Connect with us

Świat

Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Published

on

Uszkodzone samochody po ostrzale 26 czerwca w rejonie Nemyshlyanskyi w obwodzie charkowskim na Ukrainie. (Metin Aktas/Agencja Anadolu/Getty Images)

Według ukraińskich urzędników siły rosyjskie kontynuują ostrzał miasta Łysyczańsk i osady na południe i zachód od miasta, próbując odciąć główną drogę.

Serhiy Hayday, szef regionalnej administracji wojskowej Ługańska, powiedział w poniedziałek, że Łysychańsk został zaatakowany od południa i poważnie uszkodzony.

Powiedział, że strzelano również do wiosek w okolicy. Ostrzelano trzy osady na zachód i południowy zachód od miasta, w pobliżu autostrady prowadzącej do Bachmuta.

„Rosjanie nie przestają burzyć budynków mieszkalnych, przemysłowych i administracyjnych. Nie ma godziny, w której artyleria wroga ucichnie – powiedział Hayday.
„Próbują zablokować miasto od południa. Bronimy Łysychańska”.

Dalej na zachód: Rosyjskie wysiłki mające na celu okrążenie wojsk broniących Łysychańska kontynuowane były atakami artyleryjskimi i próbą ataku lądowego na północ w kierunku Bachmuta, który według ukraińskiego sztabu wojskowego został odparty.

Słowiańsk: Sztab Generalny poinformował, że w poniedziałek ciężki ostrzał trwa nadal w wielu obszarach, a Rosjanie poczynili niewielkie postępy na północ od miasta Słowiańska, kluczowego celu ich operacji ofensywnej.

W kierunku Słowiańska Rosjanie skoncentrowali się na zajęciu wsi Dolna i posuwaniu się do kolejnej wsi w okolicy. Ten wiejski obszar nad rzeką Siverskyi Doniec toczy nieustanna walka od ponad miesiąca, ale Rosjanie nie byli w stanie przebić się w kierunku Słowiańska.

Czernihów: Gdzie indziej, według Sztabu Generalnego, transgraniczny ostrzał był kontynuowany w rejonie Czernihowa i doszło do nalotu na Sławhorod w rejonie Sumy.

Charków: Rosjanie użyli czołgów, artylerii i moździerzy do ostrzeliwania obszarów na północ od Charkowa, ale atak naziemny w pobliżu osady Dementiivka – 20 kilometrów na północ od Charkowa – nie powiódł się, poinformował sztab generalny.

READ  Wybitny francuski intelektualista rezygnuje z zarzutów kazirodztwa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.