Connect with us

technologia

16-letnia Amerykanka Chloe Chambers ustanowiła nowy rekord świata w najszybszym slalomie

Published

on

21 sierpnia 202, nastoletnia kierowca gokartów Chloe Chambers zasiadła za kierownicą Porsche 718 Spyder, aby zrobić coś, czego nikt wcześniej nie robił: pokierować samochodem przez slalom 50 pachołków w 47,45 sekundy – pół sekundy szybciej niż jego poprzednik.

Rekord w slalomie jest często ignorowany przez świat samochodów. Generalnie zależy nam na rekordach, takich jak najszybsze 0-60 mph lub najszybsza ćwierć mili. Nie często myślimy o slalomie, aby zmierzyć zarówno umiejętności kierowcy, jak i zręczność samochodu, ale powinniśmy. Każdy, kto kiedykolwiek startował w autocrossie, wie, jak trudne może być wbijanie i wyjmowanie pachołków z dużą prędkością. Do diabła, jeśli mieszkasz na wąskiej ulicy, na której ludzie mogą parkować po obu stronach ulicy, prawdopodobnie będziesz mieć podobne problemy.

Ale dla Chambersa było to prawie łatwe.

Porsche 718 Spyder było na stanie – od sześciocylindrowego 4-litrowego sześciocylindrowego po opony – co oznaczało, że ich jedyną przewagą nad laikiem było siedem lat doświadczenia w świecie kartingu. Absolutnie była to zdolność Chambers do tkania 51 stożków równomiernie rozmieszczonych w odległości 50 stóp od siebie.

„Wygląda na łatwe, ale tak naprawdę nie jest – tkanie między 50 pachołków tak szybko, jak to możliwe, osiąganie rekordowego czasu i świadomość, że nie mogę dotknąć ani jednego, aby bieg się liczył. Zdecydowanie czułem presję ”, powiedziała Chambers po imprezie, wydawała się zbyt chłodna i spokojna dla jej własnego dobra.

Mając dostęp do urzędnika z Księgi Rekordów Guinnessa, Chambers potwierdził czas, pobijając rekord 2018.

Możesz dowiedzieć się od niej więcej o zdolnościach Chloe Chambers stronie internetowej, ale mówiąc prościej, kopie tyłek odkąd skończyła dziewięć lat. Jest w pierwszej trójce 14 różne mistrzostwa i kluczowe wydarzenia. Większość dzieci ma rekord świata w podeszłym wieku Uczyć się Jak prowadzić, łatwo zauważyć, że Chambers wyrasta na potężnego kierowcę wyścigowego u szczytu swojego poziomu zawodowego, niezależnie od tego, czy robi karierę w wyścigach, czy ustanawia rekordy.

READ  PS5 i Xbox Series X są już dostępne w Walmart
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *