poziomie doświadczenia, niezależnie od tego, czy mają niewielkie doświadczenie technologiczne lub nie mają go wcale, czy też doświadczonych specjalistów w dziedzinie technologii informatycznych (IT), którzy szukają dodatkowych certyfikatów, zaawansowanych kursów lub wsparcia w znalezieniu pracy. Po dokonaniu krótkiej samooceny swoich umiejętności, studenci otrzymają spersonalizowane plany nauki z rekomendowanymi szkoleniami.

Ukraińcy na całym świecie mogą wybierać spośród wielu kursów opracowanych przez AWS, w oparciu o ich poziom wiedzy informatycznej i cele edukacyjne. Oferta kursów obejmuje cyfrowe szkolenia na żądanie, w których uczniowie mogą uczestniczyć we własnym tempie, oraz sesje prowadzone przez instruktora. Oferujemy bezpłatne kupony na egzaminy certyfikacyjne AWS, dzięki którym studenci mogą zdobyć uznawane w branży poświadczenia, które mogą umieścić w swoich życiorysach. Certyfikacja AWS pomaga uczniom budować wiarygodność i pewność siebie oraz pomaga pracodawcom w identyfikacji wykwalifikowanych specjalistów.

W portalu IT Skills 4U dostępne są następujące programy szkoleniowe i certyfikacyjne AWS:

Akademia AWS

 • Akademia AWS umożliwia instytucjom szkolnictwa wyższego przygotowanie studentów do pracy w chmurze i zdobywania uznanych w branży certyfikatów.
 • Współpracowaliśmy z dwiema polskimi uczelniami — Wyższą Szkołą Informatyki w Warszawie i Wyższą Szkołą Bankową w Dąbrowie Górniczej — aby zaoferować Ukraińcom bezpłatny kurs AWS Academy Cloud Foundations bez konieczności zapisania się na żadną z tych uczelni. Kurs zawiera szczegółowy przegląd koncepcji chmury, podstawowych usług AWS, bezpieczeństwa, architektury, cen i wsparcia.
READ  Z Burlington do Polski: darowizny i pomoc docierają do Ukraińców

Edukacja AWS

 • Edukacja AWS to darmowy program do nauki online we własnym tempie. Osoby uczące się w chmurze mają dostęp do dużej biblioteki zasobów i szkoleń we własnym tempie w języku ukraińskim, a także w 11 innych językach.
 • Studenci mogą uzyskać dostęp do tablicy ogłoszeń AWS Educate, aby przeglądać i aplikować na tysiące poszukiwanych ofert pracy i staży w organizacjach wszystkich typów na całym świecie.

AWS GetIT

 • AWS GetIT zachęca dzieci w wieku od 12 do 14 lat, zwłaszcza dziewczęta, do odkrywania możliwości kariery w technologii.
 • Uczestnicy programu biorą udział w różnorodnych zajęciach programowych, które prowadzą do konkursu AWS GetIT. Podczas konkursu uczniowie wykorzystują nowo nabyte umiejętności do kreatywnego zaprojektowania pomysłu na aplikację mającą na celu rozwiązanie wybranego przez siebie problemu społecznego lub środowiskowego.
 • W tym roku uruchomiliśmy pilotaże GetIT w Polsce i na Ukrainie. AWS GetIT jest oferowany w szkole we Wrocławiu oraz za pośrednictwem Optima Distant Learning School, bezpłatnej internetowej platformy edukacyjnej dla ukraińskich uczniów.

Szkolenie prowadzone przez instruktora AWS

 • Oferujemy szkolenie instruktorskie osobiście na terenie Polski oraz zdalnie do innych lokalizacji. Kursy te są prowadzone przez partnerów szkoleniowych AWS (ATP) i autoryzowanych instruktorów AWS, którzy zapewniają tempo kursów, obejmują wiele metod nauki i zapewniają dodatkowe wsparcie instruktora (np. w godzinach pracy).

Ponowne/uruchomienie AWS

 • Ponowne/uruchomienie AWS to pełnoetatowy program szkoleniowy w zakresie rozwoju siły roboczej, który przygotowuje osoby do kariery w chmurze i łączy je z potencjalnymi pracodawcami. Program łączy ponad 98% absolwentów z możliwościami rozmów kwalifikacyjnych.
 • Uruchomiliśmy kohorty w Niemczech i Polsce dla Ukraińców i będziemy nadal dodawać kolejne kohorty w różnych krajach. Aby złożyć wniosek, nie jest konieczne posiadanie wykształcenia technicznego.

Konstruktor umiejętności AWS

 • Konstruktor umiejętności AWS to cyfrowe centrum nauki dostępne w ponad 200 krajach i terytoriach, umożliwiające studentom szybki i łatwy dostęp do ponad 500 bezpłatnych kursów na żądanie, od podstawowych po zaawansowane.
 • AWS Skill Builder oferuje angażujące treści odpowiadające różnym celom i stylom uczenia się w ponad 15 językach. Poszczególne osoby mogą również uzyskać rekomendacje kursów dotyczących ścieżek kształcenia i obszarów technologicznych dostosowanych do stanowiska, pomagając ludziom uzyskać dostęp do treści najbardziej odpowiednich dla ich poziomu umiejętności.

IT Skills 4U pomaga łączyć osoby z pracą w chmurze poprzez indywidualne wsparcie, targi pracy, zasoby i powiadomienia o odpowiednich ofertach pracy. Program oferuje również kursy pisania CV, sesje przygotowujące do rozmowy kwalifikacyjnej oraz lekcje języka angielskiego i polskiego. Jako uzupełnienie szkoleń technicznych inwestujemy w pomoc uczniom w rozwijaniu umiejętności miękkich potrzebnych na spotkaniach i rozmowach kwalifikacyjnych z pracodawcami.

READ  Czy przeszczepy kupy mogą pomóc w leczeniu COVID-19?

Realizujemy ten program wraz z organizacją non-profit z siedzibą w Polsce ZPPktóra koncentruje się na pomocy przedsiębiorstwom z Europy Środkowej w prosperowaniu i jest aktywnie zaangażowana w pomoc ukraińskim przedsiębiorstwom i obywatelom Ukrainy w wznowieniu działalności gospodarczej w czasie wojny.

Podobała mi się organizacja kursów i fakt, że w bardzo krótkim czasie można było zagłębić się w tak obszerne i fundamentalne tematy. Kurs zmotywował mnie do ukończenia certyfikacji i opanowania innych technicznych aspektów AWS, takich jak DevOps.

Iryna Stanisławenko

Student pilotażowej kohorty umiejętności IT 4U kierowanej przez ATP, przygotowujący się do egzaminu AWS Certified Solutions Architect — Associate.

Ponad 30 klientów i partnerów AWS zobowiązało się do oferowania ukraińskim studentom stałych miejsc pracy, staży, staży i staży w rolach związanych z przetwarzaniem w chmurze, w tym firm takich jak ABN AMRO Clearing Bank NV, Altkom Software & Consulting, Digital Virgo, DXC Technology, EPAM Systems, Hapag-Lloyd AG, Ibexlabs, iTechArt Group, Kyndryl, Labra, OpsWorks Co., Profisea, SoftwareONE Academy, Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Oprogramowania, Spyrosoft i Storm Reply UKI. AWS planuje również zatrudnić studentów z programu, w tym do programu AWS Tech U oraz na stanowiska w AWS Professional Services i innych zespołach. Ponadto Amazon niedawno zobowiązał się do zatrudnienie co najmniej 5000 uchodźców w USA do końca 2024 r. w ramach naszych ciągłych wysiłków na rzecz wspierania osób przesiedlonych w wyniku konfliktu. Ci pracownicy otrzymają spersonalizowane wsparcie i zasoby w ramach naszego programu Amazon Welcome Door.

„Na całym świecie Ukraińcy są postrzegani jako społeczeństwo bogate w najlepszych ekspertów, jednorożce startupów i niesamowite pomysły technologiczne” – powiedział Mychajło Fiodorow, wicepremier – minister transformacji cyfrowej Ukrainy. „Widzimy duży potencjał w rozwoju ukraińskiej sfery IT i robimy wszystko, aby zwiększyć liczbę specjalistów IT. Projekt AWS IT Skills 4U pomoże zaangażować więcej nowicjuszy IT i rozwinąć kariery doświadczonych profesjonalistów. Ukraińcy rozwiną umiejętności niezbędne do pracy z technologią chmurową, która jest obecnie bardzo ceniona na rynku. Wierzę, że przyszłość należy do usług w chmurze. Jesteśmy wdzięczni firmie AWS za wspieranie naszej wizji i szkolenie Ukraińców do pracy w sektorze chmurowym”.

READ  10 000 Uciekaj od dzikich pożarów indyków; Zagrożona sieć energetyczna Grecji | głos ameryki

Inni partnerzy programu to rządy Ukrainy i Polski; różnorodność pracodawców oferujących staże, praktyki i praktyki; instytucje edukacyjne; organizacje pozarządowe wspierające Ukraińców; oraz wiele ATP wykorzystujących nową zdolność oddziaływania społecznego do prowadzenia szkoleń AWS dla nietradycyjnych uczniów. Jesienią tego roku rząd Ukrainy i ZPP planują dotrzeć do potencjalnych studentów za pośrednictwem mediów społecznościowych, portali poszukujących pracy oraz popularnych polskich i ukraińskich mediów.

„Jestem zaszczycony, że mogę współpracować z przywódcami rządowymi na Ukrainie iw Polsce oraz organizacjami non-profit, takimi jak ZPP, zapewniając Ukraińcom na całym świecie bezpłatne i kompleksowe szkolenia, aby pomóc im wrócić na rynek pracy” — powiedział Maureen Lonergan, wiceprezes ds. szkoleń i certyfikacji w AWS. „W coraz bardziej cyfrowym świecie AWS reaguje, demokratyzując dostęp do szkoleń w zakresie umiejętności związanych z chmurą. Jesteśmy zaangażowani w opracowywanie programów, które docierają do wszystkich, gdziekolwiek się znajdują w życiu i na świecie, podczas odbudowy ku lepszej przyszłości”.

Aby dowiedzieć się więcej o bezpłatnych szkoleniach w zakresie umiejętności AWS Cloud i profesjonalnych usługach wsparcia, odwiedź stronę Portal umiejętności IT 4U🇧🇷 Bieżące informacje o tym, jak Amazon pomaga Ukrainie, można znaleźć na stronie nasz blog społecznościowy🇧🇷

IT Skills 4U jest częścią zobowiązania Amazon do zapewnienia bezpłatnych szkoleń w zakresie umiejętności związanych z chmurą dla 29 milionów ludzi na całym świecie do 2025 roku. Aby dowiedzieć się więcej o naszych wysiłkach na rzecz wspierania edukacji i rozwoju umiejętności, przeczytaj nasze najnowsze programy i nasze zaangażowanie w przeszkolić 29 milionów ludzi na całym świecie do 2025 roku🇧🇷

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *