Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Świąteczna dezercja

Świąteczna dezercja

Humanmag

Klub KomediowyWarszawa

Redakcja Humanmag.pl
22 grudnia 2016

  • Skomentuj

Jak przeżyć święta na wesoło? To pytanie na pewno zadają sobie wszyscy, gdy w spoconym tłumie w galerii handlowej próbują zdobyć pożądane prezenty lub cierpią na samą myśl o ulepieniu setki pierogów. A gdy już przetrwamy czas bożonarodzeniowy, dopada nas kolejna wątpliwość: Co z Sylwestrem?
Klub Komediowy przybywa z odsieczą. Codziennie do końca roku można odwiedzić piwnicę przy Placu Zbawiciela w Warszawie (ul. Nowowiejska 1) i odetchnąć od świątecznego zgiełku albo rozgrzać się przed noworoczną zabawą. Święta – zamiast powodem do stresu – będą inspiracją do spektakli, imprez i stand-upu.

W świąteczno-sylwestrowym rozkładzie jazdy Klubu Komediowego znajdą się m.in.:

22 grudnia, g. 19: Świąteczny Wieczór Krótkich Gier

Gry to krótkie sceny improwizowane mające odgórne założenia, z którymi będą musieli sobie poradzić nasi improwizatorzy. Czasami będą rozmawiać tylko pytaniami lub upychać w jednej scenie kilkanaście różnych emocji i gatunków filmowych. Innym razem wplotą w sceny kwestie z kieszeni, czyli zdania wcześniej napisane przez publiczność, a zaraz potem będą musieli nagle śpiewać albo recytować wiersze w nieistniejących językach. Potrzebujemy jednak Waszych świątecznych inspiracji, jak „karp w wannie” czy „kolejka do punktu pakowania prezentów”!

22 grudnia, g. 21: Nawijak przedwigilijny

Anegdota i wódka od zawsze się siebie trzymają, dobrze sobie robią i nawet bez siebie żyć nie mogą. Nawiązując zatem do biesiadnego pochodzenia anegdoty, zapraszamy na Nawijak. Każdy może opowiedzieć historię – kto to zrobi, dostanie pięćdziesiątkę zimnej Wyborowej lub ciepłej Starogardzkiej, o czym zadecyduje publiczność (jest to więc świetna okazja, by przećwiczyć anegdoty, które planujemy opowiedzieć podczas Wigilii). Zatem, by tradycji stało się zadość, siądźmy razem przy jednym stole, porozmawiajmy, pośmiejmy się, no i napijmy.

23 grudnia, g. 22: Literatka, czyli picie pod dyktando

„Literatka” oznacza gry i zabawy z polską ortografią, można rzec – pod dyktando mocniejszych trunków. Maciej Buchwald przygotuje różne przeszkody i wyzwania językowe. Będą rebusy, słowne szarady, zgadywanki, a na koniec – dyktando! Dodatkowo, co by sobie podnieść poprzeczkę, można spróbować shotów o wdzięcznych, łamiących język nazwach, a po chwili sprawdzić, czy nadal jesteśmy w stanie rozróżnić kropki od przecinków. „Literatkę” poprzedzi spektakl teatru improwizowanego Klancyk z gościem – prof. Jerzym Bralczykiem.

26 grudnia, g. 20: Zespół Stresu Poświątecznego

Co roku jest niby ok, ale jakby stres. Co roku przy wigilijnym stole padają te same pytania. Babka się dziwnie patrzy. Wujkowie coś tam gadają. Ale jedzenie dobre, choinka – piękna. Czasem się biega od kuchni do jadalni, a czasem leży się i ogląda telewizor. Świąteczne rytuały. Wszędzie w zasadzie takie same. Lubimy je i nienawidzimy. Dlatego w drugi dzień Świąt od czterech lat spotykamy się z różnymi improwizatorami i gramy, inspirując się tym, co się działo od Wigilii. I w tym roku też. Chodźcie, uleczmy się razem.

27 grudnia, g. 19: Sobota Wieczór

Przy stole spotyka się sześć osób. Grający ich improwizatorzy na początku nie wiedzą o nich nic – i szukają odpowiedzi na pytania: Kim są dla siebie? Kiedy ostatnio się widzieli? I z jakiej okazji ta kolacja? A może to śniadanie? Spektakl jest improwizowany, a aktorzy kreują wszystko na oczach widowni, bez scenariusza, wraz z rozwojem akcji: relacje, jakie ich łączą, ich tożsamość, tajemnice i sekrety. Zapraszamy do wspólnego odkrywania na żywo fabuły i postaci.

28 grudnia, g.21: Musical Improwizowany

Sylwester tuż-tuż, więc wprawmy się w ten muzyczno-taneczny nastrój! Ale zamiast włączać radio czy wyszukiwać ulubiony kawałek na Youtubie – chodźmy obejrzeć musical improwizowany! Wszystko na żywo i wszystko tylko raz – śpiew, gra, muzyka, momentami nawet taniec! Grupa improwizatorów, aktorów i wokalistów stworzy wyjątkowe przedstawienie muzyczne. Potrzebny jest tylko tytuł.

30 grudnia, g. 23: Przedsylwester – kolektyw wodzirejski Tańce i Piosenki

30 grudnia – dzień często lekceważony, choć jest przecież zwiastunem tej legendarnej zabawy sylwestrowej. I w tym roku nie pozwolimy, by przeszedł bez echa tylko dlatego, że znajduje się w sąsiedztwie dnia o tak silnej pozycji. Najlepsze kawałki. konkursy i zabawa, podczas której pożegnamy rok 2016, ale jeszcze nie tak zupełnie. Staniemy z nim w drzwiach wyjściowych. Wysokiej klasy wodzirejkę i puszczanie piosenek zapewnią Michał Migała, Michał Kempa oraz Tomek Habowski, stanowiący razem wodzirejski kolektyw Tańce i Piosenki.

31 grudnia, g. 20: Hotel Asteroid Space Opera w trzech scenach

Zapraszamy na sylwestrowy spektaklu „Hotel Asteroid. Space opera w trzech scenach”. W ten wyjątkowy wieczór wspólnie odliczmy do ostatniego spektaklu, który wystawimy na scenie Klubu Komediowego w 2016 roku! A następnie w towarzystwie naszych bohaterów – ósemki błądzących po kosmosie Polaków – przenieśmy się do lobby Hotelu Asteroid.

W oczekiwaniu na nie mogącą nigdy nadejść kolację, bohaterowie spektaklu poddają się eksplozywnej atmosferze kosmicznego zajazdu. A ich small talk z nagła nabiera iście operowej skali. Co gorsze wydaje się, że wydarzenia tego wieczoru nie są pozostawione przypadkowi, a ze wszystkim coś wspólnego mają rozsiane wśród głazów narodowe grupy rekonstrukcyjne, siejące ziele na kraterze.

 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się