Connect with us

Świat

9-letnia dziewczynka umiera po pobiciu podczas „egzorcyzmów” na Sri Lance

Published

on

Policja na Sri Lance poinformowała w poniedziałek, że aresztowała dwie osoby w związku ze śmiercią 9-letniej dziewczynki, która była wielokrotnie bita podczas rytuału, który według nich miał wypędzić złego ducha. Dwóch podejrzanych – kobieta odprawiająca egzorcyzmy i matka dziewczynki – mieli stawić się w sądzie w poniedziałek, aby postawić sprawę w stan oskarżenia o śmierć dziewczynki, która miała miejsce w weekend w Delgoda, małym miasteczku około 40 km na północny wschód od stolicy Kolombo. .

Śmierć egzorcyzmów na Sri Lance
Sędzia ze Sri Lanki Wasantha Ramanayake (po prawej) i policjanci przeprowadzają inspekcję przed domem, w którym w niedzielę 28 lutego 2021 r. W Delgoda na Sri Lance zachowano na śmierć 9-letnią dziewczynkę.

Sudath Pubudu Keerthi / AP


Według rzecznika policji Ajitha Rohany, matka uważała, że ​​jej córka jest opętana przez demona i zabrała ją do domu egzorcysty, aby można było przeprowadzić rytuał, aby wypędzić ducha.

Rohana powiedziała, że ​​egzorcysta najpierw nałożył olej na dziewczynę, a następnie kilkakrotnie uderzył ją kijem. Kiedy dziewczyna straciła przytomność, została zabrana do szpitala, gdzie zmarła. Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok.

Kobieta, która odprawiła rytuał na dziewczynie, była znana w okolicy od kilku miesięcy z oferowania takich usług, a policja bada, czy ktokolwiek inny był molestowany, powiedział Rohana.

Rohana wezwała publiczność do ostrożności przy takich usługach, ponieważ dziewczyna nie była pierwszą, która zmarła podczas takiego rytuału.

READ  Koronawirus. Rząd irlandzki ostrzega: mamy do czynienia z trzecią falą pandemii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *