Connect with us

Nauka

10 sposobów na wyróżnienie Twojego wynajmu wakacyjnego

Published

on

10 sposobów na wyróżnienie Twojego wynajmu wakacyjnego

Autor: Kester Kenn Klomegah

VII Wschodnie Forum Ekonomiczne, które odbyło się we Władywostoku, ma na celu m.in. zajęcie się przeszkodami, które dotykają branżę turystyczną.

W kontekście budowy wewnętrznej infrastruktury turystycznej dla jej szybkiej realizacji niezbędna jest inwestycja pozabudżetowa. Rząd federalny i władze regionalne Dalekiego Wschodu również skupiły się na tym programie rozwoju w ostatnich latach.

Ogólnie rzecz biorąc, na przyspieszenie tworzenia infrastruktury turystycznej przeznaczono bezprecedensowe środki finansowe. Rząd zapewnił niezbędne warunki dla synergii zasobów, aby turyści krajowi i zagraniczni mogli podróżować po przystępnych cenach i odpoczywać w nowoczesnych kurortach i miejscach rozrywki.

Jednak wysiłki te spotkały się z wieloma niepowodzeniami, wiele wydarzeń politycznych ma duży wpływ na aspekty branży. Turystyka przyjazdowa i wyjazdowa z Rosji prawie się załamała, najpierw z powodu dwuletniej blokady COVID-19, a teraz w dużej mierze z powodu kryzysu na Ukrainie, który sprowadził ciężkie sankcje na krajobraz biznesowy. Branża lotnicza wciąż ma problemy z utrzymaniem i utrzymaniem normalnych, standardowych operacji.

Na Wschodnim Forum Ekonomicznym sesja pt Podróż na Wschód: możliwości dla inwestorów i turystów Paneliści wyraźnie zwracali uwagę na negatywne czynniki zewnętrzne branży turystycznej i opowiadali się za działaniami na rzecz jej naprawy.

Szefowa Rosyjskiej Federalnej Agencji Turystyki (Rosturismo), Zarina Doguzova, opowiada się za przeglądem polityk, które mają negatywny wpływ na sektor.

Uważa, że ​​służby konsularne Ministerstwa Spraw Zagranicznych hamują rozwój branży turystycznej i że Rosja jest bardziej przyjazna ze względu na bezpośrednie reakcje wobec zagranicy.

Doguzova wyjaśniła w wywiadzie dla Rossija-24 (WGTRK) na marginesie forum, że potrzebne są środki dla podtrzymania turystyki, w tym uruchomienie programu wiz elektronicznych dla obywateli 52 krajów, w tym Rosji, które zostały uznane za „wrogie” bliska przyszłość.

Rosja planowała wprowadzić wizy elektroniczne dla obywateli 52 krajów, w tym krajów europejskich, powiedziała. Na pewno trzeba popracować nad informacją i rozpocząć kampanię reklamową. Wielu boi się odwiedzać nas z kilku oczywistych powodów, jako bezpośredni skutek konsekwentnych starć i zmian geopolitycznych.

READ  Połączenie nowej generacji koderów kwantowych | Aktualności MIT

„Zagraniczni turyści pomagają zarobić dziesiątki miliardów dolarów na całym świecie. To wielkie przepisy, które pobudzą rozwój infrastruktury i pomogą w tworzeniu nowych miejsc pracy. Strategicznie ważne jest komunikowanie naszego stanowiska światu, aby turyści, obywatele krajów, których rządy podejmują wrogie kroki wobec naszego kraju, mieli szansę zobaczyć Rosję – powiedziała Doguzova.

Wcześniej, podczas posiedzenia Prezydium Rady Państwowej Rosji ds. rozwoju turystyki 6 września, Doguzova zwróciła się do prezydenta Władimira Putina o ponowne przyjrzenie się planom wprowadzenia e-wiz dla obywateli 52 krajów, z pominięciem zasady wzajemności. ogólnie przestrzega. w odniesieniu do wiz.

Putin zasugerował stworzenie tej propozycji „bez kurczowego trzymania się wzajemności”. Odnosząc się do sesji forum, Putin powiedział, że Rosja nie zareaguje symetrycznie na decyzję Unii Europejskiej o zawieszeniu umowy o ułatwieniach wizowych z Rosją.

Wyraził chęć rozwinięcia idei rozszerzenia praktyki ruchu bezwizowego na obywateli poszczególnych krajów, w tym odwiedzających Rosję na zorganizowanych wycieczkach grupowych, a także zaproponował rozwój współpracy dwustronnej w zakresie ustanowienia ram ruchu bezwizowego z zagranicą.

„Sugerowałbym odmowę o pewnych [nations with whom visa-free travel could be established]. Nikomu nie powinno się niczego narzucać. Należy mówić tylko o współpracy na ścieżce dwustronnej. Jeśli chodzi o wprowadzenie ruchu bezwizowego na zasadach dwustronnych w celu ułatwienia wzajemnych wizyt, konieczne jest doradztwo ze strony Itamaraty” – powiedział.

„W zasadzie nie zachowałbym wzajemności w tym przypadku. Znam ogólną zasadę Itamaraty, czyli zasadę wzajemności. Jeśli chodzi o służenie naszym interesom, wszystkie te zasady powinny być stosowane zawsze, gdy jest to korzystne. Jeśli coś stwarza nam przeszkody, po co te zasady? Można być bardziej elastycznym” – powiedział Putin.

Rosjanie ograniczyli wyjazdy za granicę ze względu na obecne zmiany globalne, a zwłaszcza starcie między Stanami Zjednoczonymi, Europą i Rosją. Zgodnie z decyzją Rady Europejskiej opublikowaną w Dzienniku Urzędowym UE, członkowie Unii Europejskiej zawiesili umowę o ułatwieniach wizowych między Unią Europejską a Rosją.

READ  AnecJoetal w drodze: Energylandia! - Codziennie w Brnie

„Wykonanie Umowy między Wspólnotą Europejską a Federacją Rosyjską o ułatwieniach w wydawaniu wiz dla obywateli Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej („Umowa”) jest całkowicie zawieszone w odniesieniu do obywateli Federacji Rosyjskiej, obowiązuje od 12 września 2022 r.”, czytamy w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Zakłada się, że znacząco wzrosną koszty wiz i terminy ich rejestracji, a wydawanie wiz turystycznych będzie ostatnim priorytetem konsulatów.

Polska i kraje bałtyckie (Estonia, Łotwa i Litwa) skoordynowały restrykcje dla Rosjan. W swoim oświadczeniu Polska i kraje bałtyckie wyraziły zaniepokojenie „z powodu znacznego i rosnącego napływu obywateli Rosji do Unii Europejskiej i strefy Schengen przez nasze granice. Uważamy, że staje się to poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego i ogólnie wspólnej strefy Schengen” – twierdzi Komisja Europejska.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *