Connect with us

Świat

9-letnia dziewczynka umiera po pobiciu podczas „egzorcyzmów” na Sri Lance

Published

on

Policja na Sri Lance poinformowała w poniedziałek, że aresztowała dwie osoby w związku ze śmiercią 9-letniej dziewczynki, która była wielokrotnie bita podczas rytuału, który według nich miał wypędzić złego ducha. Dwóch podejrzanych – kobieta odprawiająca egzorcyzmy i matka dziewczynki – mieli stawić się w sądzie w poniedziałek, aby postawić sprawę w stan oskarżenia o śmierć dziewczynki, która miała miejsce w weekend w Delgoda, małym miasteczku około 40 km na północny wschód od stolicy Kolombo. .

Śmierć egzorcyzmów na Sri Lance
Sędzia ze Sri Lanki Wasantha Ramanayake (po prawej) i policjanci przeprowadzają inspekcję przed domem, w którym w niedzielę 28 lutego 2021 r. W Delgoda na Sri Lance zachowano na śmierć 9-letnią dziewczynkę.

Sudath Pubudu Keerthi / AP


Według rzecznika policji Ajitha Rohany, matka uważała, że ​​jej córka jest opętana przez demona i zabrała ją do domu egzorcysty, aby można było przeprowadzić rytuał, aby wypędzić ducha.

Rohana powiedziała, że ​​egzorcysta najpierw nałożył olej na dziewczynę, a następnie kilkakrotnie uderzył ją kijem. Kiedy dziewczyna straciła przytomność, została zabrana do szpitala, gdzie zmarła. Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok.

Kobieta, która odprawiła rytuał na dziewczynie, była znana w okolicy od kilku miesięcy z oferowania takich usług, a policja bada, czy ktokolwiek inny był molestowany, powiedział Rohana.

Rohana wezwała publiczność do ostrożności przy takich usługach, ponieważ dziewczyna nie była pierwszą, która zmarła podczas takiego rytuału.

READ  Sierakowski: Nowa strategia Łukaszenki nie działa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.