Kanadyjscy sportowcy zdobyli 92 medale na Igrzyskach Wspólnoty Narodów – oto, co dalej

To jest fragment z codziennego biuletynu e-mailowego The Buzzer, CBC Sports. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w e-sporcie, subskrybując tutaj.

Kanada wzięła udział w Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2022 w Birmingham w Anglii, aby zająć miejsce w pierwszej trójce na medalowej tabeli.

Uważaj, że misja została wykonana. Kanadyjscy sportowcy zdobyli w sumie 92 miejsca na podium, zwieńczone srebrnym medalem Michelle Li w badmintonie, który zakończył się dzisiaj. Suma spadła tylko za 178 w Australii i 176 w Anglii.

Hollie Naughton, która jako pierwsza Kanadyjka wspięła się na podium w squasha ze srebrnym medalem, zasłużyła na zaszczyt bycia nosicielką kanadyjskiej flagi.

Kanada opuszcza Anglię z 10 medalami więcej niż na poprzednich Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2018. Spośród 92 medali 26 to złote medale – aż 11 więcej niż cztery lata temu. Co jeszcze bardziej niesamowite, pływacy zdobyli siedem z tych złotych medali. I to właśnie 15-letni Summer McIntosh, świeżo po przełomowym występie na Mistrzostwach Świata, po raz kolejny prowadził z sześcioma miejscami na podium (dwa złote, trzy srebrne, jeden brązowy) i rekord Kanady w indywidualnej mieszance na 400 m . Walker Evan Dunfee, który zdobył brąz olimpijski na 50 km, ustanowił krajowy znak na 10 km w drodze do złota. Aktualne mistrzynie Sarah Pavan i Melissa Humana-Paredes (siatkówka plażowa) oraz Maude Charron (podnoszenie ciężarów) z powodzeniem obroniły swoje tytuły. I każdy kanadyjski zapaśnik wróci do domu ze sprzętem, by w sumie 12 razy stanąć na podium.

ZEGAR | Ceremonia zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów:

Igrzyska Wspólnoty Narodów: Ceremonia Zamknięcia

Obejrzyj ceremonię zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów 2022 w Birmingham w Anglii.

Dla wielu kanadyjskich letnich sportowców huragan w końcu minął od zeszłej wiosny, kiedy przygotowania i kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio były w pełnym rozkwicie. Niektórzy pływacy, na przykład, przeszli dwie próby krajowe, olimpiadę, mistrzostwa świata i igrzyska Wspólnoty Narodów – pięć oddzielnych wydarzeń, w których osiągnęli szczyt.

READ  Roman Abramowicz: Majątek właściciela Chelsea powinien zostać skonfiskowany, mówi poseł Partii Pracy wiadomości piłkarskie

Teraz jest trochę powietrza do oddychania. Możliwe, że zobaczycie McIntosh na Mistrzostwach Świata Juniorów na początku września, chociaż można się zastanawiać, ile wygrałaby grając przeciwko zmniejszonej konkurencji. W przeciwnym razie sezon Międzynarodowej Ligi Pływackiej 2022 został odwołany z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Seria Pucharu Świata rozpoczyna się w październiku, zatrzymując się w Toronto pod koniec miesiąca.

Z drugiej strony, lekkoatletyka powraca do odcinka trasy sezonu Diamentowej Ligi. Sarah Mitton, mistrzyni Kanady i Igrzysk Wspólnoty Narodów w pchnięciu kulą, zajęła trzecie miejsce na spotkaniu w Polsce w weekend, podczas gdy jej celem jest miejsce w finale 7-8 września w Szwajcarii. Trzecia impreza przed finałem odbędzie się w środę w Monako. Kanadyjczyk Aaron Brown, który pominął Igrzyska Wspólnoty Narodów, jest zaplanowany na 200m, podczas gdy Django Lovett weźmie udział w skoku wzwyż. Andre De Grasse, który zakotwiczył złoty zespół sztafetowy 4×100 m Kanady na Mistrzostwach Świata, powiedział niedawno, że nie jest pewien, czy wróci na tor w tym sezonie z powodu trwającej kontuzji stopy. Akcja na żywo z Monako będzie dostępna na wszystkich platformach CBC Sports od godziny 14:00 czasu wschodniego.

A jeśli nadal jesteś spragniony sportów olimpijskich, to masz szczęście: Igrzyska Kanady, międzyprowincjalne zawody dla młodzieży odbywające się w tym roku w Niagara w Ontario, rozpoczęły się wczoraj i są również dostępne na platformach CBC Sports dla ceremonia zamknięcia 21 marca.