20 gier w piątym secie! Hurkacz zawodzi po 4,5 godziny. Linette pożegnała się również z Rolandem Garrosem Tenisem

Hubert Hurkacz (31. na świecie) w pierwszej rundzie wyciągnął z amerykańskiego Tennysa Sandgrena. 48. światowy tenisista grał już z tyczką na French Open – w 2018 roku również w pierwszej rundzie. Hurkacz wygrał wtedy 6: 2, 6: 2, 3: 6, 6: 3.

Od początku gry obaj gracze obserwowali swoje podanie. Dopiero w 12. meczu Hurkacz poddał się, co oznaczało, że Sandgren wygrał pierwszego seta 7-5. Ale wtedy polski tenisista wyszedł na pierwszy plan i zaczął dominować, co wyraźnie przysporzyło Amerykanowi dużych problemów. Głośno skomentował swoje nieudane mecze, skrzywił się, a Polak 2-2 wygrał jeszcze cztery mecze i wyrównał.

W trzeciej części było dużo więcej borykać sięmimo że Hurkacz zaczął go od zerwania rywala. Wkrótce jednak dał sobie przerwę, na którą odpowiedział błyskawicznym zwycięstwem na Przełęczy Sandgrena. Wtedy prawdopodobnie spojrzał na swoją stronę. Z wynikiem 5: 4 i własnym podaniem, po czterech setach objął prowadzenie 2-1 w setach.

W czwartej części walki nie było. Serwery pewnie wygrały swoje aplikacje. Dopiero w szóstym meczu na portalu Hurkacza Polak popełnił znacznie więcej błędów i dał szansę Amerykanowi na przełamanie. Ostatecznie obronił własną stronę internetową. Pod koniec seta Sandgren zaczął grać i o remisie zadecydował los czwartej gry. W tym przypadku Amerykanin nie pozostawił złudzeń i wygrał 1, co spowodowało remis w całej grze.

Swoją doskonałą formę utrzymał również na początku ostatniego seta, zaczynając od przerwy Hurkacza. Polak wyglądał bardzo źle, ale po chwili wrócił na spotkanie. Na 2: 2 Hurkacz znów się zepsuł. Sandgren nie trwał długo, ponieważ nie skupiał się na tym gra, bardzo głośno skarżył się na stan sądu. W ostatnim secie trzeba było grać na korzyść – w decydującej grze konieczne było, aby w przypadku remisu 6-6 trzeba było dwóch gemów, aby wygrać. Polak miał szansę zakończyć mecz w partii 16, kiedy nie wykorzystał dwóch punktów meczowych. Obie tenisistki przez długi czas nie mogły znaleźć sposobu na pokonanie rywala. Sandgren zrobił to w 19. grze. Hurkacz przegrał następne 0:40, ale udało mu się utrzymać równowagę. W nim Amerykanin wykorzystał czwartą piłkę i wywalczył awans do drugiej rundy.

READ  Bernice F Pugh 1926-2023 | Wiadomości, sport, praca

W drugiej rundzie Tonnys Sandgren spotyka Daniela Elahi Galana Riverosa, który pokonał Camerona Norrie w pięciu setach – 4: 6, 6: 3, 5: 7, 6: 1, 6: 1. Teoretycznie Amerykaninowi powinno być łatwiej – Kolumbijczyk zajmuje dopiero 153 miejsce w rankingu ATP.

Kamil Majchrzak został również wyeliminowany przez Rolanda Garrosa

Kamil Majchrzak miał bardzo trudne zadanie. W pierwszej rundzie zmierzył się z rozstawionym z „15” Rosjaninem Karenem Chaczanowem. Nie zrobił jednak żadnych niespodzianek – przegrał w trzech setach 6: 7 (3), 3: 6, 3: 6. Nie można jednak powiedzieć, że nie walczył, bo potrafił złamać Rosjanina w każdej ze stron. Jednak później Chaczanow przejął inicjatywę i Polak popełnił wiele przypadkowych błędów.

Magda Linette niespodziewanie wypadła na pierwszym okrążeniu

Magda Linette nie mogła narzekać na remis przeciwniczki w pierwszej rundzie. Polak rywalizował z Leylah Annie Fernandez, która w rankingu ATP zajęła dopiero 100. miejsce. Linette pewnie wygrała pierwszego seta 6-1 i wydawało się, że nie powinna mieć problemów z przejściem do drugiej rundy. Potem był jednak pięciokrotnie łamany, aw kolejnych dwóch setach Kanadyjczyk był lepszy, wygrywając cały mecz 1: 6, 6: 2, 6: 2.