Connect with us

Nauka

40 nowych certyfikatów Green Star Redefine, ważny kamień milowy dla zielonych nieruchomości w RPA

Published

on

W ramach progresywnego wkładu w transformację komercyjnej zielonej przestrzeni budowlanej, notowany na JSE południowoafrykański fundusz inwestycyjny nieruchomości (REIT), Redefine Properties, niedawno certyfikował/ponownie certyfikował 40 budynków w swoim portfolio nieruchomości, w ramach Green Building Council of South Africa ( GBCSA) Narzędzie oceny istniejących prac budowlanych Green Star (EBP).

Zdywersyfikowany portfel nieruchomości Redefine, który wynosi 75,3 mld BRL, obejmuje mieszankę powierzchni handlowych, biurowych i przemysłowych w RPA oraz inwestycje w nieruchomości handlowe i logistykę w Polsce.

Ostatnie nagrody Green Star obejmują 16 recertyfikacji EBP dla biur i 24 nowe certyfikaty EBP w Gauteng, Cape Town, Kwazulu-Natal i Polokwane.

Przeczytaj najnowszy cyfrowy magazyn Property360 poniżej

Jest to jak dotąd najwyższy certyfikat Green Star EBP ze wszystkich właścicieli komercyjnych i stanowi ważny kamień milowy dla zielonych nieruchomości w RPA.

„Właściciele nieruchomości, tacy jak Redefine, zachęcają do transformacji rynku poprzez pionierskiego ducha i przywództwo, kiedy »robią to, co mówią« i podejmują znaczące zobowiązanie do certyfikacji”, mówi dyrektor techniczny GBCSA Georgina Smit.

„Certyfikaty EBP wykraczają daleko poza zarządzanie wydajnością energetyczną i wodną, ​​obejmując znacznie szersze i holistyczne podejście do zarządzania zrównoważonym rozwojem na poziomie operacyjnym. Jako takie, reprezentują one zaangażowanie właściciela i menedżera w szeroki zakres kwestii zrównoważonego rozwoju. ”

Konsultant ds. zrównoważonego rozwoju i akredytowany przez Green Star specjalista ds. projektu, Sally Misplon, wyjaśnia, że ​​istnieje wiele korzyści dla REIT i innych typów właścicieli domów, którzy chcą certyfikować wiele budynków jednocześnie.

Obejmuje to dostosowanie działalności każdego budynku do ogólnych celów zrównoważonego rozwoju funduszu, budowanie zdolności w ramach funduszu do ciągłego wdrażania, korzyści skali we wdrażaniu oraz raportowanie ogólnych wyników portfela (związanych z celami środowiskowymi, społecznymi i celami zarządzania – ESG-).

Niezależnie weryfikowane certyfikaty zielonych budynków, takie jak pakiet certyfikacji Green Star GBCSA, są powiązane z najlepszymi wynikami finansowymi nieruchomości, zgodnie z najnowszymi wynikami MSCI SA Green Property Index. Zapotrzebowanie Covid-19 na zdrowe miejsca pracy w pomieszczeniach również zwiększyło zapotrzebowanie na zieloną powierzchnię biurową, a właściciele nieruchomości komercyjnych i deweloperzy, którzy zobowiązują się do certyfikacji swoich portfeli, mogą odnieść korzyści.

READ  Dowódca armii amerykańskiej w Europie twierdzi, że teatr potrzebuje wielodomenowej grupy zadaniowej

Smit twierdzi, że dane z MSCI SA pokazują, że „biura certyfikowane, w porównaniu do ich niecertyfikowanych odpowiedników, przyciągają wyższe umowy najmu, wyższe przychody operacyjne netto na metr kwadratowy i niższe oceny ryzyka”. Korzyści te sygnalizują rosnący apetyt na zielone budynki i zrównoważony rozwój na rynku nieruchomości, a także w globalnym kontekście biznesowym.

Przeczytaj poniżej najnowszy cyfrowy magazyn Simply Green

Zasadniczo bardziej ekologiczne przestrzenie biurowe zapewniają pracownikom zdrowsze środowisko pracy i łagodzą ryzyko wzrostu kosztów energii i ewentualnych niedoborów wody w przyszłości (by wymienić kilka potencjalnych kryzysów związanych z pogodą).

Narzędzie oceny EBP mierzy wydajność operacyjną budynku w okresie 12 miesięcy.

Nieoczekiwane pojawienie się Covid-19 i późniejsze zablokowanie w marcu 2020 r. stanowiły pewne wyzwania dla pomiaru informacji. Misplon wyjaśnia: „Narzędzie oceny EBP ma pewne minimalne wymagania w zakresie gęstości zajętości, gdzie każdy budynek musi być zajęty w co najmniej 70% w okresie realizacji.

W rezultacie GBCSA wydała wytyczne Covid-19, aby pomóc zespołom projektowym znaleźć sposób na obejście tego, co nadal nadało kredytom znaczenie w tych różnych czasach. Na przykład do oceny charakterystyki energetycznej i wodnej budynków wykorzystano najnowszy, wiarygodny i dokładny zbiór danych dotyczących energii i wody sprzed Covid, a także wprowadzono dostosowania do niektórych kryteriów audytu jakości powietrza w pomieszczeniach, aby zastosować je do Covid-19. razy, a wszystko to przy zachowaniu pierwotnej intencji i integralności narzędzia oceny. ”

Zdjęcie: pod warunkiem

Pomijając Covid-19, przetwarzanie dużej liczby certyfikatów jednocześnie jest trudnym zadaniem. Czas i planowanie są niezbędne, wyjaśnia Misplon. „Utrzymywanie kontroli nad zbieraniem danych i prawidłowe śledzenie wszystkiego ma znaczenie dla udanych zgłoszeń wysokiej jakości”. Oraz wsparcie zespołu technicznego GBCSA. Dzięki drobiazgowej pracy zespołowej wiele projektów uzyskało certyfikację po pierwszej rundzie oceny.

Istotne certyfikaty portfelowe, takie jak niedawny ruch Redefine, działają jak katalizator dla innych właścicieli działających w tej samej przestrzeni, mówi Misplon. Szefowa ESG w Redefine, Anelisa Keke, wyjaśnia: „Korzyści z zielonych budynków są głębsze i szersze niż to, co jest oczywiste na pierwszy rzut oka. Oprócz wydajności wody i energii, redukcji emisji i odpadów, które powstają w wyniku projektowania, budowy i zrównoważonych działań, certyfikacja Redefine jest świadectwem naszych wysiłków na rzecz tworzenia, zarządzania i inwestowania w przestrzenie w sposób, który zmienia życie.

READ  Po gorącej debacie RSU 16 postanawia zażądać masek w szkołach podstawowych

„Patrząc w przyszłość, tworzenie przestrzeni, które wspierają zdrowie i dobre samopoczucie naszych klientów, najemców i pracowników, a także gospodarkę i środowisko, będą miały kluczowe znaczenie dla przyspieszenia zrównoważonego rozwoju i zapewnienia lepszego standardu życia”.

Typowe cechy zrównoważonego rozwoju w większości projektów:

* Testy jakości środowiska wewnętrznego w celu rozpoznania monitorowania i kontroli zanieczyszczeń w pomieszczeniach oraz pomocy w utrzymaniu komfortu i dobrego samopoczucia użytkowników budynku

* Opracowanie i wdrożenie instrukcji eksploatacji budynku, podręcznika użytkownika budynku i planu zarządzania konserwacją zapobiegawczą, planu zarządzania krajobrazem, planu zarządzania utrudnionym krajobrazem i planu zarządzania szkodnikami

* Opracowanie Polityki Gospodarki Odpadami Stałymi i Materiałami w celu zachęcenia do zrównoważonej gospodarki odpadami i recyklingu

* Zielona polityka czyszczenia zgodnie z wymaganiami Green Star

* Opracowano i wdrożono zielony plan zamówień, aby zachęcić zespoły zarządzające nieruchomościami i obiektami do wybierania najbardziej zrównoważonych produktów dostępnych na rynku.

* Publikacja ekologicznych wytycznych operacyjnych dla najemców

* Urządzenia kontrolujące jasność są obowiązkowe w zajętych przestrzeniach, aby zmniejszyć dyskomfort spowodowany oślepieniem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych

* Zużycie energii i wody w każdym budynku zostało porównane z innymi budynkami tego samego typu budynku, aby zachęcić do redukcji emisji gazów cieplarnianych i obciążenia dostaw wody pitnej i kanalizacji związanych z wykorzystaniem energii podczas prac budowlanych

* Wprowadzono zielony plan podróży, aby zachęcić do korzystania z alternatywnych środków transportu do iz pracy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *