Podczas gali FIFA The Best Robert Lewandowski jest nagrodą Piłkarz Roku, ale nie jest to jedyna nagroda przyznawana przez światowe stowarzyszenie. Wybrano również najpiękniejszy cel w 2020 roku. Nagroda trafiła do Son Heung-min z Tottenhamu, który pokazał akcję godną Diego Armando Maradony.
Son Heung-min zdobywa nagrodę Puskasa w 2020 roku
Koreańska gwiazda z Tottenhamu, która w tym sezonie jest w świetnej formie, została uhonorowana za mecz z Burnley (5: 0). Jego spektakularny rajd podziwiał Gary Lineker, który powiedział: „To jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie kiedykolwiek widział”. Son Heung-min Powiedział, że początkowo chciał oddać Allego Dele, ale ponieważ nie mógł zobaczyć swojego przyjaciela, postanowił biec do przodu. I nie zatrzymał się, dopóki nie włożył piłki do siatki i przeszedł z piłką kilkadziesiąt metrów.
Spektakularny cel gwiazdy Tottenham Możesz zobaczyć poniżej. Luis Suarez dotarł również do finału Nagrody Puskasa (FC Barcelona) i Giorgian De Arrascaeta (Flamengo). Wszystkie nominowane hity można zobaczyć TUTAJ.
Jakie są najlepsze nagrody piłkarskie FIFA?
Nagrody Najlepsza piłka nożna FIFA przyznawane są od sezonu 2015-2016. To referendum jest następcą referendum w sprawie FIFA World Player of the Year, które odbyło się do 2010 roku. Referenda „Piłka nożna Francji” i „Piłkarz Roku FIFA” były połączone przez kilka lat i przyznano nagrodę „Złotej Piłki” FIFA. Jednak we wrześniu 2016 roku FIFA ogłosiła, że wraca do własnego referendum, a Złotą Piłkę przyznał tylko France Football.

Zofia Nałkowska jest autorką publikującą na portalu humanmag.pl, gdzie zajmuje się tematami z zakresu aktualności, polityki, biznesu, technologii, sportu, rozrywki i stylu życia. Koncentruje się na rzetelnym przekazywaniu informacji, śledzeniu bieżących wydarzeń oraz prezentowaniu tematów ważnych dla czytelników w sposób jasny, przejrzysty i przystępny.
