Connect with us

Nauka

Alabama zamyka tydzień wzrostem liczby zgonów spowodowanych koronawirusem: przegląd tygodnia

Published

on

W walce Alabamy z koronawirusem w ciągu ostatnich kilku tygodni sytuacja była stosunkowo spokojna, ale wzrost liczby zgłoszonych zgonów wirusów w ciągu ostatnich czterech dni jest zniechęcającym znakiem, gdy państwo przygotowuje się do chłodniejsza pogoda.

Plik Departament Zdrowia Publicznego stanu Alabama zgłosił w tym tygodniu nieco ponad 6750 nowych przypadków wirusów w Alabamie. Zgłosił również 103 zgony ogółem – po raz pierwszy od ponad miesiąca stan zgłosił co najmniej 100 wszystkich zgonów wirusów w ciągu tygodnia.

[Can’t see the chart? Click here.]

90 z tych zgonów zgłoszono tylko w ciągu ostatnich czterech dni, ponieważ stan podał dwucyfrowe liczby zgonów w każdym z ostatnich czterech dni.

Średnia 7-dniowa całkowitej liczby zgonów z powodu koronawirusa wzrosła w piątek do 14,1, najwyższa od 17 września. Przed czwartkiem liczba ta nie przekroczyła 10 w ciągu dwóch tygodni.

Duża liczba potwierdzonych zgonów zgłoszonych w tym tygodniu wystąpiła w pobliżu wybrzeża Alabamy. Hrabstwa Mobile i Baldwin odnotowały łącznie 24 przypadki śmierci wirusa w okresie od soboty 3 października do piątku 9 października.

Od marca stan ten zmarł 2653 wirusa. Ze względu na sposób zgłaszania zgonów występuje opóźnienie między momentem śmierci osoby z powodu wirusa a umieszczeniem jej w danych stanu. Nie jest jasne, kiedy faktycznie miały miejsce zgony zgłoszone w tym tygodniu. Stan zgłasza zgony według daty zgonu Pulpit nawigacyjny koronawirusa, ale czasami potrzeba kilku tygodni, zanim zgony pojawią się na tym wykresie, a setki zgonów obecnie uwzględnionych w skumulowanej sumie ADPH nie mają jeszcze przypisanej daty.

ADPH zgłosiło w tym tygodniu 6767 nowych przypadków wirusów, w tym około 4900 potwierdzonych przypadków i 1900 prawdopodobnych przypadków. Łączna liczba przypadków oznacza niewielki wzrost w porównaniu z poprzednim tygodniem, ale nadal jest niższa niż dwa tygodnie wcześniej.

[Can’t see the chart? Click here.]

READ  Uruchomienie satelity NRO przez ULA wstrzymane po przerwaniu gorącego pożaru Delta 4 Heavy

Liczba spraw w stanie była stosunkowo niewielka od Święta Pracy. Według ADPH nastąpił niewielki wzrost liczby przypadków pod koniec września, co przynajmniej częściowo było spowodowane zaległościami w zakresie zgłoszeń z prywatnego laboratorium do systemu.

Ale średnia 7-dniowa dla nowych codziennych przypadków wzrosła tylko o około 100 przypadków od samego Święta Pracy. Średnia wynosiła wówczas 855 przypadków dziennie. Od piątku wynosił 966.

W piątek stan zgłosił prawie 1500 nowych przypadków, po wykazaniu znacznie niższych liczb przez większość tygodnia.

Państwo poinformowało też w piątek o blisko 12 tys. Nowych testów, co również było znaczącym wzrostem i może wskazywać na kolejne zaległości w zakresie danych wchodzących do systemu.

[Can’t see the chart? Click here.]

Wskaźnik pozytywności stanu wynosił 13,3 procent w piątek i wahał się między 12 a 14 procent w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Hospitalizacje w ciągu ostatnich kilku tygodni pozostały w większości niezmienione – chociaż szpitale w Tuscaloosa i Auburn odnotowały wzrost w tym tygodniu. Średnia 7-dniowa hospitalizacji z powodu wirusów w całym stanie nie przekroczyła 800 od 15 września – ale stan zgłosił w piątek 816 pacjentów z wirusami, najwięcej od 10 września.

[Can’t see the chart? Click here.]

Hrabstwo Jefferson – najbardziej zaludnione hrabstwo w stanie – ma najwyższą aktualną średnią z 7 dni dla nowych przypadków dziennie wynoszącą 103. Jest to jedyny hrabstwo, w którym obecnie średnia dzienna liczba zachorowań przekracza 100, a nawet w nim odnotowano gwałtowny spadek 300 przypadków dziennie na początku tego roku. Średnia 7-dniowa Jeffersona faktycznie spadła poniżej 100 w czwartek po raz pierwszy od 25 sierpnia, po czym ponownie wzrosła w piątek.

Jefferson zgłosił w tym tygodniu 720 przypadków.

Hrabstwo Houston, dom Dothan w dalekowschodniej Alabamie, ma drugą najwyższą średnią 7-dniową w stanie, wynoszącą 68 przypadków dziennie. Jednak w zeszłą sobotę Houston zgłosiło ponad 300 przypadków w ramach zaległości danych.

READ  Panel bezpieczeństwa ma „wielkie zaniepokojenie” planami NASA dotyczącymi testowania oprogramowania misji Moon

Hrabstwo Shelby, na południe od Jeffersona, jest trzecie, ze średnią 7-dniową liczbą 46 przypadków dziennie. Hrabstwo Madison, siedziba Huntsville, zajmuje czwarte miejsce z wynikiem 45 przypadków dziennie, a następnie hrabstwo Tuscaloosa, siedziba Uniwersytetu Alabama, odnotowujące 42 przypadki dziennie.

Hrabstwa Mobile i Montgomery, z których każdy zmieniał się w różnych momentach pandemii jako najbardziej dotknięte hrabstwa w stanie, ostygły. W przypadku telefonów komórkowych średnia liczba przypadków w ciągu 7 dni wynosi obecnie 33, co stanowi 8 miejsce w stanie. Chociaż Mobile zgłosił najbardziej potwierdzoną śmierć wirusa w każdym hrabstwie w tym tygodniu o 13.

Montgomery zajmuje 10. miejsce w stanie ze średnią 7-dniową wynoszącą 29 przypadków dziennie.

W poniższej tabeli możesz zobaczyć, ile przypadków każdy powiat dodał w tym tygodniu:

[Can’t see the table? Click here.]

Masz pomysł na opowieść o danych o Alabamie? Email Ramsey Archibald at [email protected]i śledź go na Twitterze @RamseyArchibald. Przeczytaj więcej historii danych Alabama tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *