Connect with us

Nauka

Aktualizacja koronawirusa NC 28 listopada: Karolina Północna zgłasza rekordową liczbę 1840 hospitalizacji z powodu COVID-19; 3,444 więcej przypadków w stanie

Published

on

RALEIGH, NC – Oto najnowsze aktualizacje dotyczące COVID-19, choroba wywoływana przez nowego koronawirusa w Północnej Karolinie.

Masz pytania dotyczące szczepionki COVID-19? Wyślij je do nas tutaj

SOBOTA

11:45
Urzędnicy służby zdrowia w Karolinie Północnej zgłaszają o 3444 więcej przypadków COVID-19, co daje łącznie 357958.

Dziewięć więcej osób zmarło z powodu wirusa w Karolinie Północnej, co daje łącznie 5219 osób.

Przy 97% szpitali zgłaszających, liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 wzrosła o 60, osiągając łącznie 1840. To nowy szczyt hospitalizacji z powodu COVID-19 w stanie.

Procentowy wskaźnik pozytywnych testów stanu wzrósł do 7,8%, w porównaniu z 7,3% w piątek.

7:30 rano
Według danych z Johns Hopkins University było 13092,661 osób Przypadki COVID-19 w Stanach Zjednoczonych.

Eksperymentalne loty „przetestowane pod kątem COVID” do startu z lotnisk JFK w Newark w przyszłym miesiącu

PIĄTEK

12:00
Po raz pierwszy od dwóch dni North Carolina Health and Human Services opublikowało nowe wskaźniki COVID-19 – stan nie opublikował nowych danych w Święto Dziękczynienia.

Nowe wskaźniki pokazują, że 5 210 osób zmarło z powodu wirusa w Północnej Karolinie. To wzrost o 72.

Państwo zgłasza również 354 514 przypadków, co oznacza wzrost o 8008.

Te wzrosty zgonów i przypadków są wysokie, ale ponieważ obejmują więcej niż normalny 24-godzinny okres, nie są uważane za rekordowe wzrosty.

Dzienny procent stanu dodatniego dla przypadków pozostał na poziomie 7,3%.

8:15
Oczekuje się, że Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Karoliny Północnej opublikuje nowe numery COVID-19 około południa w piątek.

Będzie to pierwsze spojrzenie na nowe liczby od dwóch dni, ponieważ stan nie podał liczb w Święto Dziękczynienia.

Jednak zgłoszone przypadki nie będą odzwierciedlać przypadków spowodowanych spotkaniami w Święto Dziękczynienia. Urzędnicy służby zdrowia twierdzą, że te liczby zaczną się pojawiać za około 7 do 14 dni.

READ  W El Paso znajduje się 60 000 przypadków wirusów, liczba hospitalizacji przekracza 1000, a liczba zgonów osiąga 661

Eksperci ds. Zdrowia ostrzegali Amerykanów przed dużymi zgromadzeniami z bliskimi, którzy nie mieszkali pod jednym dachem, ale sondaże i liczby podróży sugerują, że wiele rodzin nie stosowało się do tych ostrzeżeń.

OPOWIEŚCI W CZWARTEK PORANEK

Środowy raport Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Karoliny Północnej wykazał rekordową liczbę 1811 osób hospitalizowanych w tym stanie. To był nowy szczyt, który nastąpił po ustanowieniu poprzedniego szczytu we wtorek. Wiadomość dotyczy wielu osób gromadzących się na Święto Dziękczynienia.

Najnowszy raport Centers for Disease Control przewiduje od 294 000 do 321 000 COVID-19 powiązane zgony są możliwe do 19 grudnia. W poniedziałek amerykański chirurg generalny Jerome Adams poprosił Amerykanów, aby go zatrzymali „mały i inteligentny” dotyczące obchodów Święta Dziękczynienia.

Ze względu na święto nie oczekuje się, że stan opublikuje nowe dane dotyczące COVID-19 w czwartek.

ŚRODA

17:00
Burmistrz Sanford, Chet Mann, wydał pilną deklarację w celu wzmocnienia zarządzeń wykonawczych gubernatora Coopera, nakazujących używanie zakryć twarzy przez osoby w Północnej Karolinie i ograniczających limity obłożenia większości zajęć w pomieszczeniach.

Nakazy wykonawcze 176 i 180 nakazują zakrywanie twarzy w miejscach publicznych i wewnętrznych w obecności osób niebędących członkami gospodarstwa domowego. Zmniejsza limity masowego gromadzenia się w pomieszczeniach od 25 do 10 osób.

Deklaracja dla miasta Sanford wchodzi w życie w środę 25 listopada 2020 r. O godzinie 17:00 i będzie obowiązywać do czasu jej zmiany lub unieważnienia przez burmistrza Manna.

„Ten ulepszony stan wyjątkowy nie obejmuje dodatkowych przepisów” – powiedział burmistrz Mann. „Jest to próba wzmocnienia istniejących przepisów, umożliwiająca kierownikowi miasta rozmieszczenie pracowników w razie potrzeby”.

Pytania i odpowiedzi: Najlepszy lekarz NC w sprawie tego, czy szczepionka COVID-19 zostanie zatwierdzona dla dzieci i kobiet w ciąży

15:00
Wake County Public Health potwierdziło wybuch epidemii COVID-19 w HeartFields w Cary, ośrodku wspomagającym życie i pamięć, zlokalizowanym pod adresem 1050 Crescent Green w Cary.

READ  Hrabstwo Dallas obawia się rosnącej liczby COVID-19 - NBC 5 Dallas-Fort Worth

To już druga epidemia potwierdzona w tej lokalizacji.

14:50
Departament Bezpieczeństwa Publicznego Karoliny Północnej ogłosił, że kierownictwo więzień konsoliduje niektóre ze swoich operacji, aby pomóc złagodzić falę epidemii COVID-19 w Północnej Karolinie i jej wpływ na system więziennictwa.

W efekcie podjęto następujące działania:
Operacje zostały tymczasowo zawieszone w Randolph Correctional Center w Asheboro 22 listopada, a personel tymczasowo przeniesiony do innych więzień w regionie.
Operacje zostały tymczasowo zawieszone 20 listopada w oddziale minimalnego aresztu Południowego Zakładu Karnego, co umożliwiło personelowi lepszą pomoc w innych częściach więzienia w Troi.
Operacje zostały tymczasowo zawieszone w minimalnej jednostce penitencjarnej Piedmont Correctional Institution, zlokalizowanej w Salisbury, 25 listopada, aby personel mógł pomagać w areszcie dla średnich więźniów w kompleksie więziennym.

Dotknięci przestępcy zostali przeniesieni do innych obiektów więziennych o odpowiednim poziomie aresztowania.

„Te działania konsolidacyjne w więzieniach były konieczne ze względu na wybuchy COVID-19 wśród populacji przestępców w wielu więzieniach stanowych oraz potrzebę dodatkowego personelu w więzieniach zajmujących się epidemiami wirusów” – podał departament w komunikacie prasowym.

11:50
Karolina Północna w środę odnotowała kolejną rekordową liczbę hospitalizacji z powodu COVID-19 z 1811. Rekordem były też wtorkowe hospitalizacje.

247 nowych pacjentów z potwierdzonymi przypadkami COVID-19 zostało przyjętych do szpitali w ciągu ostatnich 24 godzin. Przyjęto również 306 osób z podejrzeniem przypadków.

69 procent nowo przyjętych pacjentów ma więcej niż 60 lat. 8 procent ma mniej niż 39 lat.

W środę rano na oddziałach intensywnej opieki medycznej w całym stanie walczyło z COVID-19 431 dorosłych.

W stanie zgłoszono również ponad 4000 nowych przypadków, co jest tylko trzecim przypadkiem, który wydarzył się od początku pandemii.

W środę zgłoszono łącznie 4212 nowych przypadków.

Odsetek pozytywnych testów wynosi obecnie 7,3 procent.

ŚRODA PORANNA HISTORIE

Stany najnowszy mandat maski rozpoczyna się w środę o godzinie 17:00 i wymaga masek we wszystkich pomieszczeniach publicznych. Najbardziej godne uwagi zmiany obejmują restauracje wymagające od klientów noszenia maski podczas siedzenia oraz osoby na siłowni, które muszą nosić maski podczas ćwiczeń.

READ  Światowe Forum Ekonomiczne wyśmiewane za porównanie ZMIANY KLIMATU NA WENUSIE z tym na Ziemi - RT World News

W środę rano przed Świętem Dziękczynienia na międzynarodowym lotnisku Raleigh-Durham było mniej podróżnych niż zwykle.

Centra Kontroli Chorób doradzać przeciwko podróżowanie i dołączanie do dużych spotkań na święta. Chociaż może to ograniczać niektóre sezonowe podróże, nie jest to powszechnie przestrzegane. Administracja Bezpieczeństwa Transportu poinformowała w poniedziałek, że w weekend poprzedzający Święto Dziękczynienia przebadała ponad 2 miliony osób.

Bezpłatne testy na COVID-19 są oferowane w środę w Smithfield Men’s Progressive Club na Old Goldsboro Road w Smithfield od 9 rano do południa. Nie potrzebujesz wizyty ani objawów, aby otrzymać test.

Prawa autorskie © 2020 ABC11-WTVD-TV / DT. Wszelkie prawa zastrzeżone – The Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *