Connect with us

technologia

„10 000 razy silniejszy od grawitacji Ziemi”.

Published

on

„10 000 razy silniejszy od grawitacji Ziemi”.

Kalifornijska firma opracowała technologię, która prawdopodobnie przyciągnie uwagę Punkin Chunkin Wspólnota.

Dzieje się tak dlatego, że SpinLaunch opracowuje duże obrotowe ramię, które wykorzystuje energię kinetyczną 440 funtów Przeprowadzono już udane testy umieszczania satelitów na niskich orbitach. Co ważne, w procesie nie jest wymagane paliwo rakietowe. Zasilany jest w całości energią elektryczną.

„To nie jest statek rakietowy, a nasza zdolność do przeprowadzenia tak wielu testów w ciągu zaledwie 11 miesięcy i zapewnienia, że ​​wszystkie działają zgodnie z planem, naprawdę świadczy o jakości naszej technologii” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Jonathan Yaney. powiedział w raporcie Space.com z 2022 roku, wkrótce po dziesiątym udanym starcie. Jak wynika z raportu, celem jest wystrzelenie konstelacji satelitów na wysokość mniejszą niż 600 mil w niebo do 2026 roku.

Naukowcy wykorzystują satelity do monitorowania stanu naszej planety z góry i m.in. identyfikowania wycieków metanu. Dlatego znalezienie czystszego sposobu na dotarcie do nieba jest ekscytującą nauką.

Kinetyczny energia był używany przez człowieka od wieków Trebusze i machiny oblężnicze podczas wojny, które miotają ciężkimi przedmiotami na duże odległości. Popularną metodą nauczania fizyki energii kinetycznej i potencjalnej przy użyciu podobnych maszyn skonstruowanych przez człowieka pozostają konkursy w rzucaniu dynią, powszechnie zwane Punkin Chunkin.

Dzięki urządzeniu SpinLaunch niektóre wyrzutnie będą się prawdopodobnie zastanawiać, ile dyń mogłyby wynieść na orbitę, gdyby miały taką szansę.

Obejrzyj teraz: Te futurystyczne stacje benzynowe mogą całkowicie zmienić Twoje życie jako właściciela samochodu elektrycznego

Wynalazek wygląda jak ogromny, pionowy dysk z cylindrycznym cylindrem skierowanym do góry. Wraz z nim obraca się obrotowe ramię o długości 33 metrów 5000 mil na godzinę Aby osiągnąć najlepszy flirt, Space.com i firma raportPojazd porusza się z sześciokrotną prędkością dźwięku.

READ  Saudi Aramco kupuje udziały w polskiej rafinerii - Pierwsze wiadomości

Jako kluczowe elementy tej innowacji firma wymienia niedrogie, wytrzymałe, zaawansowane włókno węglowe i miniaturową elektronikę.

„Nowoczesna elektronika, materiały i narzędzia symulacyjne umożliwiają stosunkowo łatwą adaptację satelitów do kinetycznego środowiska startu” – stwierdziła firma. warunki na jego stronie internetowej. Oprócz bardzo dużego przyspieszenia technologia musi również wytrzymać próżnię.

Film lamówka Film udostępniony przez firmę przedstawia przygotowania do zbliżającego się uruchomienia testowego w jej lokalizacji w Nowym Meksyku. Ekspertów widać na ekranach monitorujących, podczas gdy inni siedzą w obszarach kontrolnych, podobnie jak w przypadku NASA. Kiedy statek kosmiczny opuszcza rurę, nie ma spalin, które mogłyby go śledzić. Jeśli mrugniesz, całkowicie to przegapisz.

Firma SpinLaunch została założona w 2014 roku i od tego czasu jej zespół kierowniczy zebrał fundusze o wartości dziesiątek milionów dolarów. Firma współpracuje z NASA, Airbusem i Cornell University i w drodze testów wprowadziła na rynek niektóre z ich urządzeń. Technologia jak dotąd przetrwała 10 000 Gs, czyli „10 000 razy większą siłę grawitacji Ziemi” i to wszystko Za raport Space.com.

Jeśli koncepcja SpinLaunch okaże się niezawodna, będzie to możliwe usunąć ilość paliwa spalonego podczas startu statku kosmicznego. W 2016 roku Business Insider zauważył, że rakieta Falcon 9 firmy SpaceX miała ponad 900 000 funtów Paliwo na start w celach informacyjnych. Od tego czasu zużycie paliwa mogło nieco się poprawić.

Wiadomości CBŚ Raporty że rosnąca liczba startów jest poddawana coraz większej kontroli, szczególnie w odniesieniu do stanu warstwy ozonowej. Bariera chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

SpinLaunch może to zrobić ozonAJej nie uszkadzając go. Następnie firma planuje stworzyć morską platformę startową na orbitę, aby wykorzystać wcześniejsze sukcesy.

„Udowodniono, że jest to system, który za każdym razem jest niezawodny” – powiedział Yaney powiedział w historii Space.com.

READ  Kolekcja Star Wars: Battlefront Classic podobno zawiera prace modderskie „bez kredytu”.

Dołączć do naszego… Bezpłatny biuletyn cotygodniowe aktualizacje na temat najfajniejszych innowacji Poprawa naszego życia I Ratowanie naszej planety.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *