Connect with us

Najważniejsze wiadomości

15 godzin przesłuchania eksperta parlamentarnego. Pisał o premierze

Published

on

Chodzi o wiedzę, którą Dr. mieć. Michał Bernaczyk został zatrudniony przez Biuro Analiz Sejmowych na zlecenie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a pismo na ten temat wysłała specjalista ds. Przetwarzania finansowego w BAS – wyjaśnia tvn24.pl, opisując problemy wrocławskiego konstytucjonalisty.

Gdy portal TVN24 opublikował treść oświadczenia, rzeczniczka Sejmu Elżbieta Witek stwierdziła, że ​​dokument nie został zamówiony przez BAS i że ktoś uosabia urząd.

Zobacz też: Aleksander Kwaśniewski o Jarosławie Kaczyńskim: Nie zapomina i nie wybacza

Zawiadomiono prokuraturę i rozpoczęto postępowanie. Konstytucjonalista został zaproszony na rozprawę, na której – jak powiedział tvn24.pl – „wbrew faktom próbowano zmusić go do wyjaśnienia, że ​​raport nie został zlecony przez BAS”.

Bernaczyk stwierdził również, że chociaż śledztwo w tej sprawie może zająć kilka minut, śledczy nie byli gotowi przesłuchać go we Wrocławiu, gdzie mieszka, i zostali poproszeni o stawienie się w Warszawie.

Konstytucjonalista z Uniwersytetu Wrocławskiego poinformował, że rozprawa trwała 15 godzin. Dr. Bernaczyk dodał, że jego komputer został skonfiskowany i zapewniono dostęp do poczty elektronicznej, w tym na serwerach Uniwersytetu Wrocławskiego.

Grzegorz Łakomski z portalu tvn24.pl dopytywał się o sprawę w Sejmowym Centrum Informacyjnym, ale został odesłany do kwietniowych wypowiedzi marszałka Witka. Z kolei przedstawiciele prokuratury przekazali jedynie informację o terminach wszczęcia postępowania.

READ  Polscy przywódcy żydowscy grzebią szczątki znalezione na terenie byłego warszawskiego getta
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.