Connect with us

Nauka

2 więźniowie Draper umierają po pozytywnym wyniku testu na COVID-19

Published

on

DRAPER – Dwóch osadzonych w Więzieniu Stanowym Utah zmarło po pozytywnym wyniku testu COVID-19, zwiększając całkowitą liczbę zgonów związanych z COVID-19 w więzieniu do dziewięciu, według Departamentu Więziennictwa Utah.

W oświadczeniu wydanym w środę wieczorem funkcjonariusze więzienni stwierdzili, że jeden z osadzonych, 70-latek, zmarł 23 listopada i był hospitalizowany w chwili śmierci. Drugi uwięziony człowiek, 48-latek, zmarł 25 listopada i również był hospitalizowany w chwili śmierci. Nie podano dalszych szczegółów dotyczących osób.

Według urzędników więziennych, przed hospitalizacją obaj osadzeni byli umieszczani w placówce Oquirrh 5 i obserwowani przez nich.

We wtorek osoba uwięziona w placówce Oquirrh 2 zgłosiła objawy i została szybko zbadana przez personel medyczny – wynika z oświadczenia oddziału więziennego. Test był pozytywny dla COVID-19, a personel natychmiast rozpoczął protokoły, a także testy na większą skalę.

Wśród innych zgonów skazanych jest jeden z więźniów w więzieniu stanowym Utah, który zmarł dnia 4 listopada i innego więźnia, który zmarł dalej 11 listopada po pozytywnym wyniku testu na COVID-19.

Więźniowie zgłaszają, że personel medyczny jest zawsze dostępny i jest aktywny w jednostkach przynajmniej dwa razy dziennie, aby zgłosić się do osadzonych osób.

Według wydziału korekt, istnieje 560 aktywnych przypadków COVID-19 między więzieniem stanowym Utah, zakładem karnym w Central Utah a więźniami stanowymi przebywającymi w więzieniu okręgowym. Wymienia ogniska na tych obszarach: Oquirrh 5, Oquirrh 2, Promontory, Lone Peak, Wasatch (Dog-Block), Ironwood, Henry (Dogwood) i Boulder (Fir, Gale i Hickory).

Pulpit nawigacyjny COVID-19 działu korekt obecnie zgłasza łącznie 1289 pozytywnych wyników testów COVID-19 w placówkach.

Z powodu wybuchu epidemii wszystkie wizyty – w tym wolontariat i nabożeństwa – zostały zawieszone do 1 grudnia.

powiązane historie

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *