Connect with us

Świat

Aktualizacje na żywo z Covid-19: Szczepionki i testy

Published

on

Aktualizacje na żywo z Covid-19: Szczepionki i testy
Kredyt…Stefani Reynolds dla The New York Times

Dni przed pierwszą fazą Waszyngtonu wymóg wejścia na szczepienie wszedł w życie 15 stycznia, The Big Board, rodzinny bar w popularnym H Street Corridor, napisał na Twitterze, że będzie „zawsze” otwarty dla wszystkich.

Właściciele Big Board dotrzymali obietnicy, przy wysokich kosztach. W tym tygodniu bar, oddalony o milę od Kapitolu Stanów Zjednoczonych, został zamknięty po tym, jak odmówił podporządkowania się rozkazowi burmistrza Muriel Bowser, aby sprawdzić, czy klienci w wieku powyżej 12 lat otrzymali przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid.

Ale bar już wydaje się mieć inne życie, przynajmniej w konserwatywnych kręgach.

Po tym, jak miejski inspektor zdrowia opublikował we wtorek zawiadomienie o zamknięciu na drzwiach The Big Board, mówiąc, że bar „stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia społeczeństwa”, senator Rand Paul, republikanin stanu Kentucky, zjedliśmy obiad w barze z obsługąwedług Egzaminator Waszyngtonu i codziennie dzwoniącydwa konserwatywne serwisy informacyjne.

Pan Paul przedstawił projekt ustawy przed Kongresem, aby: unieważnić obowiązujące w Waszyngtonie wymagania dotyczące szczepień. Wcześniej twierdził również, że „maski nie działają” mimo konsensus wśród urzędników zdrowia publicznego że ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa. Badanie kalifornijskie opublikowane w tym tygodniu przez Centers for Disease Control and Prevention również wykazało, że: Konsekwentne stosowanie wysokiej jakości masek zapewnia silną ochronę użytkownikom.

The Examiner i The Daily Caller donosili, że we wtorek wieczorem do pana Paula przyłączyło się kilku innych republikańskich członków Izby, z których wszyscy również publicznie krytykowali mandaty dotyczące szczepień, w tym przedstawiciele Tomasz MassieRepublikanin stanu Kentucky, inny Ronnie Jackson, Republikanin Teksasu. Niektórzy prawodawcy z uśmiechem i bez masek pozował do zdjęć ze współwłaścicielem baru, Ericiem Flannery.

w Filmy na youtube złożył tego wieczoru pan Flannery, z kilkoma przedstawicielami Kongresu stojącymi obok niego, przyrzekł „kontynuować walkę” i powiedział, że rozkaz burmistrza musi zostać zakwestionowany w Sądzie Najwyższym w Waszyngtonie.

Następnie pan Massie zasalutował buntowniczości pana Flannery’ego. „Jeśli mandat jest nielogiczny, jedyną logiczną rzeczą, jaką można zrobić, jest zignorowanie go” – powiedział Massie. „Jeżeli mandat jest niekonstytucyjny, nieprzestrzeganie go jest zgodne z konstytucją. Jeśli nakaz jest nienaukowy, jedyną naukową rzeczą, jaką można zrobić, jest zignorowanie go. I tak Bóg zapłać i dziękuję za udział w walce.”

A przedstawiciel Tim Burchett zaprosił pana Flannery’ego do przeniesienia się. „Jeśli chcesz przyjechać do Tennessee, jesteśmy państwem kochającym wolność i bardzo chcielibyśmy cię mieć, bracie” – powiedział.

Film został przesłany przez konserwatywną witrynę Daily Signal, a później udostępniony przez The Big Board na swojej stronie na Facebooku.

W czwartek Glenn Beck, niezaszczepiony konserwatywny prezenter radiowy, który wcześniej był krytykowany za rozpowszechnianie dezinformacji o szczepionkach Covid, przeprowadził również wywiad z panem Flannery i promował bar, kierując słuchaczy do kampanii zbierania funduszy na GiveSendGo, samozwańczym chrześcijańskim portalu crowdfundingowym. Kolejna konserwatywna audycja radiowa, The Clay Travis i Buck Sexton Show, która przejął przedział czasowy wcześniej wypełniony przez prawicową gwiazdę radiową Rush Limbaugh, przeprowadził wywiad z panem Flannery w czwartek i link do strony crowdfundingowej. Do sobotniego popołudnia ta strona zarejestrowała ponad 16 500 dolarów darowizn.

Oraz wcześniejsza kampania GoFundMe dla właścicieli The Big Board założona przez korespondent z Daily Caller 19 stycznia i tweetowany przez pana Paula do sobotniego popołudnia zebrał ponad 32 700 dolarów darowizn.

Pan Flannery i Wielka Rada nie odpowiedzieli od razu na prośbę o komentarz.

W grudniu, kiedy burmistrz Bowser ogłosił, że zostanie wprowadzony wymóg szczepień, Waszyngton doświadczał rosnące wskaźniki pozytywnych testów Covid gdy wariant Omicron stał się dominujący.

READ  Generał armii nigeryjskiej, żołnierze zabici w ataku ISWAP

W następstwie tego liczba zgonów z powodu choroby zakaźnej w tej dzielnicy wzrosła tylko nieznacznie, prawdopodobnie dlatego, że ponad 92 procent z populacja otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *