Connect with us

technologia

Akcelerator Skylight polskiego giganta naftowego PKN ORLEN wzywa do innowacyjnych koreańskich startupów

Published

on

Koreańskie startupy chcące wejść na rynki europejskie mogą skorzystać z akceleratora ORLEN Skylight. Jest to program akceleracyjny dla młodych firm technologicznych na całym świecie, wspierany przez PKN ORLEN, największą firmę w Europie Środkowo-Wschodniej i globalną firmę naftową z Polski.

Założony w lipcu 2021 roku ORLEN Skylight Accelerator zaprasza młodych wynalazców i przedsiębiorców posiadających gotowe produkty i usługi, które mogą potencjalnie wspierać szeroki zakres obszarów biznesowych PKN ORLEN, w tym produkcję petrochemiczną, energetykę odnawialną i gazową, procesy wewnętrzne, logistykę, obsługę Klienta czy rozwój nowych usług.

ORLEN Skylight Accelerator oferuje pilotażowe wdrożenia dla młodych firm oraz współpracę handlową dla autorów najlepszych rozwiązań technologicznych. Szacunkowy budżet programu na sfinansowanie wdrożeń pilotażowych w pierwszej turze rekrutacji na Akceleratora wyniesie co najmniej 750 000 USD. W sumie do maja 2023 r. zaplanowano około 15 wdrożeń.

PKN ORLEN chce pozyskać koreańskie startupy

„Program akceleracyjny to bezpośredni most biznesowo-technologiczny, który połączy PKN ORLEN jako dużą firmę ze środowiskiem startupowym na całym świecie. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ komercjalizacja i skalowanie firm poprzez wspólną wymianę wiedzy oraz dostosowanie technologii do wymagań i realnych warunków działania dużych korporacji przynosi najlepsze efekty” – mówi Łukasz Kopeć, szef działu innowacji i akceleracji. w PKN ORLEN.

„Dziś Europa Środkowa i Polska, jako wiodące gospodarki Europy Środkowej, stają się atrakcyjnym miejscem dla południowokoreańskich startupów, które chcą rozwijać się za granicą, ponieważ duża populacja regionu i zróżnicowane rynki oferują szerokie możliwości dla potencjalnych inwestorów. Gorąco zachęcamy koreańskich założycieli startupów, aby technologia odpowiadała naszym technicznym zainteresowaniom, aplikujemy do ORLEN Skylight Accelerator i rozpoczynamy współpracę handlową z PKN ORLEN – największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Tomasz Kowalczyk z butiku der Rebels Valley, PKN ORLEN . wspiera ORLEN w realizacji projektu.

READ  Rosnący problem Polski z europejskimi nielegalnymi odpadami Środowisko | Wszystkie tematy od zmian klimatycznych po ochronę przyrody DW

„Kwalifikacja do udziału w Programie Akceleracyjnym, który jest realizowany pod przewodnictwem największej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, to także milowy krok w rozwoju każdego start-upu, który rozważa ekspansję lub wejście na rynek europejski. Możliwość nawiązania pierwszej współpracy poprzez komercyjne pre-order to niewątpliwie nowa jakość wśród programów akceleracyjnych w regionie CEE. Wierzymy, że przyciągniemy uwagę wielu innowatorów. To pokazuje, że PKN ORLEN faktycznie traktuje startupy jako potencjalnych partnerów biznesowych – dodaje Tomasz Kowalczyk.

Przedsiębiorcy uprawnieni do udziału mają dostęp do infrastruktury B+R i operacyjnej Grupy ORLEN oraz bezpośredni dostęp do specjalistów i ekspertów z Grupy.

„Przyspieszenie w ramach ORLEN Skylight to także możliwość otrzymania wynagrodzenia za realizację projektów pilotażowych oraz skorzystania z uproszczonego i szybkiego sposobu nawiązania współpracy biznesowej z PKN ORLEN poprzez uruchomienie” – dodaje Marcin Drygas, Kierownik ORLEN Skylight Akcelerator z Departamentu Innowacji i Akceleracji PKN ORLEN.

Czego może oczekiwać założyciel startupu, który przystąpi do programu akceleracyjnego ORLEN Skylight?

  • Uzyskaj szansę przetestowania swojego rozwiązania w rzeczywistym środowisku terenowym, współpracując z rozpoznawalną na całym świecie marką.
  • Skorzystaj z szybkiego sposobu na przetestowanie rozwiązania na infrastrukturze PKN ORLEN poprzez pilotażowe wdrożenie.
  • Uzyskaj finansowanie na rozwój startupów i skalowanie działalności.
  • Otrzymuj bezpośrednie informacje zwrotne od potencjalnych klientów i partnerów na wczesnym etapie i uzyskaj ważne informacje, aby udoskonalić rozwiązania dla zmieniających się potrzeb przyszłych klientów.
  • Uzyskaj nieograniczony dostęp do ekspertów branżowych, mentorów i aniołów biznesu z doświadczeniem z pierwszej ręki.
  • W fazie postakceleracyjnej masz możliwość nawiązania współpracy handlowej z PKN ORLEN.
  • Współpraca z ekspertami PKN ORLEN odpowiedzialnymi za wdrażanie kluczowych procesów biznesowych.

W ciągu najbliższych 10 lat PKN ORLEN przeznaczy do 750 mln USD na działalność innowacyjną i badawczo-rozwojową, związaną głównie z rozbudową bazy technologicznej i wykorzystaniem potencjału polskich i zagranicznych jednostek naukowych. Część tych wydatków planowana jest dla polskich i zagranicznych startupów z gotowym produktem lub usługą.

READ  Blokada gospodarcza powinna zostać zniesiona do końca maja

Przejęcie I rundy programu kończy się 16 sierpnia 2021 r. Zgłoszenia do udziału w programie należy składać za pomocą formularza online pod adresem: https://innowacje.orlen.pl/PL/Akcelerator/default.aspx. Drugi zaczyna się 6 września.

Wiodąca firma w Europie

PKN ORLEN to wiodący gracz na rynku paliw i energii oraz największa firma w Europie Środkowo-Wschodniej, wyróżniana w prestiżowych światowych rankingach, takich jak Fortune Global 500, Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Grupa ORLEN działa na 6 rodzimych rynkach – w Polsce, Czechach, Niemczech, Litwie, Słowacji i Kanadzie.

Grupa dysponuje najnowocześniejszą zintegrowaną infrastrukturą, która może przetwarzać ponad 35 milionów ton różnych rodzajów ropy naftowej rocznie i sprzedaje swoje produkty za pośrednictwem największej sieci w regionie Europy Środkowo-Wschodniej z ponad 2800 nowoczesnymi stacjami paliw. Oferta PKN ORLEN obejmuje ponad 50 wysokiej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych sprzedawanych w ponad 90 krajach świata na sześciu kontynentach. PKN ORLEN jest również ważnym graczem na polskim rynku energii elektrycznej i jest największym przemysłowym producentem energii elektrycznej o mocy 1,9 GWe. W górnictwie grupa posiada własną bazę surowcową ropy i gazu (2P), która na koniec 2018 roku wynosiła ponad 211 mln boe.

W ostatnich latach ORLEN został uznany za najcenniejszą markę w Polsce przez amerykański Instytut Ethisphere z wartością 4,7 mld z rzędu.

Jaka jest Twoja opinia?

+1

Zagłosuj

+1

Klaskać

+1

Klaskać

+1

W ogniu

+1

Meh

+1

Klaskać

+1

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *