Poznaliśmy wszystkich uczestników Euro 2020! Powrót do piłki nożnej po 22 latach przerwy

Na Mistrzostwa Europy Węgrzy, którzy wygrali 2-1 z Islandczykami, odejdą. W Budapeszcie pierwszą bramkę padł w jedenastej minucie. Rzut wolny Gylfi Sigurdsson wykonał Peter Gulasci, który próbował złapać piłkę i przebiegł między rękami. Pod koniec meczu było 1: 0, ale potem gospodarze strzelili dwa gole w cztery minuty! Loic Nego trafił najpierw w 88. minucie, a następnie w drugiej minucie dogrywki Gry Zwycięstwo odnieśli im RB Salzburg Dominik Szoboszlai. W przyszłym roku Węgrzy zagrają w bardzo mocnej grupie F na Euro – z Niemcami, Francją i Portugalią.

Niesamowita promocja Węgrów do euro! Przegrali w 88. minucie. Dziwny cel [WIDEO]

W Belgradzie decydujące były kary! Szkoci wracają na wielką imprezę po 22 latach przerwy!

W dwóch pozostałych meczach, które rozpoczęły się o godzinie 20.45, należało ustalić dodatkowe okresy. W Belgradzie Szkoci po bramce pomocnika prowadzili 1: 0 z Serbami Celticu GlasgowWysłane przez Ryana Christie w 52. minucie gry. Wylądował na ziemi, a piłka odbiła się od prawego słupka i wpadła do bramki. W 90. minucie Luka Jović został jednak wyeliminowany z Serbami. Zawodnik, który poszedł całkiem źle Real Madryt, zwiększył szanse swojej drużyny głową z rzutu rożnego.

Obejrzyj wideo
Gikiewicz: Gumny dostaje powołanie, a nie grę. Dlaczego nie powinienem tego dostać?

Awans nie był determinowany przez dogrywkę, ale przez rzuty karne, ponieważ żadna z dwóch drużyn nie mogła strzelić gola w kolejnych 30 minutach. Twoja jedenastka na piątym miejscu seria Aleksandar Mitrović nie trafił i dzięki niemu wywalczyła awans do euro Szkocja. Dla nich to pierwsza duża impreza od 22 lat, kiedy dotarli do fazy grupowej mistrzostw świata we Francji. Podczas Euro 2021 zagrają w grupie D z Czechami, Anglią i Chorwacją.

Słowacja rywalem Polaków! Zagramy z nimi, gdy otworzy się euro

W meczu pomiędzy Irlandią Północną a Słowacją, która wybrała pierwszego rywala Polski na przyszłorocznych mistrzostwach Europy, lepsi gracze byli Słowacy. W pierwszej połowie goście strzelili gola – w 17. minucie trafił Juraj Kucka. Pod koniec regulaminowego czasu gry Milan Skriniar strzelił bramkę samobójczą w słowackim polu karnym po fatalnej interwencji.

READ  Canfield, Boardman, ponownie rozważy umowę dotyczącą karetki | Wiadomości, sport, praca

Dał historyczny awans, mimo że raz przestał grać w drużynie.  Chce kontynuować swoje dziedzictwoDał historyczny awans, mimo że raz przestał grać w drużynie. Chce kontynuować swoje dziedzictwo

W dogrywce gol, który przesądził o losach meczu, padł w 111. minucie, kiedy to Michał Duris strzelił gola.. Po awansie do 1/8 finału w 2016 roku Słowacja po raz drugi z rzędu zagra o euro. Wraz z Polską w grupie E. rywalami będą Szwecja i Hiszpania.

Absolutny debiutant awansował do mistrzostw Europy!  Cel legendy okazał się wielkim sukcesemAbsolutny debiutant awansował do mistrzostw Europy! Cel legendy okazał się wielkim sukcesem

Pierwsza w historii promocja w poprzedniej rozgrywce play-off Macedonia Północna wygrałaco dzięki bramce Gorana Pandeva Pokonali Gruzję 1: 0, podczas turnieju w przyszłym roku zagra w grupie C z Holandią, Ukrainą i Austrią.