Connect with us

Zabawa

Adrian Ciepichał przenosi się do Warner Music Poland jako dyrektor zarządzający

Published

on

Adrian Ciepichał został mianowany dyrektorem zarządzającym Warner Music Poland.

Dołącza do firmy z e-Muzyka, agregatora muzyki cyfrowej w Polsce i będzie podlegał Alfonso Perez-Soto, prezesowi Emerging Markets, Recorded Music, Warner Music Group.

W nowej roli Ciepichał zastępuje Kingę Siennicką, która odeszła z firmy na początku roku.

Ciepichał rozpoczął karierę w branży rozrywkowej w 2000 roku jako key account manager i dyrektor sprzedaży w Monolith Video.

Do Universal Music Poland dołączył w 2008 roku jako Head of Digital, a w 2013 roku przeniósł się do serwisu streamingu muzyki Tidal, gdzie został Dyrektorem Generalnym na Europę Środkowo-Wschodnią.

W 2018 roku został mianowany CEO e-Muzyka, gdzie uruchomił lokalną usługę strumieniowania muzyki i zapewnił partnerstwo z międzynarodowymi DSP.

Uruchomił także usługę, która umożliwia niezależnym artystom bezpośrednią dystrybucję muzyki i nadzorował ogólne relacje z artystami firmy, mówi Warner Music.

Artyści Warner Music Poland to Baranovski, Dawid Kwiatkowski, Mela Koteluk, Natalia Szroeder, Smolasty i Sylwia. Grzeszczaka. Od 2015 roku firma jest właścicielem najstarszej polskiej marki, Polskie Nagrania.

Warner Music Poland współpracuje również z rumuńskimi artystami Minelli i Roxen, którzy przyciągnęli fanów dzięki współpracy z Global Records, ich lokalnym licencjobiorcą w Bukareszcie.

„To wielki zaszczyt kierować utalentowanym zespołem Warner Music Poland”.

Adrian Ciepichal

Adrian Ciepichał powiedział: „To wielki zaszczyt kierować utalentowanym zespołem Warner Music Poland.

„Mamy rosnący lokalny skład, który chcę wzmocnić w nadchodzących latach, oraz duże doświadczenie w przedstawianiu polskim fanom muzyki znakomitych artystów z całego świata.

„Na polskim rynku muzycznym wciąż jest tak wiele niewykorzystanego potencjału, gdy kontynuujemy naszą cyfrową transformację, to naprawdę ekscytujący czas, aby być w naszej firmie”.

„Adrian jest liderem znanym z tego, że występuje w obronie artystów”.

Alfonso Perez-Soto

Alfonso Perez-Soto dodał: „Adrian jest liderem znanym z promowania artystów i pomagania im w budowaniu trwałej kariery.

READ  Aborcja w Polsce. Tatiana Okupnik nie chce więcej dzieci. "Zaszokować"

„Był pionierem na polskim rynku muzyki cyfrowej i ma innowacyjne i przedsiębiorcze nastawienie, które otworzy możliwości biznesowe dla naszych artystów.

„Polska jest dla nas kluczowym rynkiem z ogromnym potencjałem dalszego rozwoju, więc cieszymy się, że nasz biznes jest tam w tak kompetentnych rękach”.Biznes muzyczny na całym świecie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *