Connect with us

technologia

Nintendo Switch jest najlepiej sprzedającą się konsolą w USA od 23 miesięcy

Published

on

Dla Nintendo Switch minęły dobre dwa lata. Według Nintendo tablet do gier jest najlepiej sprzedającą się konsolą w USA od 23 miesięcy. Według NPD Group, październik miał swój najlepszy październik w historii, przenosząc 735 926 jednostek zarówno Switch, jak i Switch Lite w USA. Według firmy oznacza to wzrost o 136 proc. W stosunku do poprzedniego roku. Do tej pory Switch sprzedał w USA 22,5 miliona sztuk w zeszłym tygodniu Nintendo ogłosiło, że na całym świecie sprzedano ponad 68 milionów sztuk. „Jesteśmy podekscytowani naszym rozmachem” – powiedział Nick Chavez, starszy wiceprezes Nintendo of America ds. Sprzedaży i marketingu.

Chavez przypisuje wielki październik dla firmy dwóm głównym czynnikom. Jednym z nich jest lepsze zaopatrzenie w zapasy; Zwłaszcza w tym roku często trudno było znaleźć ladę na półki ekspozycyjne. Sytuację pogorszył jedynie zwiększony popyt wynikający z połączenia sukcesu pandemii i wybuchu epidemii Animal Crossing: New Horizons. „Ukryta pandemia z pewnością stworzyła więcej możliwości pozostania w domu, więcej czasu na zabawę w domu” – mówi Krawędź. „W ciągu roku widzieliśmy bezprecedensowy popyt na Nintendo Switch”.

Drugi powód jest taki Przejście jelenia-tematyczny przełącznik który został wprowadzony na początku tego roku. „Wrócił na rynek około 4 października i wiele osób było podekscytowanych, mogąc dostać to w swoje ręce” – mówi Chavez. „I nadal będziemy mieć tego dość podczas tych wakacji i do 2021 roku”.

Tak jak z ostatnim rokiemWedług Nintendo, znaczna część wzrostu wynika z ciągłej adopcji przez kobiety i rodziny. „W tym roku znaczna część naszego wzrostu była napędzana przez napływ kobiet grających na Nintendo Switch, więcej dzieci i nastolatków grających w Nintendo Switch oraz rodziców” – mówi Chavez. Jeśli chodzi o sprzęt, który ludzie kupują, dodaje: „Wciąż widzimy zdecydowaną preferencję dla flagowego systemu za 299 USD”.

READ  Przerwy w działaniu usług w chmurze firmy Microsoft trwają do drugiego tygodnia

Moment ogłoszenia jest szczególnie interesujący, ponieważ PlayStation 5 Microsoftu i dwie nowe konsole Xbox zostały również zaprezentowane w tym tygodniu. W zawsze ważnym okresie świątecznym będzie oczywiście zwiększona konkurencja, która może zatrzymać 23-miesięczną serię Nintendo. Nintendo ma kilka świetnych wydań na rozpoczęcie wakacji – w tym Mario Kart Live: tor domowy i ten przed nami Hyrule Warriors: Age of Bad luck – ale firma uważa również, że niekoniecznie konkuruje ona bezpośrednio z Sony i Microsoftem.

„To zawsze ekscytujące, kiedy nowe konsole trafiają na rynek gier wideo. Wspaniale jest widzieć PS5 oraz serie Xbox S i X ”- mówi Chavez. „Uważamy jednak, że Nintendo Switch zajmuje zasadniczo inną pozycję i naprawdę ma wyjątkową ofertę dla kupujących i graczy”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *