Connect with us

Gospodarka

Aktualizacja wiadomości z 8 grudnia: Pfizer mówi, że trzecia szczepionka zneutralizuje Omicron, Wielka Brytania ujawnia nowe ograniczenia Covid, Putin mówi, że Biden zgodził się na „istotne” przyszłe rozmowy na temat bezpieczeństwa

Published

on

Były szef sztabu Białego Domu Donalda Trumpa nie będzie już współpracował z komisją Kongresu badającą atak z 6 stycznia na Kapitol, co podkreśla rosnącą niechęć między sojusznikami byłego prezydenta a prawodawcami.

Bennie Thompson, demokrata, który przewodniczył komisji specjalnej 6 stycznia, powiedział w zeszłym miesiącu, że Mark Meadows „współpracował” z ciałem prawodawców za pośrednictwem swojego adwokata, dostarczył komisji dokumentację i będzie zeznawał po wezwaniu Kongresu.

Ale George Terwilliger, adwokat Meadows, zasugerował we wtorek, że jego klient nie będzie już współpracował i oskarżył komisję o niedziałanie w „dobrej wierze”. W liście do Thompsona otrzymanym przez Financial Times, Terwilliger powiedział, że komisja „nie ma zamiaru respektować ograniczeń w zakresie przywilejów wykonawczych”.

Terwilliger i rzecznik komitetu 6 stycznia nie odpowiedzieli od razu na prośbę o komentarz.

Zwrot w Meadows następuje po tym, jak były szef sztabu lojalistów Trumpa zostaje ostrzelany z powodu nadchodzącego pamiętnika opisującego bitwę ówczesnego prezydenta z Covid-19. W książce Meadows podobno mówi, że Trump uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa przed telewizyjną debatą z Joe Bidenem.

Trump i jego sojusznicy próbowali powołać się na „przywilej wykonawczy”, konwencję prawną, która oznacza, że ​​niektóre komunikaty od prezydenta są poufne, jako powód, by nie współpracować z komitetem 6 stycznia, składającym się z demokratycznych prawodawców i składającym się tylko z dwóch republikanów: Liz Cheney z Wyoming i Adam Kinzinger z Illinois.

Trump pozwał panel do zablokowania publikacji dokumentów dotyczących jego ostatnich dni urzędowania, podczas gdy Steve Bannon, inny powiernik Trumpa, został oskarżony przez federalną ławę przysięgłych za lekceważenie Kongresu w zeszłym miesiącu po tym, jak złożenie wezwania nie zostało wykonane przez ciało ustawodawcy.

Nie jest jasne, czy sprawa Meadows będzie miała podobny przebieg. Meadows był republikańskim kongresmanem z Północnej Karoliny, zanim został czwartym i ostatnim szefem sztabu Trumpa.

READ  Nowy wydział bada regulacje emocjonalne, języki pochodzenia i handel międzynarodowy> Aktualności> USC Dornsife
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *